Show Jana Krause: moderátor pod pantoflem, hold Michalu Tučnému a hosté benjamínci

V dalším dílu Show Jana Krause se představí moderátor Jan Rosák, zpěváci Jindra Polák a Michaela Tučná a mladí herci Emil Valchář a František Sládek. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 31. října ve 21.35 na Primě.

Prvním dnešním hostem bude jeden z našich nejlepších a nejrespektovanějších moderátorů, Jan Rosák, který se nyní vedle řady svých dalších aktivit v rádiu či na divadelních prknech mimo jiné objevuje také na obrazovce televize Prima v novém pořadu Poklady z půdy. „Lidé v něm nabízejí předměty objevené na půdě, o kterých si myslí, že mají nějakou cenu, a nechávají si je přímo tam posoudit od odborníků. Někdy odcházejí mile překvapeni, jindy s brekem,“ vysvětluje princip série. „Stává se, že dostanou na místě vyplacenou hotovost. Třeba tři sta tisíc korun. Horší je ovšem to, když si někdo myslí, že má něco, co má hodnotu pět set tisíc, a pak zjistí, že ve skutečnosti to je jen padesát.“

Pro rádio pracuje Jan Rosák podle svých slov bezmála padesát let. „Stalo se mi loni, že jsem si byl připravit ve ski servisu lyže na sezonu, a u jednoho pultu stál pán a něco tam dělal a u druhého pultu byla paní, která přijímala moji objednávku. Když jsem odcházel, přitočil se ten pán ke mně a řekl mi, jak mě tak poslouchá, že mám moc hezký hlas, že bych mohl mluvit do rádia. Odpověděl jsem mu, že je to dobrý nápad, že to půjdu zkusit. Vyšel jsem ven a neušel jsem snad ani deset metrů, pán vyletěl ven, běžel za mnou a naléhavě se omlouval, že mu manželka právě řekla, že už to dělám.“ Jana Krause na celé historce ovšem nejvíce zaujme hlavně to, že Jan Rosák lyžuje. A nejraději prý v Alpách. Dozvíme se také to, že skvělý moderátor nežije v Praze, ale kousek od ní. „Je mi tam moc dobře,“ dodává s tím, že se vlastně coby rodák z malého městečka na Hané obloukem vrátil do podobných poměrů, z jakých vzešel.

Se svou ženou Jiřinou, s níž má dvě dcery, oslavil minulý rok čtyřicetileté výročí. „Myslím, že je to dáno vzájemnou tolerancí,“ uvažuje nad tím, jak se jim to podařilo. „Měli jsme ale také strašnou kliku. Opravdu si myslím, že bych se rouhal, kdybych si za to dával zásluhu. Měli jsme prostě strašnou kliku, že jsme se našli. My jsme se uviděli a do tří měsíců jsme se vzali,“ vzpomíná. „Máme kupříkladu naprosto stejný smysl pro humor, což je myslím strašně důležitý. To je možná ještě důležitější než být tolerantní. Představte si, že manžel řekne nějaký fór a žena na něj kouká a vůbec tomu nerozumí. To je strašný!“ Rodinnou strategii řídí manželka, ovšem Jan Rosák se prý podřizuje rád. „Jak říká jeden můj kamarád: Já jsem pod pantoflem, ale je mi tam tak dobře!“ Protože si své děti kvůli pracovnímu vytížení moc neužil, snaží se to vynahradit nyní se svými vnuky. „Mám strašnou radost, protože jsou velmi vtipní. Například můj vnuk Honzík má výborný hlášky a je fanatický sledovatel pořadu Pevnost Boyard. Nechává si doma udělat dráhu ze židlí a vykřikuje hesla, která zná z televize, zná také jména všech účinkujících.“

Dalšími hosty budou muzikanti Michaela Tučná, dcera slavného country zpěváka Michala Tučného, a frontman skupiny Jelen, Jindra Polák. „Zpívala jsem odmalička, ale tatínkovy písničky jsem začala zpívat po jeho smrti jako host s různými kapelami,“ upřesňuje zpěvačka a Jan Kraus pouští na ukázku jednu z jeho písniček. „Pro nás byla Stodola Michala Tučného před asi pěti lety prvním koncertem, kde jsme dostali jako úplně neznámá kapela šanci si zahrát na velkém pódiu pro spoustu lidí, a byl to pro nás obrovskej zážitek,“ vysvětluje Jindra Polák, jak začala jejich vzájemná spolupráce. „Byl to předposlední ročník, kdy Stodola byla v Hošticích, a pak ještě chvíli pokračovala v Lucerně. Teď už ale úplně skončila, což nám přišlo líto, a tak jsme si říkali, že by bylo fajn, kdybychom v rámci našeho turné věnovali vzpomínku Michalu Tučnému.“ Michaela ovšem přiznává, že zpívat písničky po otci je dost náročné. „Není jednoduché se k tomu postavit, lidé to mají hodně naposlouchané a mají rádi jeho interpretaci. Ovšem kluci ze skupiny Jelen jsou velmi šikovní, takže to jde moc dobře a já se s nimi cítím výborně i v té úpravě, kterou vytvořili.“

Jan Kraus zase zavzpomíná na to, že bydlel ve stejné ulici jako Michal Tučný, nedaleko Strossmayerova náměstí v Praze. „Tatínek měl pracovní stůl u okna, aby mohl pozorovat holky na tramvajové refýži v ulici Dukelských hrdinů,“ říká se smíchem a vzpomíná na to, že byl její otec hodně vytížený. „Jezdili opravdu hodně na koncerty, měli třeba až čtyřicet koncertů za měsíc, takže moc často doma nebyl. A po jeho smrti jsem dokonce měla nějakou dobu pocit, že je na nějaké šňůře.“ Michala Tučná na sebe prozradí, že je zahradnice, což je její hlavní povolání, vystupování s kapelou dělá pro radost. Naproti tomu Jindra Polák se hudbou živí. A jak vzniklo jméno kapely? „Naše první písnička, kterou jsme dali dohromady, se jmenovala Jelen, a když jsme se pak bavili, jak se bude jmenovat kapela, někdo z kluků navrhnul, abychom si říkali Jelen. A já jsem byl tehdy naprosto proti. Pak jsme se ovšem o tom bavili a přemýšleli jsme a já jsem došel k tomu, že je to vlastně dobrý a vtipný.“ Kapela funguje asi pět let, předtím se Jindra živil jako grafik.

Na závěr se představí seriálová dvojčata Emil Valchář a František Sládek. V novém seriálu Tátové na tahu si zahráli dvojčata Pepu a Tondu, jejichž rodiči jsou herci Štěpán Benoni a Eva Josefíková. Jak se ovšem ke hraní dostali, si ani jeden z nich nepamatuje, jen si matně vybavují, že je vybrali na nějakém castingu.

Emilovi je šest let a chodí do první třídy, Františkovi osm a chodí do třetí. Ve škole prý kvůli natáčení, které trvalo asi třicet dní, nebyl žádný problém. A jak to mají se sourozenci v reálném životě? „Mám dvě starší sestry, dvanáctiletou Marii a desetiletou Annu,“ prozrazuje František. „A já mám staršího bráchu, který se jmenuje Bruno, a je mu deset,“ říká Emil. Jak kluci vzpomínají na natáčení? Co je jejich vysněná role? A chtěli by jednou být herci? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

SLEDUJTE SHOW JANA KRAUSE ONLINE!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.