Léto aktérů Modrého kódu? Řecko v ohrožení, zraněná noha i nahá pohoda na chalupě

Prázdniny se přehouply do posledního týdne, a tak je možné rekapitulovat. Hvězdy seriálu Modrý kód, které se na natáčení vrátily po měsíční pauze, nám exkluzivně prozradily, na jaké letošní zážitky budou vzpomínat s úsměvem a které by naopak znovu prožít nemusely.

„Všechna místa, kde jsme byli, mě letos velmi příjemně překvapila, jedno bylo hezčí než druhé, takže jediný výrazný zážitek nemám. Ať to bylo Řecko nebo Buchlovice na Moravě, kde jsme před lety natáčeli pohádku Čertova nevěsta, a od té doby se tam vracím za známými,“ říká s odpočatým úsměvem Sabina Laurinová, představitelka přísné sestry Mery. Ale právě zmíněné Řecko bylo v ohrožení kvůli náhlému onemocnění Sabininy dcery. „Tři dny před odletem jsme s dcerou skončily na urgentním příjmu, měla vysoké horečky, to byl takový - v uvozovkách - příjemný návrat do práce. Ale zvládly jsme to tak, že jsme mohly odletět,“ doplnila Sabina.

Tatínci radši než moře

To Roman Zach neboli doktor Vilkin během pauzy moc energie nenabral, kromě výletů po vlastech českých vyrazil na dvanáctý ročník Tatínků, což je společná akce s dětmi a kamarády, které jeho ratolesti dokonce dávají přednost před mořem a exotikou. „Děti to milujou a my taky. Je to moc hezké prostředí, děti už se znají. To si ničím nenecháme vzít. Kolikrát jsme měli jet i k moři, na dětech bylo rozhodnutí, a vždycky vyhráli Tatínci,“ směje se Roman.

Usměvavý Marek Němec už se aklimatizoval na svou roli maniodepresivního doktora Hofbauera, ale vzpomínkami je ještě na milované chalupě: „Mám rád na chalupě takovou chvilku, kdy se nikde nevrtá ani neseká a před klekáním se všechno uklidní. To většinou vylézám ven, někdy, když je prokazatelné, že tam nejsou žádní sousedi, tam jsem rád nahej. To často nejde. A mám to spojené s trávením dovolené u moře na ostrově Brač, kde jsme byli na chatě s obrovským výhledem na moře. My máme na chalupě podobný výhled do kraje a já si tam představuju to moře.“

A jak bude na letošní léto vzpomínat Filip Cíl alias zdravotní bratr Honza? „Léto jsem začal tak, že jsem si na eskalátoru zranil nohu, ale už je zahojená a hodně tomu pomohlo, že jsem zase začal tancovat a nohu zatěžovat. Měl jsem dobré doktory, kteří se o to postarali,“ svěřil Filip s úlevou a dodal, že zbytek léta už byl naštěstí zaplněný jen skvělými zážitky:„Se slečnou a maminkou jsme byli na Sicílii, kde byla moje jediná starost, jestli si dám odpoledne dvě deci vína nebo campari se sodou. Navštívil jsem i krásná festivalová místa v Polsku s folklórním souborem, Červený Kostelec a jarmark na Slovensku, hory i lesy. Opravdu ohromně jsem si odpočinul.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.