Celebrity

19. února 2021 20:30

Gabriela Kolinová

Libor Bouček promluvil o porodu: Trochu jsem ho moderoval. Nemůžu si pomoct

Liborovi Boučkovi se splnil sen, stal se tátou malého Alberta. Dokonce mohl být i u porodu. Jako moderátor si prý nemohl pomoci a v porodnici hodně věcí komentoval. Jak přiznal v rozhovoru, možná pokládal i otázky, které jsou trochu nemístné. „Živím se tím a nedá se to vypnout,“ směje se sympatický moderátor.

Libor Bouček je čerstvým tatínkem malého Alberta, kterého má se svou manželkou Gábinou. O tom, jak probíhal porod a jaké je to být otcem, promluvil v pořadu ShowTime. V respirátoru se prý málem udusil, protože s ženou prodýchával kontrakce. Také si nemohl pomoci a trochu moderoval.

Jaké je to být tátou? Zvykám si na to. Je to taková směsice otazníků v hlavě. Jak to zvládnu? Rád bych tomu dítěti něco předal. Ale je to krásný. Jak vždycky říkají ti tátové: Teprve teď se mi změnil život a teprve teď poznáte, o čem je. Jsou to fráze, ale jsou pravdivý. Je to fakt silný a úplně najednou vidím i svého tátu. Začínám mu i víc rozumět. Stihli jste do porodu připravit všechno, co jste chtěli? Je pravda, že 97 procent zásluhy na přípravách má moje žena. Ano, máme to přichystané, chlapec má kam jít. Má svůj vlastní pokoj, který je větší než ten můj a než máme ložnici. To naznačuje vztah, který k němu máme. Pak už zbývá těch posledních pár jednotek procent. Musím smontovat kočár. Tím udělám sto procent přípravy.

Domácí porod? Podle Boučka hazard se životem

Můžeš prozradit, jak probíhal samotný porod? Nemůžu to popsat, protože to je náhled do kuchyně. Podstatný je to, že jsou všichni zdraví. Byl jsem u toho. Seděl jsem tam a trošku to i moderoval. Zbytečně jsem mluvil, zbytečně pokládal otázky, který jsou možná nemístný. Ale tak se tím živím a to se nedá vypnout. Takže jsi byl přímo u porodu, držel jsi manželku za ruku? Dle nastavení a pravidel to je jediný, co jsem mohl. Člověk nesmí chodit na návštěvy v téhle složité době, ale byl jsem u porodu s respirátorem. Málem jsem se udusil, protože mám jen podporovat to dýchání. Tak jsem dýchal taky. A chtěl bych vzkázat těm, kteří si myslí, že porody doma jsou super nápad, tak ne, je to hazardování se životem. Člověk si uvědomí jak neuvěřitelně dobré zdravotnictví tady máme. A ne, že by byly nějaké extrémní komplikace, ale jenom jsem viděl ten proces.

ČTĚTE TAKÉ: Libor Bouček poprvé otcem. Napsal dojemný vzkaz své ženě

Jaký to byl pocit – vidět poprvé svého syna? Já si myslím, že ten první pohled jsem věnoval ženě, jestli je v pořádku. Pak když jsem syna držel v náručí, tak jsem nevěděl, co s tím mám dělat a nevím to doteď. Mám velký pocit zodpovědnosti. Budu ho chránit, bránit a budu ho chtít někam směrovat. Teď jsem si uvědomil, že je to začátek. Protože to, po čem jsem toužil, se opravdu splnilo. Synovi jste dali jméno Albert. Jak jste ho vybírali? Líbí se nám oběma. V této době potřebujeme co nejvíc rozumu. A Albert Einstein byl největší myslitel dvacátého století. Na druhou stranu, mojí ženě se vždycky líbil i Albert Černý, tak možná i proto. Ale ona říká, že ne. Jaké dostáváš zprávy z porodnice? Je Albert hlučné miminko? Je fantastický. Teď dočetl svoji první knihu a v tom mailu, co psal, říká, že je to hezký, že už chce pomalu ven a že se vrhne na matiku. A byla nebo bude aspoň nějaká malá oslava? Jasně, až se víc oteplí. A až se dostaneme z té největší šlamastyky, tak to bude největší oslava na světě.

Manželka a syn jsou od úterý v porodnici. Kdy si pro ně přijedeš? Až písknou.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.