Celebrity

19. března 2023 06:30

Vanesa Havlíková

Z elektrárny až do filmu. Jak se z Bruce Willise stal idol žen a drsňák, který zachránil svět

Legendární herec Bruce Willis (68), jenž se stal symbolem akčních filmů, si od samého začátku získal fanoušky po celém světě. Jaké jsou jeho nejslavnější filmové role a kterým ženám se podařilo získat jeho srdce?

Bruce Willis ve své hvězdné kariéře ztvárňoval především role akčních hrdinů, kteří se nebojí jít po pomstě. Ačkoliv v roce 2023 slaví teprve 68. narozeniny, kvůli nemoci zvané afázie, při níž v důsledku poškození některých oblastí mozku pacient do určité míry přichází o schopnost mluvit a porozumět řeči, a nedávno oznámené frontotemporální demenci už legendární herec další snímky nenatočí. Jeho charisma a talent na plátně však zůstanou nezpochybnitelné navždy.

Bruce Willise postihla vážná nemoc:

Bruce Willis a jeho dětství

Herec, jehož filmové příběhy jsou nekonečným zdrojem inspirace pro mnoho lidí, se narodil v roce 1955 v Německu. Kvůli vojenskému povolání otce se však rodina často stěhovala, malý Bruce tak vyrostl v New Jersey a později se přestěhoval do New Yorku, kde začal i se svou hereckou kariéru.

Čtěte také: 7 nejlepších filmů s Brucem Willisem: Od Smrtonosné pasti k Pátému elementu

Zájem o hereckou profesi začal Willis projevovat už na střední škole, kdy se zapojil do nejrůznějších her a představení. Po jejím absolvování přijal pozici člena ochranky v jaderné elektrárně. Po nějaké době toužil po změně, a tak se rozhodl, že vyzkouší studium herectví na Montclair State University.

Nejznámější filmové role

Školu nakonec ve 24 letech opustil. Začal se živit jako barman, časem byl k vidění v reklamních spotech a vyzkoušel si také práci soukromého detektiva. Toho si později také zahrál, a to v seriálu Měsíční svit, za nějž získal v roce 1989 cenu Emmy.

Čtěte také: Bruce Willis a Kid aneb 5 nejlepších filmů s akční hvězdou

Zdaleka nejvíce Willise proslavily akční filmy, prosadit se mu ovšem podařilo v široké škále žánrů. Mezi jeho ikonické role patří ty ve snímcích Smrtonosná past, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Poslední skaut, Armageddon, Pátý element, Šestý smysl, Můj soused zabiják či 12 opic.

Osudové ženy

Bruce Willis proslul rovněž svými milostnými románky. Ještě předtím než po padesátce našel skutečnou lásku, totiž prošla náručí hvězdného idola řada žen. Jeho první manželkou byla herečka Demi Moore (60), se kterou má tři dcery – Rumer (34), jež pokračuje ve šlépějích rodičů, Scout LaRue (32) a Tallulah Belle (29).

Dvojice spolu vydržela 13 let, i přes rozvod zůstali dobrými přáteli a Bruce se po celou dobu snažil být dcerám nablízku. Jeho druhou ženou se v roce 2009 stala modelka Emma Heming (44), s níž má herec další dvě dcery – Evelyn a Mabel. V Emmě našel Willis skutečnou lásku, která mezi nimi kvete dodnes.

Sdílejte článek
Štítky výročí nemoc láska film život narozeniny Hollywood herec role Bruce Willis

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.