Celebrity

26. listopadu 2021 06:00

Gabriela Kolinová

Ladislav Frej: Utajovaný románek s Janou Šulcovou. Rakovina mu sebrala tři životní lásky

Herec Ladislav Frej, kterého nejvíce proslavila role doktora Sovy v seriálu Nemocnice na kraji města, měl pro krásné ženy vždycky slabost. Mezi jeho lásky většinou patřily půvabné kolegyně. Oženil se celkem čtyřikrát, do manželství vstupoval rád, ale jak sám přiznal, nikdy nebyl zrovna věrný typ a závazky mu dělaly problémy.

První manželkou Ladislava Freje byla Alena Sklenariková, s níž měl syna Davida. Vztah ale vydržel jen krátkou dobu a po rozvodu jeho žena i se synem emigrovala do Švýcarska. Dlouhá léta mu navíc znemožňovala, aby se s ním mohl stýkat. „Ženil jsem se tehdy už na škole, protože jsem musel. Dodnes to cítím jako jeden z těžkých hříchů. Žena se synem emigrovala v osmašedesátém. Provdala se ve Švýcarsku a její muž si Davida adoptoval,“ svěřil se v rozhovoru pro Magazín DNES.

Ani druhé manželství s herečkou Gabrielou Wilhelmovou nepatřilo k nejšťastnějším. Jejich vztah byl bouřlivý, navíc museli překonat velmi bolestné události. Dvakrát spolu čekali miminko, ale ani jednou to nevyšlo. Manželské soužití sice nedopadlo dobře, ale po rozvodu zůstali přáteli. Wilhelmová zemřela v roce 2002, po šestiletém boji s rakovinou, bylo jí šedesát let.

Věra Galatíková byla nejzásadnější ženou v životě Ladislava Freje

Další životní láskou Ladislava Freje byla herečka Evelyna Steimarová, matka Anny Polívkové. V manželství, které vydrželo pouhý rok, se snažili o potomka, nicméně osud jim nepřál. „Každý s jiným partnerem jsme dítě mohli mít, ale spolu ne. To se některým párům stává. Když jsme se rozváděli, Evelyna byla těhotná s jiným partnerem a Věra (Galatíková, jeho další manželka – pozn. red) byla v jiném stavu se mnou,“ prozradil Ladislav Frej.

Právě o tři roky starší Galatíková byla nejzásadnější ženou v jeho životě. Brali se v roce 1977, měli spolu syna Ladislava a dceru Kristýnu. Jak vyšlo najevo, ani v tomto manželství ale Frej nedokázal být věrný. Milostný poměr měl například s kolegyní Janou Šulcovou. Jiskra mezi nimi přeskočila v roce 1984, tedy v době, kdy už byl sedm let ženatý s Galatíkovou. Jenom pro zajímavost, také Šulcová byla zadaná, za herce Oldřicha Víznera byla vdaná už patnáct let. Románek započal během natáčení filmu Oldřich a Božena, kde se Jana objevila v rouše Evině. Jejich zakázaná láska trvala několik měsíců, pak Frej vztah sám ukončil. Mezi jeho milenky měla patřit údajně i další herečka, Marta Vančurová.

Výčitky kvůli synovi. O manželku se staral do poslední chvíle

Jako manžel, jak sám přiznával, selhal i v době, kdy jejich syna Ladislava během studií na DAMU postihla vážná duševní porucha osobnosti. Začínajícího problému si nevšímal. „Zatímco Věra věděla hned, že je něco špatně, já to neviděl. Moc jsem jí ani Ládíkovi tehdy nepomohl,“ sypal si popel na hlavu v pořadu 13. komnata. Lékaři měli původně podezření na schizofrenii, nakonec se ukázalo, že se jedná o endogenní deprese.

Galatíková zemřela v roce 2007 na rakovinu plic, se kterou bojovala pět let. Frej se o ni obětavě staral až do poslední chvíle.

Několik let byl sám, pak se ale poznal s o třiadvacet let mladší servírkou Gabrielou, do které se zamiloval. Vypadalo to, že právě s touto usměvavou dámou, kterou si plánoval vzít za manželku, dožije spokojeně život. I tentokrát byl ovšem osud proti. Gabriela zemřela na rakovinu. Hercův milostný život tak trochu připomíná antickou tragédii.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.