Celebrity

5. prosince 2021 10:00

Gabriela Kolinová

Osmany Laffita: Otec říkal, že jestli budu gay, zabije mě! Mohli mě i zavřít

Úspěšný kubánský módní návrhář Osmany Laffita se za svou orientaci rozhodně nestydí a více než 25 let žije ve vztahu s partnerem Guyem. Ne vždycky však bylo všechno růžové. Svou orientaci musel dlouho skrývat a navíc byl kvůli tomu i terčem šikany. S tím, že je gay, se také dlouho nemohl smířit jeho otec. „Říkal mi, že jestli budu gay, zabije mě jako psa,“ přiznal v pořadu Povídej Laffita.

„Otec na nás neměl čas, byl to voják,“ přiznal Laffita v rozhovoru s moderátorkou Radkou Červinkovou. Vloni jeho tatínek bohužel zemřel. „Miloval jsem ho a dodnes mě mrzí, že jsem se s ním nemohl rozloučit,“ řekl umělec. „Cokoliv jsem si přál, všechno mi dal. Nikdy jsem však neměl tu pravou otcovskou lásku. Moc mi to chybělo,“ dodal smutně.

S tátou to prý nikdy neměl lehké. „Když jsem žil v Havaně, podporu jsem měl hlavně od své maminky. Můj táta byl právě ten macho. Kolikrát mi říkal, že jestli zjistí, že jsem gay, zabije mě jako psa,“ přiznal Laffita.

Osmany Laffita: Rodiče se s mou orientací nemohli vyrovnat

Otec se s jeho orientací nemohl dlouho smířit. „Myslím, že rodiče tušili, že jsem gay, ale nechtěli si to přiznat. Je pravda, že když se to maminka dozvěděla, zeptala se mě, proč to dělám. Říkala, že když byla se mnou těhotná, tak věděla, že tam má kluka. Nemohla se však vyrovnat s tím, že porodila gaye. Ale já za to nemůžu. Takový jsem se narodil,“ uvedl umělec s tím, že se svou matkou o tom diskutovali a nakonec se s tím smířila. Jeho otec také, ale až po čase.

„Vždycky jsem chtěl mít pocit, že někdo mě miluje a opatruje. Měl jsem štěstí, že jsem potkal svého manžela,“ říká Laffita o svém partnerovi Guyi. Kubánský módní návrhář dlouho svou orientaci skrýval. V době, kdy žil ještě na Kubě, to navíc bylo trestné.

Homosexualita byla na Kubě trestná. Mohli mě i zavřít

„Homosexualita bývala na Kubě trestná. A pokud by ji u mě odhalili, mohl jsem skončit ve vazbě. Chodil jsem jako teenager s holkou jenom proto, abych svou orientaci mohl zamaskovat. Ale stejně to o mně věděli. Ve škole mě mlátili. Nejednou jsem slyšel, že mě označují buzerant. Dostával jsem ze všech stran,“ přiznal Laffita.

Osmany Laffita prožil dětství v kubánské Havaně. V roce 1987 se na popud své matky přestěhoval za studiem do tehdejšího Československa. Na škole se mu nelíbilo, a tak šel pracovat do továrny na pneumatiky. Kvůli své orientaci zažil nejednou šikanu. Měl deprese a těžké období ho dovedlo k tomu, že pomýšlel i na sebevraždu. Naštěstí vše překonal a dnes si vydělává jako úspěšný módní návrhář. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.