Celebrity

1. prosince 2022 06:30

redakce Prima Ženy

Matěj Stropnický a Dan Krejčík uvažují o dítěti. Proč to zatím nejde?

Novinář Matěj Stropnický (39) a herec Daniel Krejčík (28) prověřili pevnost svého vztahu, když zakoupili zámek v Osečanech na Sedlčansku, který nyní rekonstruují. Do zámeckých komnat by se hodil dětský křik a smích, to si oba mladí muži uvědomují. Matěj Stropnický nyní popsal, že cesta k dítěti je v Česku ale stále složitá.

Když v roce 2018 Matěj Stropnický a jeho partner Daniel Krejčík zakoupili polorozpadlý zámek v Osečanech, tak jim jejich okolí predikovalo, že rekonstrukce bude procházka peklem a peripetie kolem oprav hodně prověří pevnost jejich vztahu.

Dnes mají nad hlavou střechu, topí si dřevem ze zámeckého parku a chystají rekonstrukci kuchyně. Vedou život, který je fyzicky i psychicky velmi náročný, ale přináší velké emoce. Na zámku měli ubytované také ukrajinské rodiny s malými dětmi, což zejména u Daniela vyvolalo touhu jednou na zámku přivítat i vlastní potomky. Matěj Stropnický zprvu nadšený nebyl, dnes by se ale dítěti nebránil. Oba dva partneři si ale uvědomují, že v Česku je rodičovství homosexuálních párů stále tabuizované.

Matěj Stropnický chce jít legální cestou

„U nás jsou zákony nastavené tak, že i kdyby se člověk rozkrájel, tak musí něco obejít. My bychom byli rádi, kdyby to bylo možné normálně a naprosto legálně, samozřejmě po nejrůznějším prověření, jestli nejsme pedofilové a o nějaké dítě se dokážeme postarat,“ uvedl Stropnický pro Super.cz, když s partnerem křtil jeho knihu Nadělení.

Matěj Stropnický a Daniel Krejčík prozradili, jak se žije na zámku (duben 2021):

Někteří členové LGBT, kteří chtějí dítě, využívají služeb náhradních matek. To je ale cesta, která je v Česku na hraně zákona. Matěj Stropnický by si přál, aby české zákony byly k homosexuálním párům vstřícnější a povolovaly adopci .

„Řekl bych, že by si to spousta těch dvojic zasloužila, protože se na to čeká už strašně dlouho a ve spoustě zemí to funguje. A většinou to fungování v těch zemích vyvrátilo, že jsou s tím nějaké velké problémy. Prostě na to u nás není vůle,“ dodal Stropnický s tím, že po dítěti více touží jeho přítel Dan, který vyrůstal jako jedináček.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.