zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Depilace v obličeji: Pryč s knírem a bradkou!

Knír
Autor: thinkstock.com Knír
motlovk , Vydáno: 01.07.2013
Nežádoucí chloupky v obličeji trápí řadu z nás. Jak se jich můžeme zbavit?

reklama

Život nám neztrpčují jen ty tmavé, ale také bělavé chmíří, které se objevuje některým z nás po tvářích. Je na ně třeba zacílit různými způsoby. Ne všechny ale mají trvalý charakter.

Laser

Máte většinu chloupků tmavých? Právě u vás je šance, že se můžete ochlupení v obličeji zbavit trvale. Laser dovede trvale zničit vlasovou folikulu, ale bohužel funguje spolehlivě jen na tmavý pigment. Světlé chloupky vám sice odstraní také, ale proceduru budete muset pravidelně opakovat - cca po šesti týdnech.

U tmavých je ovšem šance, že vám postačí maximálně šest procedur a máte vyhráno. Zákrok je možné provádět i v létě, jen musíte důsledně dbát na užívání ochranných krémů, aby se vám nenadělaly pigmentové skvrny.
Cena: cca od 900-3000 Kč za ošetření

Depilace 1 Foto: thinkstock.com

Foto: thinkstock.com

Intenzivní pulzní světlo

Také tato metoda dokáže díky speciálnímu světlu odstranit buňky ve vlasové folikule, takže už nové chloupky neporostou. Ale opět lépe působí na tmavé chloupky. Obvykle je nutné 5-6 opakování po 4-8 týdnech, protože chloupky rostou v cyklech. Po ošetření byste neměla pleť vystavovat slunci. Pokud je to nevyhnutelné, použijte krém minimálně s ochranným faktorem 20.
Cena: cca 500-1000 Kč za ošetření

Depilační krém

Je ideálním způsobem pro ty z vás, které kosmetické salony nemáte příliš v oblibě nebo chcete ušetřit. K dostání jsou už depilační krémy zaměřené na obličejové partie, které jsou k pokožce šetrnější. Stačí jen nanést, nechat několik minut působit a houbičkou či stěrkou jemně stáhnout. Nikdy ale nezapomeňte pleť důsledně ošetřit výživným krémem. A jak dlouho efekt trvá? Maximálně dva týdny.
Cena: cca 50-150 Kč

Depilace nití

U nás nepříliš rozšířená metoda, která přišla z Orientu. K pleti je ale šetrná, navíc je to metoda čistě přírodní. V čem spočívá? Kosmetička či lékařka chloupky zauzluje speciální nití a pak je vytrhne i s kořínky. Hladká kůže vydrží asi dva až šest týdnů.
Cena: cca 80-250 Kč

Vosk

Snadno dostupná a poměrně levná metoda, kterou nabízí všechna kosmetická studia. Jak se provádí? Špachtličkou se nanese teplý vosk, nechá se vychladnout a poté se strhne. A je hotovo. Vosková depilace je vhodná pro jemnější a nepříliš hrubé chloupky. Obličej bez nežádoucího ochlupení pak vydrží dva a šest týdnů.
Cena: cca 70-300 Kč

Cukrová pasta

Pasta se postupně přikládá na obličej a strhává ve směru růstu chloupků. Je to méně bolestivá metoda než vosk a efekt hladké tváře vydrží asi šest týdnů.
Cena cca 150-750 Kč

Depilace 2 Foto: thinkstock.com

 Foto: thinkstock.com

Rostou vám chloupky více, než je obvyklé? Raději navštivte endokrinologa. Mohla by za tím stát porucha štítné žlázy. A nebo špatně zvolené léky na její léčbu. Příčinou ale může být i hormonální nerovnováha, kterou obvykle pomůže upravit třeba hormonální antikoncepce.

Připravila: dus, foto: archivy firem

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama