Božská Markéta tentokrát pokoří horu

V dalším díle Božských dortů od Markéty se sympatická cukrářka vydala do zasněžených hor. Nečekaná zakázka pro náčelníka Horské služby ji vůbec nezaskočila, je totiž sama horalka. I když se jedná o reprízu pořadu, určitě vás svojí zimní náladou přitáhne k obrazovce.

V pondělí ve 20.15 na Prima love si nenechte ujít další epizodu Božských dortů. Markéta žije v Jablonci nad Nisou, takže do hor to nemá daleko a ráda si tam se svou dcerkou Sárou zajede. Zatímco si na výletě užívaly sněhovou nadílku, zastavil se u nich kamarád na skútru a jen tak mezi řečí si objednal sladký dárek pro náčelníka horské služby. Velikost, námět i zpracování nechal na Markétě.

Ta se rozhodla vyrobit „zasněžený“ kopec ze světlého korpusu a čokoládového krému, který potáhne bílou potahovou hmotou a dozdobí znakem Horské služby a marcipánovými postavičkami. Nakonec z marcipánu vyrobí i skútr a bernardýna se soudkem plným rumu :)

Při přípravě jí jako vždy pomáhá rozesmátý pomocník Michal. Markéta dnes poodhalí i něco ze svých tajných postupů – jak na korpus i čím vylepšuje krémy. Dozvíte se také, jestli používá marcipán či potahovku i něco málo o barvách.

Mezitím vyžene korpus promazaný krémem pěkně do výšky, celý kopec pak ještě zpevní krémem a nechá v lednici zatuhnout. Pak přijde na řadu potahování, aby byl kopec hezky bílý a hladký. Největší piplačka je znak Horské služby, ale povede se a je jako „živý“.

Zatímco Michal vyrábí ze zeleného marcipánu smrčky, Markéta se pustí do figurek. Vzhledem k tomu, že vystudovala sklářskou školu, kde vytvářeli skleněné figurky, má dostatečnou průpravu a práce jí jde pěkně od ruky. Stačí postavičkám trošku naklonit hlavu a rázem ztratí strnulost a jakoby obživnou.

S hotovým dortem v náručí ji Michal doveze na skútru až před sídlo Horské služby. Nad krásným dortem až srdce plesá, ale těsně před zakrojením přijde záchranářům výzva k výjezdu a chlapi se skoro beze slov seberou a zmizí. Takový je zkrátka život na horách, ale nebojte se, na dortu si záchranáři nakonec určitě pochutnali.

Na závěr se s vámi Markéta podělí o jednoduchý, ale velice chutný a efektní dezert. Marcipánové kuličky s čokoládovým přelivem jsou skvělé jako chuťovka, ale hodí se i jako krásný dárek. Recept najdete hned po skončení pořadu.na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.