Móda a krása

9. července 2017 07:30

Anna Kopečková

Ideální obličej: Podívejte, jak si lidé přejí vypadat

Každý člověk je asi s něčím na svém obličeji nespokojený. Někomu se nelíbí jeho nos, jinému barva očí, jiný má moc úzké nebo široké rty. To všechno se dá úplně jednoduše opravit... pomocí Photoshopu!

Tenhle grafický program nejspíš znáte. S jeho pomocí si můžete upravit obrázek tak, aby byl dokonalý a přesně podle vašich představ. Stačí se podívat na titulní stránky časopisů a hned uvidíte, co tenhle program dokáže za divy. Nebo si myslíte, že jsou opravdu všechny ty ženy usmívající se z titulek tak dokonalé?

Představte si, jak by asi vypadal váš obličej, kdyby ho někdo trochu upravil přesně podle vašich ideálních představ. Fotograf Scott Chasserot přesně tohle udělal ve svém experimentu. Vybral si muže, ženy i děti s různými tvářemi a vyfotil je nejdříve nenalíčené. Přesně tak, jak vypadají. Pak fotografii každého z nich upravil pomocí Photoshopu 50 různými způsoby. Výsledné obrázky pak vyfoceným lidem postupně ukazoval a přitom měřil pomocí EEG, jak na ně jejich mozek reaguje. Z obrázků, u kterých zaznamenal nejsilnější pozitivní reakce, pak sestavil ideální portrét.

Podívejte se, jak moc nebo málo se liší ideál od reality. Vlevo vidíte reálnou fotku, vpravo je fotografie upravená ve Photoshopu:

Zdroj: originalideal.com, Foto: Scott Chasserot

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.