zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Osmany Laffita zažil krutou šikanu: Chodil jsem s holkou, abych maskoval svou orientaci

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Anna Lacinniková, foto: CNN Prima News , Vydáno: 29.11.2021
Osmany Laffita se řadí mezi špičkové módní návrháře. Za vše, co během života získal, je prý velmi vděčný, avšak přiznává, že za tím stojí hodně úsilí a ošklivá historie. „Vše jsem si musel tvrdě vybojovat. Nikdo vám nedá nic zadarmo,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Známý Kubánec mimo jiné přiznal, že v dětství zažil šikanu a nebyl mu cizí ani život na ulici.

reklama

„Zažil jsem moment, kdy jsem seděl na kraji okna a chtěl skočit. Už jsem to nedával,“ přiznal Laffita v pořadu Povídej. Šikanu prý nejprve zažíval na škole v rodné Havaně. „V té době byla homosexualita na Kubě trestná. A pokud by to o mně zjistili, mohl jsem skončit ve vazbě. Dnes už je to povoleno, ale v té době to bylo katastrofické. Dokonce jsem chodil s holkou jenom proto, abych svou orientaci mohl zamaskovat. Ale stejně to o mně věděli. Ve škole mě mlátili a nejednou jsem ke své osobě slyšel slovo buzerant. Dostával jsem ze všech stran,“ přiznal umělec.

Laffita: Matka mě kvůli sexuální orientaci odvedla k doktorovi

Když jeho orientaci zjistila jeho matka, odvedla ho prý do nemocnice k doktorovi. Myslela si, že je to nemoc. „Lékař však uvedl, že jsou to hormony. Takový jsem se narodil a takovým budu,“ zavzpomínal Laffita. Jeho matka se se zjištěním poměrně rychle smířila. „Z nemocnice jsme si šli sednout do parku. Tam mi řekla, že to, co dělám v posteli, je jenom moje věc, ale pro veřejnost jsem chlap a podle toho se mám i chovat, pokud chci, aby mě lidé respektovali. Od té chvíle jsem zachoval diskrétnost a nadále jsem měl partnerku,“ popsal.

Módní návrhář Osmany Laffita v pořadu Povídej CNN Prima News.
Autor: CNN Prima News Módní návrhář Osmany Laffita v pořadu Povídej CNN Prima News.

S dívkou randil až do studií na vysoké škole. Tam už se však rozhodl svou orientaci dále neskrývat a vše uvést na pravou míru. „Nechtěl jsem ji dál klamat a trápit ji,“ přiznal umělec. „Ona se se mnou ale rozcházet nechtěla. Prý jí nevadilo, že jsem gay,“ řekl.

Začátky v Československu byly pro Osmanyho kruté

Na konci 80. let se Laffita na popud své matky přestěhoval do tehdejšího Československa. Měl studovat pražskou konzervatoř, jenže škola mu nepřinášela radost. Požádal o vyřazení z programu, ale místo návratu domů se dočkal přeřazení mezi dělníky. „V Čechách to bylo ještě o malinko horší. Neměl jsem kamarády a lidi mě nepřijali. Když jsem jednou přijel z továrny na internát, měl jsem rozbitou skřínku, ze které mi navíc ukradli i věci,“ vzpomínal se slzami v očích Laffita.

„Bylo to těžké. Tehdy jsem to už nedával. Jednou jsem si sedl na kraj okna a říkal si, že skočím,“ přiznal. Zachránila ho až myšlenka na jeho maminku. „Bylo by to sobecké. Sebral jsem proto sílu a odvahu a pokračoval dál. Překonal jsem to,“ uzavřel Laffita.

Módní návrhář Osmany Laffita se v rozhovoru s Radkou Červinkovou v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS rozpovídal také o vztahu se svým partnerem Guyem či o životě na ulici. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.

Ota Balage v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Hudebník Balage o pobytu ve vazbě: Nechal jsem se účelově zavřít. Bachaři na mě byli hodní

 

Michal Hrůza na fotce z roku 2015.

Michal Hrůza o šikaně na vojenské škole: Bylo to šílené. Přežíval jsem díky tajné kapele

Jan Antonín Duchoslav alias Viky Cabadaj v pořadu Povídej na CNN Prima News.

Jan Antonín Duchoslav: Z chvilkové slávy jsem se trochu zbláznil. Proč skončil ve vězení?

reklama

Související témata: Osmany Laffita , Povídej , homosexualilta , sexuální orientace , móda , módní návrhář , šikana , sebevražda

reklama

Přečtěte si také

reklama