EXKLUZIVNĚ: Deníček ženy na cestách po Dominikánské republice

Máme pro vás jedinečnou reportáž přímo od účastnice pořadu Ženy na cestách Míšy, které se přezdívá Pohádka. Měla se na exotickém ostrově v Karibiku s paní Zlatuší jako v pohádce?

Letíme do Dominikánské republiky! Tentokrát cestuju se Zlatuší, sympatickou, bodrou ženou z Ostravy. Moc toho o své parťačce nevím. Vím jen, že ráda a hodně jí a kouří a že jedna pizza v Brušperku se jmenuje podle ní. Sedáme tedy do letadla a letíme směr Dominikána!

Den první

Dneska jsme se poprvé vydaly k moři! Paráda! 3 základní indicie by tady byly- průzračné moře, křivá palma, bar na pláži! Se Zlatuškou jsme si to užívaly ! Ještě než jsme si stačily lehnout na pláž a vyhřívat se, přichvátal místní domorodec s leguánem na rameni - toho jsem ještě nelíbala, napadlo mě… myslela jsem toho leguána samozřejmě... Pořád žiju jako v pohádce a hledám toho pravého prince tak to zkouším a líbám, co se dá... leguán políben, proměna žádná, zklamání… hlavou mi opět proběhla vidina garsonky s 20 kočkama! Rozhodly jsme se jsme se tedy se Zlatuškou zamířit k baru, tam se princové také vyskytují... Daly jsme si pár barevných koktejlů a vydaly se slunit... Docela jsme chytly barvu, ono sluníčko, časový posun a místní destiláty dělají svoje….

Den druhý

Dnešek byl ve znamení koně, stresu a vody! To není žádná předpověď z čínského kalendáře, ale nové dobrodružství. Vyjely jsme na výlet do hor k vodopádům. Já dostala od místních koňovodičů krásného hřebce (říkala jsem mu Železník, chtěla jsem mu polichotit- tihle krasavci se znají po celém světě, Brad Pitt určitě taky zná Vojtu Dyka...) a Zlatuška dostala Mulu. Mula má silná záda, silné nohy, silné nervy a unese silnou moravskou ženu. Nevím, jak mu Zlatuška říkala, ale nejčastěji jsem slyšela oslovení "pane bože!" Alespoň oslíkovi stouplo sebevědomí. Výlet jsme přežily, fyzicky na výbornou, psychicky na 1- až 4. Oslík ani Železník s námi neklopýtli a odměnou nám byl pohled na panenské vodopády! Místní "divé Báry" dováděly ve splavu a my se jen kochaly. Pak jsme osedlaly naši zoo a hurá dolu … Cestou na hotel jsme míjely místní výrobnu doutníků! Pecka! Poprvé jsem kouřila doutník! Pevně doufám, že to upraví mé problémy se zažíváním.

Co dalšího Míša a Zlatuše v Dominikáně viděli, se dočtete ZDE

Den třetí

Dneska jsme jely na ostrov Cayo Levantado! Úžasný výlet! Poprvé v životě jsem viděla pelikání školku, pobřeží, kde se ukrývají největší tuneláři světa, vypila jsem čerstvě ustřihnutou ustřici, chodila po netopýřích lejnech, pila rum z kokosového ořechu, a zjistila jsem, že postavit si kariéru na tom, že jsem se narodila se 6 prsty nemá cenu, protože na ostrově Cayo Levantado to berou jako naprosto běžnou věc :(

Den čtvrtý

Dneska jsme se rozhodly konečně prozkoumat místní večerní hotelový animační program. Na programu Fire show a traditional dance. Moc hezké to měli. Světýlka, ohníčky na vodě, tradiční domorodé rituální tance byly prokládané dojemnou hudbou z Titaniku... žádné evropské oko nezůstalo suché... Se Zlatkou jsme seděly u bazénu no a taky u baru a pily jsme místní koktejly. Miluju koktejly, a po páté Caipirině jsem nabyla domnění, že ovládám místní tradiční domorodé tance a že všichni čekají jenom na to až jim zatančím… kde se to ve mně bere…

