Móda a krása

26. července 2015 04:30

Lucie Průchová

Chlupy v podpaží - ANO nebo NE? Prý pomáhají uvolnit sexuální feromony!

Jako každý rok, i v roce 2015 tady máme několik témat, týkajících se našeho vzhledu a rozpoutávajících žhavé diskuze. Ať už jde o postavu, jaký účes je in a jaký si vybrat a samozřejmě make-up – je lepší méně nebo více?! Ale největší diskuze tohoto roku se vedou kolem ochlupení žen.

Dokonce i známé celebrity si na svých sociálních sítích vystavují fotografie se svým porostem – například Miley Cyrus, Madonna a další.

Také vznikla Challenge – dívky se fotografují se svou džunglí v podpaží a snímky postují na svých stránkách. Takže, jak to tedy je? Nechat to růst, nebo roští oholit či depilovat?

Vypadá to, že mechy v podpaží se vrací mezi trendy dnešní doby. Naše maminky to ještě dobře pamatují.

Ale dříve, než to odsoudíte a úplně zavrhnete vyhlídku na to, že vyhodíte svůj holicí strojek, věnujte pozornost tomu, co na toto téma říká dermatolog a estetik.

„Ochlupení v podpaží má několik funkcí,“ vysvětluje Marta Camkiran, dermatoložka a lékařka na estetické klinice Haven Spa. „Chlupy snižují tření mezi horní a spodní částí ramene během intenzivního pohybu a tím chrání životně důležité tepny, které tudy procházejí. Dále má především funkci sexuální, jednotlivé chloupky napomáhají uvolňovat feromony a také pomáhají odvádět pot.“ Takže pokud dáváte přednost vyholenému vzhledu podpaží, je to naprosto vaše volba.

„Když se oholíte, může se u vás objevit podráždění, folikulitida, vyrážka, zánět a dokonce i infekce od špinavých holicích strojků, které určitě žádná z vás po použití nedesinfikuje.“ říká Dr. Mona Gohara, profesorka dermatologie na Yaleově univerzitě. „Děláme to, protože je to společenská norma, ale opravdu není žádný biologický důvod pro jeho odstraňování. Tak, proč se zatěžujeme holením?“

Výzva mladých dívek na sociálních sítích

„Je to taková falešná asociace, která říká, že vyholení = rovná se čistota, ale to není ve skutečnosti pravda.“ říká Gohara. „Muži, kteří používají deodorant a nemají oholené podpaží, nejsou cítit, proč tedy ženy nemohou dělat to samé? Pokud budete mít podpaží čisté, budete dbát o hygienu a pečovat o své podpaží podobně jako o vlasy na hlavě - skoro všechny žena si myjí vlasy každý den, bakterie se nebudou hromadit, a nezpůsobí tedy žádné nepříjemné pachy.“

Samozřejmě, pokud chcete, mít podpaží holé, je to jen vaše volba. Měli byste si však všichni uvědomit, že lidé, kteří se neholí, nejsou špinaví, jen se prostě odmítají podřídit většině a je jim takto lépe. To je zase jejich volba. V pořádku jsou tedy oba způsoby, jak si udržovat podpaží.

Další články, které by vás mohly zaujmout:

Sdílejte článek
Štítky Madonna vzhled Yaleova univerzita Miley Cyrusová feromon

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.