Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Bolest při sexu? 7 důvodů, proč ji ženy zažívají!

Když pochopíte, jak vaše tělo funguje a prozradíte to vašemu partnerovi, můžete při sexu zažívat několikanásobný orgasmus. Foto:

Ze sexu bychom měli mít oba jen ty nejlepší pocity, a pokud se vám při tom kroutí palce u nohou, rozhodně by to nemělo být bolestí, ale rozkoší.

Nedávné výzkumy ale ukázaly něco děsivého. Vyšlo z nich totiž monstrózní číslo – 30 % žen zažívá během sexuálního aktu bolest, která může být příznakem vážného zdravotního problému, jako je například endometrióza, častěji jsou však příčiny méně vážné.

Zde jsou typy bolestí, které některé ženy při styku pociťují…

Připadá vám, že je jeho penis vyroben z brusného papíru
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Pravděpodobný viník je vaginální suchost. Nedostatek vlhkosti je nejčastější příčinou bolestivého sexu. Mohou za to možná léky, které žena užívá, jako například antidepresiva, léky na alergie, ale taky některé druhy hormonální antikoncepce.

 

Pomoc je snadná, aplikujte během předehry lubrikant na vodní bázi. Ženy, které používají lubrikant, pociťují méně bolesti a sex si více užívají. Pokud míváte tyto problémy, je dobré zvolit pozici, které vám umožní ovládat stimulace (měla byste být nahoře) a v případě potřeby zvolnit nebo zastavit akt.

 

Genitálie vás svědí jako blázen a styk to dělá ještě horší
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Ačkoli mohou být různé důvody, které mohou vést ke svědění tam dole, nejčastější příčinou je kvasinková infekce, která se může objevit po užívání antibiotik. Výzkum také naznačuje spojitost mezi častým orálním sexem a recidivující kvasinkovou infekcí.

 

Není ale dobré zůstat u své vlastní diagnózy. Rozhodně by bylo moudré navštívit lékaře, aby vyloučil jiné příčiny, zejména pokud jste nikdy předtím kvasinkovou infekci neměla. Než budete mít výsledky od doktora, sexu se raději vyhněte! I když váš sexuální partner nemůže chytit skutečnou kvasinkovou infekci, může se u něj také projevit dočasné svědění nebo vyrážka na penisu.

 

Máte pocit, jako by vám dělal cytologii na děložním čípku
Mnohé ženy po porodu už neprožívají sex tak, jako dřív
Mnohé ženy po porodu už neprožívají sex tak, jako dřív

Ne, to není tím, že by byl pro vás jeho penis příliš velký. Vy jste pravděpodobně jen celou věc uspěchala. Mnoho žen si myslí, že pokud mají pocit vzrušení, jsou připraveny na sex. Ale vaše tělo potřebuje čas na zvednutí dělohy a vytvoření prostoru, aby mohl penis do pochvy proniknout. Z 10 cm se vzrušením protáhne až na 17 cm.

 

Většina žen totiž potřebuje předehru alespoň 20 minut, aby bylo jejich tělo připraveno k akci. Pokud máte chuť na rychlovku, určitě použijte lubrikant, to by mohlo učinit vstup jednodušší, ale nezmění to délku nebo tvar pochvy.

 

Vypadá to, jako by vás řezaly uvnitř pochvy skleněné střepy
Jaký bude tvůj první sex?
Jaký bude tvůj první sex?

Pravděpodobným viníkem je vulvodynie syndrom chronické bolesti, která má vliv na oblast vulvy a nastává bez identifikovatelné příčiny. Mezi typické příznaky patří pocit pálení nebo podráždění. Přesná příčina není známa, ale podílet se na této nemoci může řada faktorů včetně genetiky, imunologie a možná i špatná strava. Diagnóza je velice složitá a lékaři v ní často udělají chybu, lehce se dá zaměnit za kvasinkovou infekci. Je potřeba řada vyšetření, určitě by mezi nimi měla být i biopsii. Tento problém postihuje až 16 procent žen! Lidokain, který dostanete na předpis, vám pomůže s řízením citlivosti nervů.

Po sexu vám vyskočila v okolí pochvy svědivá vyrážka
sexjeans
sexjeans

Pravděpodobně se jedná o alergickou reakci na latexové kondomy. Pokud jste ho nepoužili, můžete být alergická na jeho sperma. Situaci mohou vyřešit kondomy ze syntetického kaučuku nebo přírodní jehněčí kondomy (ty ale nenabízejí tolik ochrany proti sexuálně přenosným infekcím jako ty latexové). Pokud patříte do té druhé skupiny, tedy k těm párům, které kondom nepoužívají, a máte tedy alergii na sperma, máme pro vás dobrou zprávu: Léčba zahrnuje více sexu, ne méně.

 

Sex po porodu vám rozhodně nepřijde jako procházka růžovou zahradou
Bolestivý sex
Bolestivý sex
Sex po porodu vám rozhodně nepřijde jako procházka růžovou zahradou

U čerstvých maminek, zejména u těch, které kojí, klesají hladiny estrogenů. Vagina je často sušší než Sahara a vaginální stěny jsou náchylné k roztržení. Jizvu po porodu také většina žen cítí dost dlouho a to může způsobit strasti při pronikání.

 

Dejte si chvíli pauzu od pohlavního styku. I když vám váš lékař dal zelenou po šesti týdnech a váš manžel na vás hází pohledy psa u z útulku. Mnoho žen totiž není fyzicky připraveno na styk, někdy to trvá tři měsíce nebo i déle. Použijte krém s obsahem estrogenu, který může pomoci s vaším vysušeným prostředím a učiní pružnější vaginální tkáně (nemusíte se bát, jeho použití je bezpečné i během kojení).

 

Partner se snaží do vás proniknout, ale vy nejste schopna se otevřít. Ani Sezame otevři se, nezabírá!
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Příčinou je zřejmě vaginismus náhlé a bolestivé stažení svalstva pochvy a pánevního svalstva, které znemožňuje uskutečnění soulože. Často má psychický podklad, jako strach z deflorace či z otěhotnění, příliš prudérní výchova, prožité trauma, ale také homosexuální orientace. Tento stav může být velice bolestivý, ale léčitelný. Znalci si nejsou jisti, co přesně to způsobuje, ale vědí, co pomáhá: protahovací cvičení, které začíná tím, že si dovnitř zasunete nejprve tampon nebo prst a pomalu se dostanete ke styku. Lékař vám může předepsat i fyzikální terapie pánevní páteře za pomocí masáží. Nový výzkum také ukázal, že injekce botoxu také přispívá k relaxaci hyperaktivního vaginálního svalstva.

-lup

Reklama