Celebrity

29. listopadu 2021 18:55

Gabriela Kolinová

Osmany Laffita zažil krutou šikanu: Chodil jsem s holkou, abych maskoval svou orientaci

POVÍDEJ (12)

Osmany Laffita se řadí mezi špičkové módní návrháře. Za vše, co během života získal, je prý velmi vděčný, avšak přiznává, že za tím stojí hodně úsilí a ošklivá historie. „Vše jsem si musel tvrdě vybojovat. Nikdo vám nedá nic zadarmo,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Známý Kubánec mimo jiné přiznal, že v dětství zažil šikanu a nebyl mu cizí ani život na ulici.

„Zažil jsem moment, kdy jsem seděl na kraji okna a chtěl skočit. Už jsem to nedával,“ přiznal Laffita v pořadu Povídej. Šikanu prý nejprve zažíval na škole v rodné Havaně. „V té době byla homosexualita na Kubě trestná. A pokud by to o mně zjistili, mohl jsem skončit ve vazbě. Dnes už je to povoleno, ale v té době to bylo katastrofické. Dokonce jsem chodil s holkou jenom proto, abych svou orientaci mohl zamaskovat. Ale stejně to o mně věděli. Ve škole mě mlátili a nejednou jsem ke své osobě slyšel slovo buzerant. Dostával jsem ze všech stran,“ přiznal umělec.

Laffita: Matka mě kvůli sexuální orientaci odvedla k doktorovi

Když jeho orientaci zjistila jeho matka, odvedla ho prý do nemocnice k doktorovi. Myslela si, že je to nemoc. „Lékař však uvedl, že jsou to hormony. Takový jsem se narodil a takovým budu,“ zavzpomínal Laffita. Jeho matka se se zjištěním poměrně rychle smířila. „Z nemocnice jsme si šli sednout do parku. Tam mi řekla, že to, co dělám v posteli, je jenom moje věc, ale pro veřejnost jsem chlap a podle toho se mám i chovat, pokud chci, aby mě lidé respektovali. Od té chvíle jsem zachoval diskrétnost a nadále jsem měl partnerku,“ popsal.

S dívkou randil až do studií na vysoké škole. Tam už se však rozhodl svou orientaci dále neskrývat a vše uvést na pravou míru. „Nechtěl jsem ji dál klamat a trápit ji,“ přiznal umělec. „Ona se se mnou ale rozcházet nechtěla. Prý jí nevadilo, že jsem gay,“ řekl.

Začátky v Československu byly pro Osmanyho kruté

Na konci 80. let se Laffita na popud své matky přestěhoval do tehdejšího Československa. Měl studovat pražskou konzervatoř, jenže škola mu nepřinášela radost. Požádal o vyřazení z programu, ale místo návratu domů se dočkal přeřazení mezi dělníky. „V Čechách to bylo ještě o malinko horší. Neměl jsem kamarády a lidi mě nepřijali. Když jsem jednou přijel z továrny na internát, měl jsem rozbitou skřínku, ze které mi navíc ukradli i věci,“ vzpomínal se slzami v očích Laffita.

„Bylo to těžké. Tehdy jsem to už nedával. Jednou jsem si sedl na kraj okna a říkal si, že skočím,“ přiznal. Zachránila ho až myšlenka na jeho maminku. „Bylo by to sobecké. Sebral jsem proto sílu a odvahu a pokračoval dál. Překonal jsem to,“ uzavřel Laffita.

Módní návrhář Osmany Laffita se v rozhovoru s Radkou Červinkovou v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS rozpovídal také o vztahu se svým partnerem Guyem či o životě na ulici. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.