Seriály a filmy

23. května 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

V Midsomeru půjde tentokrát o umění. O smrtící umění

Brandon Monkford, zámožný podnikatel a milovník umění, je zavražděn během oslavy otevření svého sochařského parku. Socha, ke které byl mrtvý muž naaranžován, byla mistrovským dílem sochaře Lance Audena.

Tak jako vždycky v hrabství nezůstane u jedné vraždy a vztahy jsou více než složité. O tom, kdo je vrah, budete pochybovat až do konce.

Na premiérový díl se můžete podívat v úterý ve 20.15 na Primě

Pokud se budete před sledováním chtít seznámit s dějem a trochu se zorientovat, tady je síť vztahů:

V městečku byl vytvořen spolek s názvem Občané proti sochařskému parku, jehož členy byli téměř všichni obyvatelé vesnice. Řídící spolku Brin Dunne je přítelem Clemmy Staplesové, která objevila mrtvého muže. Ta se však tajně stýká se sochařem Lancem Audenem.

Hned vedle parku leží horolezecké centrum, které řídí dcera zavražděného – Rachel Monkfordová – se svým přítelem Killionem Staplesem. Brandon Monkford chtěl horolezecký park nechat vyklidit a využít k výstavě dalších soch.

Na panství pracují Tony a Summer Pittovi a jejich dcera Helena pracuje v horolezeckém parku. Nalezený přívěsek v blízkosti místa činu koupil Daniel Fargo a dal ho své tajné milence, manželce zemřelého, Alexandře Monkfordové. Podezřelými jsou občané vesnice, kteří protestují proti parku, rodina a také umělci, jejichž díla byla pro sbírku odmítnuta.

Zavražděný Brandon Monkford změnil před půl rokem závěť a celé panství odkázal správci Tonymu Pittovi. Pitt vyhlásí na místní schůzi, že byl pověřen, aby pokračoval v Brandonových plánech.

Panské sídlo postupně hodlá přeměnit na galerii a rezidenci pro vybrané umělce. Té noci je Tony Pitt zavražděn a naaranžován na jednu ze soch v parku. Někdo také rozbije mistrovské dílo Lance Audena.

Helena Pittová ukáže své kresby Lanci Audenovi a on jí nabídne, že ji bude učit. Lanc Auden je také zavražděn a naaranžován jako socha k dalšímu dílu v parku. Bunda Brina Dunneho je poskvrněna zlatou barvou ze sochy Lance Audena, a tak se přizná k jejímu rozbití, ale ne k vraždám. Daniel Fargo prodává Lanceho díla na internetu, proto je dalším podezřelým. Sochy má ukryté ve staré stodole. Detektivové se do stodoly vydají.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.