10 nekrásnějších žen světa, jak je vyhodnotila věda

Proč muži nedokáží odolat některým ženským fyzickým rysům? A proč se za některými ženami ohlédne skoro každý? To všechno se dá velmi dobře vysvětlit pomocí vědy.

Ideál krásy i dnes vychází ze starověké řecké filozofie. V londýnském centru plastické chirurgie k tomu ještě přidali speciální počítačový program na mapování obličeje, aby zjistili, které ze známých žen mají nejvíce symetrický obličej a nejideálnější poměr jednotlivých částí obličeje.

Každá kultura má samozřejmě své standardy týkající se krásy, ale uvedená metoda může dát odpověď na to, proč někteří lidé vynikají nebo doslova září mezi davem, ať jsou kdekoli.

Plastický chirurg Julian De Silva, který studii vedl, dodal, že výsledky by rozhodně neměly brát ženy jako nějaké neotřesitelné měřítko krásy. „Nová průlomová technologie nám jen pomohla odhalit některá dosud neodhalená tajemství fyzické krásy. Výsledky jsou překvapující a ukázaly, že některé slavné herečky a modelky mají rysy obličeje přesně odpovídající starověkým řeckým zásadám dokonalosti.“

Podívejte se sami na nekrásnější desítku žen, jak je vyhodnotil počítač. A nejsou mezi nimi jen prvoplánové krásky. Třeba Helen Mirren předstihla i sexbombu Marilyn Monroe:

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek
Štítky krása Marilyn Monroe plastická chirurgie Helen Mirrenová ideál krásy symetrický obličej nejkrásnější ženy počítačový program

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.