Celebrity

25. března 2021 06:00

Gabriela Kolinová

Známé ženy kojí na sociálních sítích: Chcete jen ukázat prsa, pustily se do nich matky

Kojení na veřejnosti rozděluje společnost. Některé maminky ho vnímají jako zcela intimní záležitost, a proto kojí v soukromí. Jiné nevidí důvod, proč by se měly při krmení miminka zakrývat. Naopak, přijde jim to tak krásné a přirozené, že na sociálních sítích sdílejí fotografie, na kterých své miminko kojí. A právě kojící celebrity na Instagramu některé ženy pobouřily. Jde jim jen o to, aby ukázaly prsa, tvrdí. Co je tak rozezlilo?

Nevinný snímek Jitky Nováčkové se zdviženým prostředníčkem dcerky během kojení měl být spíše vtipným příspěvkem. Ovšem poté, co jej modelka zveřejnila, strhla se mela. Některé ženy jí vyčetly, že jen chtěla vystavit svá ňadra. „Vím, že kojení je přirozená věc, ale asi nikdy nepochopím, proč mají maminky potřebu ukazovat svá prsa komukoliv jinému, než maximálně svým nejbližším,“ píše například jedna z komentujících.

Zajímavé je, že když prsa vykukují z výstřihů a z plavek, nikdo to neřeší, ale když z nich miminko saje mateřské mléko, je z toho poprask. Přesně to napadlo i jednu z diskutujících: „Mimochodem, když sem Jitka dávala nespočet fotek v plavkách, kde jí byl vidět asi stejný kus ňadra jako tady, tak to je cajk? Ale jak je z prsa napojené dítě, že je to přílišné odhalování?“ ptá se pod příspěvkem Jitky.

Jitka Nováčková: Nechci ukazovat prsa, jde mi o spojení maminka – dítě

Sama Nováčková pak sdílení fotky vyjádřila. Celou kauzu vnímá jako nepochopení dvou stran – těch, které ještě dítě nemají (nebo mají, ale vnímají kojení jinak), a těch, které miminko mají: „Jeden z názorů byl, že matky se snaží vystavovat prsa na Instagramu. O tom to vůbec není, což pochopí až maminky. Když dáte fotku kojící matky na Instagram, tak o to většina maminek nemá o tom prsu. Jde jim o spojení maminka – dítě. Toho prsa já si tam ani nevšimnu, já si všímám toho miminka. A toho, že je ta fotka opravdu hezká. Je to o tom pocitu a ne o tom, že chceme ukazovat prsa,“ vysvětlila

Gabriela Boučková: Nechápu, proč kojení lidi tak pobuřuje

Několik známých maminek se Jitky Nováčkové zastalo. Například manželka Libora Boučka, Gabriela Boučková, přidala na podporu Jitky na svůj Instagram fotku, na které kojí měsíčního syna Alberta. „Je to jedna z mála fotek, kterou se svým synem mám. Nejdřív jsem ji poslala manželovi a on, že je to nádherná fotka. Moc fotek na Instagram nedávám, ale z téhle jsem měla radost, tak jsem ji chtěla poslat dál, bylo to z čisté lásky,“ svěřila se čerstvá maminka v pořadu ShowTime. Kojení je podle ní hrozně hezká chvíle. Přiznala ale, že s publikováním chvíli váhala: „Nebyla jsem si jistá, jestli to není moc intimní, ale manžel mi řekl, ať neváhám,“ dodala.

Boučková přiznala, že nechápe, proč kojení v lidech vyvolává tak rozporuplné reakce: „Je to tak přirozená věc, všichni jsme byli kojení a vyrostli jsme na tom. Je zajímavé, že některé lidi to pobuřuje, viděla jsem tam i zvracející smajlíky,“ diví se maminka měsíčního Alberta.

Monika Bagárová: Kojení vadí, ale zadky a prsa ne?

Kojení podporuje i zpěvačka Monika Bagárová, a tak se postavila na stranu Jitky Nováčkové. Na svém Instagramu sdílela fotku, na které krmí svou dceru Ruminku. Kritické názory na kojení na veřejnosti a útoky na fotky kojících maminek na sociálních sítích také nechápe: „Proč se někteří lidé pohoršují nad fotkou při kojení, ať už doma, nebo na veřejnosti?“ ptá se a hned dodává paradoxy současné doby: „A odhalené zadky a prsa vidět každý den, jen co ráno otevřeme Instagram, je ok? To nikomu nevadí?“ Podle Moniky je kojení zcela přirozené a rozhodně v tom nevidí nic sexuálního: „Kojení vnímám jako krásné propojení mě a mojí Ruminky. Nestydím se za to a při zachování decentnosti to určitě jde i na veřejnosti,“ dodala zpěvačka.

Zorka Hejdová: Ženský kritizují ženský. A nechápou vtip

Kritika kojících žen rozčílila i nastávající maminku, moderátorku Zorku Hejdovou. Co vzkázala všem hnidopiškám? „Ženy?! Píšu to záměrně ženám, protože chlapi tohle fakt neřeší. Zase jen ženský kritizují ženský. Když jsem viděla některý komentáře a diskuze pod ‚kojícím‘ a navíc vtipným příspěvkem Jitky Nováčkové, mám potřebu vás varovat! Varovat vás, že co se týče přístupu k mateřství a názorů na to, co je a není moc a co by se tu mělo ukazovat, nebo nemělo, nenechám si nic diktovat a negativním nevyžádaným názorům nebude dán prostor,“ rozčílila se moderátorka.

Ona sama bude kojící fotky na svůj profil dávat, stejně jako se nestydí ukázat odhalené bříško. A má k tomu pádný důvod: „Miluju svoje těhotný tělo a stejně tak, jako se mi líbí ho ukázat bez ostychu, tak jak je právě teď (protože je to krásný), tak stejně tak se mi líbí citlivě zachycený okamžik při kojení a rozhodně se na mém profilu takové fotky objevovat budou. Pokud někoho pohoršuje těhotné ženské tělo, kojení, prsa, atd., má ještě šanci mě přestat sledovat, dokud je čas. Na pozdější námitky nebude brán zřetel,“ dodala Zorka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.