Den pátý

Dneska se přesunujeme. Z oblasti Samana jsme přejely do Puerto Plata a ubytovaly se na novém hotelu. Puerto Plata je krasné letovisko, my tady první den objevily žlutou ještěrku na pokoji, smažené banány k snídani a ve skále zabudovanou vířivku přímo nad mořem! Dokážete si to představit! Ležely jsme ve vířivce a sledovaly vlny bijící o skály! Romantika, kterou by nevymyslela ani Rosamunde Pilcher! (A nic zakletého k políbení…snad jen Zlatka :-D)

Den šestý

Prší, v Dominikánské republice prší... Nedá se nic dělat, na zlepšení nálady jsme si opět daly k snídani smažené banány! Doporučuju! Místní specialita! Odpoledne se díky Bohu vyjasnilo a my se vydaly do města Puerto Plata. Na náměstí nás přivítala hejna holubů. Pán s jednou nohou nám dal za pár dolarů krmení, holoubci nám posedali na ruce, požrali zrní a odletěli. Náměstí v Puerto Plata pro mě navždy zůstane e znamení toho báječného pocitu, když Vám někdo zobe z ruky!Poté co jsme nehorázně zvýšily BMI (body mass index) všech puertoplatackych holubů, jsme se vydaly na lanovku. Vyjely jsme na horu Isabel de Torres a viděly Ježíše. Sochu Ježíše. Byl to silný duchovní zážitek, vidět obrovskou sochu Ježíše Krista tyčící se nad celým městem... Kecáááááám, pořád jsem myslela na ty hladové opeřence klovající mi z ruky... Už se těším na Staromák

Den sedmý

Dneska jsem plavala s delfínama! Byly jsme se Zlatkou v Ocean World! Viděly úžasné ryby a exotické ptáky a obrovské tygry a políbil mě gigantický lachtan! Pak jsem šla plavat s delfínama, nádherné zvíře… teda ryba, které dýchá. Krásný zážitek, když vás políbí někdo inteligentní a krásný... To se mi v Praze jen tak nepoštěstí.... Zlatuška si mezitím užívala se žralokem... Oba přežili...

Den osmý

Dneska jsme měly krásný start do nového dne. Byly jsme v místní největší továrně na rum! Součástí bylo i muzeum, takže nám bylo vysvětleno, kde se co pěstuje, destiluje, luhuje, překapává, zraje a pije. Také jsme ochutnaly a už mi taky není 20 let, takže jsem dala za pravdu že " čím starší tím lepší". Poté jsme se vydaly otevřeným autobusem na výlet místní panenskou přírodou a vesničkami okolo hory Torres. Po cestě jsme zavítaly do zdejší školy, tradiční domácnosti a vesnice. Co se budu rozepisovat! Každému, kdo si stěžuje na to, že má televizi o úhlopříčce 50 palců a sní o 90 palcové 3D, nebo kdo si připadá na světě méněcenný, jen proto že nemá monogramovou kabelku z Pařížské ulice, tak bych doporučila absolvovat tenhle výlet! A přála bych si vidět jeho morální kocovinu! Já ji teda měla!

Den devátý

Dneska mam narozeninyyy!!!! Vyjely jsme si na nádherný mini ostrůvek šnorchlovat! Ostrůvek byl velký asi jako jako můj byt, na něm 3 půjčovny šnorchlovacího vybavení a 3 bary! Happy birthday to me!

Den desátý

Dneska odlétáme. Loučení bylo těžké. Políbila jsem na rozloučenou pláž, moře, palmu, barmana a vydaly jsme se na letiště směr Mexiko! Dominikánská republika je krásná země! Když nakouknete do každodenního života obyčejných lidí, zjistíte, že lidé jsou tady štastní, žijou spokojeně v nádherné panenské přírodě, bez auta, bez televize, děti sice neví co je to x-box a kdo je Justin Bieber, ale za to vědí z čeho se dělá kakao a co je to mula. Člověk evropský konzumní se tady rozhodně, alespoň na malou chvilku nad sebou zamyslí!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.