Prostřeno!: Sama je na přísné dietě, ale hostům dopřeje gulášek

Invalidní důchodkyně Miroslava (56) překonala vážnou nemoc, sama má přísnou dietu, soupeřům ale dopřeje gulášek.

Vdaná maminka tří dospělých dcer vařit umí, jeden čas také pracovala jako pomocná síla ve školní jídelně. Mirka, která už jednou v pořadu vařila před osmi lety, miluje českou kuchyni, klasické omáčky a maso. Od té doby se ale v jejím životě hodně změnilo. Poté, co překonala rakovinu slinivky břišní, je na přísné dietě a nechce se rouhat, i když chuť na tradiční kuchyni má stále. Hostům ale dietu nepředepíše, naopak její klasické menu je docela příjemná změna.

Podívejte se, jak si hosté hrají:

Na úvod je krůtí roládka s pečivem, a protože Mirka miluje vývary se spoustou nudlí a drůbežími srdíčky, na druhý chod bude právě tahle polévka. Nejen pánové se už těší na guláš s kynutým knedlíkem, samozřejmě domácím, kupovaný by prý neprošel ani u Mirky doma. Tam ale vařit nebude, podíváme se do domku její neteře v Kralupech, kde se Mirka docela vyzná. Sladkou tečku, piškotovou roládu s čokoládovým krémem, si kvůli ztuhnutí upekla už včera, ale její světlou variantu, připravenou před kamerami ve středu, hostitelka také podává.

Podívejte se, co Mirka běžně jí během své diety:

Miroslava je doma v invalidním důchodu, a tak si život zpestřuje nejen účastí v pořadu Prostřeno!, ale také malováním. A právě jednu z výtvarných technik hostům v závěru svého večírku předvede. Jak soupeřům zachutná guláš a jak se jim bude líbit Mirčina výtvarná zábava? A přizná se nejstarší hostitelka k tomu, že už v pořadu kdysi soutěžila?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.