Ladislav Frej zkolaboval a leží na JIP. Mohou za to problémy se srdcem?

Začátek února nezastihl Ladislava Freje v dobré zdravotní kondici. Osmdesátiletý herec, kterého můžete znát mimo jiné ze seriálu Krejzovi, zkolaboval a musel být převezen do nemocnice.

Sanitka po náhlém kolapsu dopravila Freje do Institutu klinické a experimentální péče (IKEM), kde byl už v minulosti dvakrát hospitalizován kvůli problémům se srdcem. Nyní podle informací deníku Blesk leží na tamní jednotce intenzivní péče, kde ho údajně spatřila i jedna z místních pacientek. „Viděla jsem ho, když mě propouštěli,“ prozradila Blesku s tím, že herci přeje brzké uzdravení.

První zákrok v IKEM absolvoval Frej už před 14 lety v den výročí úmrtí své manželky Věry Galatíkové (†69). Léčba ho však potíží zcela nezbavila, a tak se o pět let později ocitl na sále znova. „Doktoři mě upozornili, že úspěšnost je sedmdesát procent,“ sdělil tehdy Blesku. „Tak jsem holt byl poprvé v těch zbývajících třiceti procentech. Naštěstí to podruhé vyšlo,“ doplnil s úlevou herec, kterého vedle srdce trápí také cukrovka. Zda ho i tentokrát do IKEM přivedly patálie se srdcem, zatím kromě jeho nejbližších nikdo neví.

Zákeřné nemoci a rodinné tragédie jako životní úděl

Nešťastné události bohužel Frej, jako by přitahoval. V roce 2020 mu zemřela o více než 20 let mladší partnerka Gábina (†56), s níž se měl brát. Poté, co úspěšně překonala rakovinu prsu, se jí stal osudným zhoubný nádor na slinivce. Kromě snoubenky navíc přišel i o jejího syna Jakuba, ke kterému si vybudoval silné pouto. Situace se však změnila. „Od smrti Gábi jsem Kubu neviděl, mrzí mě to. Měl jsem pocit, že si rozumíme,“ svěřil se tehdy smutný herec deníku Aha!

Už 13 let předtím přitom boj se zákeřnou nemocí prohrála i jeho osudová láska, již zmiňovaná herečka a dabérka Věra Galatíková. S tou prožil v manželství krásných třicet let a mají spolu dvě děti – dceru Kristýnu, která je taktéž herečkou, a syna Ladislava.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.