reklama

8 věcí, které jste netušila o své vagině

Žijete s ní už řadu let, ale dost možná vám ostych nedovolil si ji ani pořádně prohlédnout. Třeba byste z toho pohledu omdlela krásou, jako se to stalo jedné z hlavních postav oblíbeného seriálu „Sex ve městě“. Ačkoliv je vagina vaší nezbytnou součástí, někdy jakoby si žila svým vlastním životem – nechce vás poslouchat, dělá si, co se jí zachce. Nebo aspoň máte ten pocit.

Jak více porozumět tomu, co se s ní děje, jaké má vlastnosti, co všechno dokáže? Nemusíte kvůli tomu studovat stohy odborných knížek, stačí si přečíst následující řádky.

vagina samočistící Foto:
Zdroj: Thinkstock
Má samočisticí schopnost

Jestli si ji denně myjete mýdlem či jinými téměř až dezinfekčními prostředky, raději zbrzděte. Vagina se totiž sama udržuje v čistotě. Je lemována řadou žláz, které produkují tekutiny potřebné k lubrikaci a samočištění. Je prokázáno, že drtivá většina vaginálních infekcí je zpravidla způsobena mytím intimních partií sprchovým gelem nebo dokonce výplachem sprchou. Negativním faktorem je také používání různých přípravků s chemickými barvivy a vůněmi během koupání – všelijaké pěny, gely apod. Všechny tyto produkty mohou vaginu velmi dráždit a co je horší, smývají její přirozenou ochrannou mazivovou vrstvu. Jakmile jsou tyto prospěšné látky pryč, dostanou kvasinky a bakterie prostor a mohou způsobit nepříjemné zarudnutí, zápach a svědění.

 

Přestože dnes pořídíte speciální gely na intimní hygienu, používejte je s mírou. Preferujte přípravky na přírodní bázi. A myslete na to, že tělo je natolik dokonalé, že si s čištěním dokáže taky poradit.

Horoskopy 2018

reklama

reklama