Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

5 věcí, které vám o hubnutí nikdo neřekl

1/5: Ztratit kila neznamená najít návod na štěstí
Co nevíte o hubnutí 1

Pamatuji se na to upřímné rozčarování, když jsem se poprvé dostala pod magickou hranici 70 kil. Na chvíli jsem si připadala úžasná a neporazitelná. Nic mě nemohlo zastavit. Dobyla jsem svět!

Jenže pak jsem s údivem zjistila, že lidi na ulici se na mě dívají úplně stejně, šéf v práci po mě chce ty samé nudné reporty a manžel nadále nachází podivnou zálibu v nesklápění prkýnka a nechávání nedopalků cigaret na záchodě. Hm. Svět si mé velké proměny jaksi nevšiml.

 

Zjištění číslo 1: Shodit přebytečná kila, aby člověk nepropadal depresi při pohledu do zrcadla, je fajn, ale neočekávejme od toho nic víc a nic míň. Zkrotlá ručička váhy nerovná se vyřešení všech našich problémů.

 

2/5: Vaše chutě se můžou změnit
Co nevíte o hubnutí 2

Když člověk přibírá, jeho chuťové pohárky ztrácejí citlivost. Odborníci tím mimo jiné vysvětlují extrémní žravost obézních lidí, kteří se kvantitou konzumované potravy snaží nahrazovat uspokojení z kvality či chutě jídla, jež se jim najednou nedostává.

 

Zjištění číslo 2: Pokud hubnete, připravte se na změnu apetitu, mimo jiné na dramatický pokles zájmu o slané pochutiny.

 

3/5: Mění se chutě, mění se vztahy
Co nevíte o hubnutí 3

Snaha zhubnout může váš partnerský vztah utužit, nebo do něj paradoxně vrazit klín. Pokud vás partner ve vašem úsilí dostatečně nepodporuje, vaše frustrace z nepochopení snadno vrhne stín na celé společné soužití.

 

Zjištění číslo 3: Pocit, že když vy se tak moříte a odříkáte si dobrého jídla a pití, měl by to samé udělat i váš partner, je velmi VELMI mylný.

 

4/5: Ne všude je tuk na škodu
Co nevíte o hubnutí 4

Tělo vám za ztrátu nadbytečného tuku určitě poděkuje, ale pleť bude možná jiného názoru. Zvlášť pokud hubnete po padesátce.

 

Zjištění číslo 4: Tuk funguje jako výplň vrásek a pokud se ho zbavujete ve velkém, může být radost z vyrýsovaných křivek těla trochu zkalena vyrýsovanými vráskami na vaší tváři.

 

5/5: Zhubnout na váze neznamená nutně zhubnout v hlavě
Co nevíte o hubnutí 5

Mám kamarádku, která shodila přes dvacet kilo, a přesto se pořád chovala jako obézní. Roláky a plandavá trika velikosti 44 sice vyměnila za menší, ale pořád to byly ty samé neforemné kusy oblečení. V uličkách mezi regály v obchodech se stále otáčela bokem, aby se uhnula ostatním nakupujícím, i když by se tam už v pohodě vešli. Když se na sebe podívala do zrcadla, pořád zkrátka viděla tu starou tlustou Karolínu.

 

Zjištění číslo 5: I když člověk nad vší pochynost zhubne, ne vždycky je schopen vzít to na vědomí.

 

Otázka tedy je: stojí nám to za to?

 

Michaela Kovářová

 

 

Reklama