Pavel Vítek je se svým partnerem 35 let: Nechápu, jak to se mnou mohl vydržet

Zpěvák Pavel Vítek už v září oslaví kulaté 60. narozeniny. Ve stejný měsíc bude slavit také své 35. výročí s partnerem Janisem Sidovským, se kterým uzavřeli první registrované partnerství v Česku.

Zpěvák a muzikálový herec Pavel Vítek oslaví 30. září své šedesáté narozeniny. Při příležitosti kulatin uspořádá svůj vůbec první koncert v Lucerně. Na svůj věk vypadá stále skvěle a v rámci významného jubilea se nechal zvěčnit od profesionálního fotografa. Velkolepé oslavy ale prý neplánuje. „Já vlastně ani nic moc slavit nebudu. Asi bude jen pár takových soukromých mejdanů, protože já teď (a to je dobře) pořád jenom pracuju,“ vysvětlil v rozhovoru pro pořad Showtime.

Narozeniny však pro Vítka nebudou jediný důvod k oslavě. S životním partnerem Janisem Sidovským oslaví 35. výročí. „To není možný, já tomu taky nevěřím,“ rozesmál se Vítek nad krásným číslem, které vypovídá o spokojenosti jeho vztahu. O svém partnerovi mluví stále s patřičnou zamilovaností. „Já tomu nevěřím, že tenkrát, když jsem se zahleděl do těch hlubokých, tmavých očí, tak že to vydrží takovou dobu,“ zavzpomínal na jejich začátky zpěvák.

Vítek: Je to čím dál hezčí

Pavel Vítek si svého partnera neuvěřitelně váží, o čemž svědčí i fakt, že čím déle jsou spolu, tím je to podle jeho slov hezčí. „Je to pořád hezký, naopak čím dál tím hezčí. Protože přicházejí v životě věci, které už jsou trvanlivější v tom vztahu a je to takový, že si skoro říkám, že to nechápu, jak to se mnou mohl vydržet,“ zavtipkoval vesele Vítek. A jaký je jeho recept na šťastný vztah? „Nejdůležitější je se hádat kvůli maličkostem, on se pak rychle vyčistí vzduch. Když je spor kvůli drobnosti, tak nehrozí rozchod. Občas je také dobré ustoupit a netrvat si na svém,“ prozradil hudebník deníku Blesk.

Spolu se svým mužem v roce 2006 uzavřeli vůbec první registrované partnerství v České republice. Obřad se tehdy uskutečnil na hradu Karlštejn a zúčastnilo se ho na 300 hostů v čele se známými osobnostmi. „Každému bych doporučil, když už nějaký takový krok ve svém životě udělá, tak aby si ten den užil!“ prohlásil Vítek.

O rodičovství uvažovali několikrát

Za dobu svého vztahu několikrát uvažovali o rodičovství, nikdy se však k takovému kroku neodvážili. „V tu dobu, kdy to ještě připadalo v úvahu vzhledem k věku, tak buď to nešlo nebo se člověk aktivně věnoval kariéře. A pak jsem o tom jeden čas strašně přemýšlel, ale tím, že jsme měli ty psy a vlastně co sedm let jsme vychovávali nové štěně, tak mi to možná tak nějak vykompenzovalo,“ vysvětlil důvod, proč k adopci dítěte nedošlo.

„Nedávno jsme se o tom bavili, když jsme tak trošku bilancovali, což sice neděláme, ale tak nějak výjimečně. A říkali jsme si, že všechno je jak má být, že možná jsme to mohli zkusit, ale teď si myslím, že už jsme za tou hranicí. Myslím, že malé děti mají mít mladé rodiče, že takhle je to od té přírody nastavené. Tak třeba v příštím životě,“ dodal na závěr autor hitů Mám rád vůni tvý kůže. S partnerem v minulosti adoptovali alespoň na dálku a vybrali si chlapce z Indie. „Jmenuje se Kunga. Je buddhistický mnich a je velice talentovaný. Píše nám dopisy,“ svěřil se Blesku v roce 2014 Vítek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.