Celebrity

9. května 2022 10:50

Petra Kloidová

Kristýna Frejová o osobním životě: Muži se mě bojí. Prý mám zůstat sama

Herečka charismatických rolí s geny legendárních českých herců má zajímavý osud. Kristýna Frejová má prý v horoskopu, že má zůstat sama bez partnerů. A co na její herecké kroky říkali rodiče?

Herečka Kristýna Frejová patří mezi lidi, kteří se na sobě snaží pracovat. Je také jednou z mála veřejných osob, která díky mnoha rozhovorům zpopularizovala terapii tmou. Terapie ve tmě obnáší strávit minimálně týden v absolutní tmě. Klient dostává pravidelně jídlo, pití a na stole má papír a tužku, kam si může zaznamenávat svoje duševní pochody. „Do temné komory jsem si šla na týden odpočinout. Tma je hrozně dobrá. Každý z nás má v životě zlomové období, zásadní, těžký. Zrovna se mi to tak sešlo, že se ke mně dostala tma. Řekla jsem si: proč ne. V normálním provozu nemáme na koncentraci na sebe nikdy čas. Byla to příležitost si ujasnit, co dál a kdo jsem,“ přibližuje Honzovi Dědkovi Kristýna Frejová.

Frejová chtěla být novinářkou, ale komunisté zasáhli

Frejová je dcerou hereckých legend Ladislava Freje a Věry Galatíkové, zpočátku se však k herectví příliš neměla, chtěla se stát novinářkou. Kromě toho jí nebyl cizí ani boj za lidská práva. „Chtěla jsem se věnovat žurnalistice. Ale s mým kádrovým profilem mi za bolševika bylo řečeno, že nic nebude. Pak jsem zhlédla divadelní představení Hodina mezi psem a vlkem v Řeznické a zjistila jsem, že se dá bolševikovi škodit i skrze jeviště. Šla jsem tedy škodit. Jsem oldschool demonstrant. Dneska ta děcka s transparenty... Já jsem měla podomácku vyrobené dlažební kostky. Dobře hozená dlažební kostka je dobře hozená dlažební kostka,“ směje se Frejová.

Přece jen ji osud logicky zavál do divadla, rodiče však nadšení s mladou studentkou nesdíleli. „Když jsem řekla, že jsem si podala přihlášku na DAMU, tak se trošku zhroutili. Nechtěla bych to stejné zažít od své dcery. Maminka mě jednou v kuchyni nechala odříkat monolog, byla to Antigona. Maminka na to koukala skepticky. Nejdřív jí naskákaly skvrny na obličeji a otevřela si lahev vína. A pak řekla, že na tom bude hodně práce, ale abych to zkusila. Už to byla pocta,“ vzpomíná Frejová. „Můj tatínek umí velmi ,pochválit‘. Teď už je takový medvídek. Myslím, že na prahu mojí padesátky už přistoupil na to, že jsem herečka,“ dodává Kristýna Frejová.

Nepříznivý horoskop na muže

Frejová vychovává šestnáctiletou dceru Ráchel. „Chlapi se mě bojí. Když mi bylo asi 23 let, kamarád mi udělal horoskop na partnerský život. A řekl mi jenom: Tak s tím si žij sama,“ krčí rameny Frejová, která je díky dceři obklopená neustále mladými lidmi. Ráchel je prý často se svými kamarády u nich doma, prozradila Kristýna Frejová Super.cz. Svůj osobní život ale herečka většinou ponechává s otazníkem.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.