zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Pavel Vítek a Janis Sidovský: Jejich tajemství znala dlouho jen slavná zpěvačka

Petra Kloidová , Vydáno: 09.05.2021
Zpěvák Pavel Vítek s partnerem Janisem Sidovským patří mezi první homosexuální páry v České republice, které si před patnácti lety řekly ano a uzavřely tak registrované partnerství. Vztah tajili deset let i před vlastními rodiči a v devadesátých letech byli mezi prvními, kdo o své sexuální orientaci mluvil otevřeně.

reklama

 „Seznámili jsme se v roce 1987, tehdy jsem tancoval, dělal jsem křoví zpěvákům. Začínal jsem v Pardubicích jako tanečník a vypracoval jsem se na mistra republiky v moderním tanci. Díky tomu jsem se dostal do show k Heleně Vondráčkové a k Pavlovi. Přeskočila jiskra, vesmír se postaral a najednou to bylo,“ vzpomíná Janis Sidovský, který jako šestnáctiletý napsal slavnému choreografovi do Prahy, že je „Travolta z Pardubic“ a chce s ním spolupracovat.

Pavel Vítek krátce po ukončení DAMU, kde studoval herectví po boku Karla Rodena, Evy Holubové nebo Ivany Chýlkové, nazpíval hit Má svůj den a nečekaně se rozběhla jeho hudební kariéra.

Pavel Vítek a Janis Sidovský v show 7 pádů Honzy Dědka
Autor: Teki Shine/ FTV Prima Pavel Vítek a Janis Sidovský v show 7 pádů Honzy Dědka

„Tehdy jsem byl benjamínek scény, objev. Nastudovávali jsme číslo pro televizi, potřebuju mít všechno nazkoušené, nesnáším improvizaci. Ale vypadl mi nějaký pohyb, uvědomil jsem si, že mám být vzadu, ohlédl jsem se a tam byl pár tmavých a rozzářených očí. Najednou jsem věděl, že ty oči se dívají na mě a já se dívám do těch očí. A řekl jsem si, že by se s tím mělo něco dělat. A tak to začalo,“ doplnil Pavel Vítek.

Tajení vztahu před rodiči

V registrovaném partnerství žijí Pavel Vítek a manažer Janis Sidovský od roku 2006. Vztah zpočátku deset let tajili před veřejností a osm let i před vlastními rodiči. „Janis měl garsonku ve Strašnicích, já na Vinohradech. Když měli přijet rodiče, tak jsme vzali všechny Janisovy kastroly, peřiny i televizi a odstěhovali jsme to autem do Janisovy garsonky. Rodiče pak odjeli a my jsme to zase přestěhovali,“ vypráví zpěvák. Po nějaké době se dozvěděli, že bulvár plánuje odhalení jejich vztahu jako velkou kauzu a rozhodli se jít sami s pravdou ven.

Pavel Vítek
Autor: Teki Shine/ FTV Prima Pavel Vítek

Rada od slavné české zpěvačky a vypálení rybníku bulváru

Rozhodnutí to ovšem nebylo lehké, kapela Pavla Vítka tvrdila, že ztratí fanynky, pokud se o coming out pokusí. Hudební rodina zpěváka se tehdy kvůli odlišným názorům začala rozpadat. Zkroušený Pavel Vítek se byl poradit za slavnou českou zpěvačkou, jediným člověkem, který o vztahu Vítka a Sidovského věděl od počátku a udržel jejich tajemství.

„Byl jsem se poradit za Evou Pilarovou a ta mi řekla nezapomenutelnou větu: Jdi za hlasem svého srdce,“ vzpomíná Pavel Vítek v pořadu 7 pádů Honzy Dědka. Slavný pár následně promluvil o svém vztahu v otevřeném rozhovoru v jiném médiu, a tak vypálil rybník bulváru.

Janis Sidovský je manažer a producent
Autor: Teki Shine/ FTV Prima Janis Sidovský je manažer a producent

Registrované partnerství versus manželství

Pár nakonec oslavil svůj dlouholetý vztah početnou svatbou na Karlštejně, kde jim zpívali Karel Gott nebo Eva Pilarová. Společně také adoptovali na dálku chlapečka z Indie.

Janis Sidovský se nedávno vyjádřil i k momentální politické kauze manželství pro stejnopohlavní páry. „Registrované partnerství není v právech to samé jako manželství. Je tam spousta nerovností – nemáme nárok na vdovecký důchod, nemáme společné jmění. Férové by bylo od pana Okamury, když s tím má problém, aby nám stát zaplatil všechny právníky, kteří nám musí dělat smlouvy na věci, které nemáme ošetřeny, nebo bychom měli platit nižší daně, když nemáme stejná práva,“ vyjádřil se Sidovský v DVTV k výroku politika Okamury, který by prý raději vyskočil z okna, než aby se nechal adoptovat homosexuálním párem.

EVA PILAROVÁ – PRVNÍ DÁMA SWINGU. KVŮLI LÁSCE MÁLEM SKONČILA V KRIMINÁLU

Petra Hřebíčková s partnerem Matějem Dadákem

Petra Hřebíčková o těhotenství: Tvrdili, že nebudu mít děti. Pomohl až šaman

reklama

Související témata: Pavel Vítek , Janis Sidovský , registrované partnerství , Tomio Okamura , adopce dětí , Eva Pilarová

reklama

Přečtěte si také

reklama