Jídlo na štítu místo v puse, paštika bez masa a zažívací potíže tento týden v Prostřeno!

Prostřeno! je tady a s ním i další vymazlené rodinné recepty. Také zajímavé životní příběhy a spousta nevyřčeného.

Komu jde jen o výhru a kdo se přišel do pořadu pobavit? To poznáte už během prvního dne. A také životní příběhy, které se nad prostřeným stolem, prohýbajícím se pod dobrotami, budou řešit. Bude na vítězství stačit česká klasika se špetkou taktiky, nebo zafunguje mezinárodní kuchyně, okořeněná dostatkem sebevědomí?

Podívejte se na exkluzivní upouávku:

Jak si všichni amatérští kuchtíci poradí s úkolem týdne, kterým je tentokrát příprava rajčat, respektive pokrmu z nich, a navíc zařazení takového pokrmu do vlastního jídelníčku, v duchu úsloví: Hlavně nenápadně? Jak jej nakonec jednotliví účastníci Prostřeno! zakomponují do svého menu, aby spolusoutěžící nepoznali, že jde o jídlo, které v původním jídelníčku uvedeno nebylo? Komu se úkol týdne podaří vhodně zařadit do své nabídky a kdo snahu o jeho přípravu vzdá? Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést deset tisíc. Ze stejné částky se může těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

A navíc, natáčení stále ještě probíhá za přísných bezpečnostních podmínek. Jak ty změní atmosféru dní?

Pondělí: Spolehlivá Simona (56) vsadí na českou klasiku, kterou její rodina miluje. Bude stačit na vítězství?

Simona má středoškolské ekonomické vzdělání. Nyní je zaměstnaná jako klientský pracovník na České poště. Má tři dospělé děti – dceru Terezu, 30 let, a dvojčata Marka a Andreu, 27 let. Do pořadu ji přihlásil její přítel, který je přesvědčený o tom, že vaří zkrátka dokonale. Simona tvrdí, že by se výhra hodila na opravu domu. Vyjdou jí její plány a bude se v Chrášťanech přestavovat? Navíc: Pondělní účinkující tvrdí, že se umí občas pořádně naštvat. Předvede to také v průběhu týdne? Hned v pondělí se bude snažit opít své hosty opilými a opusinkovanými jahodami. Je tento dezert zvolený správně a zabere taktika? Jak to dopadne v pondělí? Nezapomeňte se dívat.

Úterý: Maminka Soňa (31) pozve své hosty na poměrně nepřístupné místo. Navíc skládá reparát z účinkování v pořadu. Zadaří se jí tentokrát?

Na to, že o sobě Soňa tvrdí, že je pro každou legraci, k účinkování v pořadu přistoupí vážně. Nejde totiž o malé peníze a její početné rodince by se jistě hodily. A má i velkou šanci na výhru. Jako maminka početné rodiny jistě vaří každý den, takže u sporáku rozhodně není žádným nováčkem. Navíc si ráda užívá roli hostitelky, takže i v tomto směru budou její touhy naplněny měrou vrchovatou. Má ráda sushi – což je s podivem, neboť tvrdí, že ryby zrovna dvakrát nemusí, ale vsadí na mezinárodní menu obsahující především klasiku z americké a francouzské kuchyně. Navíc takovou, která se v Prostřeno! objevuje poměrně často. Zaboduje? A přizná se k tomu, že v Prostřeno! se již před lety objevila? Nebo si takticky tuto informaci nechá pro sebe? V úterý se to dozvíte!

Středa: Svobodomyslný Lukáš (25) žije sám, ale rozhodně se nenudí. Život si užívá, a v nejbližších dnech na tom nehodlá nic měnit. Vždyť i výhra by se hodila – jako investice do pořádného mejdanu pro přátele.

Třetí hostitel se do pořadu přihlásil sám. Zjistil totiž, že vyhraje levou zadní, tak proč by nenabídl menu, nad kterým všem spadne čelist. Sebevědomí Lukášovi tedy rozhodně nechybí a je jasné, že u jeho stolu nebude o zábavu nouze. Stejně jako se diváci pobaví už během přípravy celého jídla. Jak se popere s tím, že jeho hlavní chod je stejný, jako připravovala Soňa, jen den před ním? A jak jeho výkon ohodnotí soutěžící? Nebude jim náhodou vadit Lukášův tah na branku a touha vyhrát? Právě takové detaily totiž často rozhodují o vítězi.

Získá ve středu sebevědomí zlato pro Lukáše? Sledujte také středeční Prostřeno! až do konce. A dozvíte se, jak si se svým přístupem k vaření stojí.

Čtvrtek: Myslivec Vladimír (66) pozve své hosty do hájovny. Po letech stresu miluje klid, samotu a zvěřinu. Ocení ji ovšem jeho hosté?

Vladimír vystudoval gymnázium a poté si udělal nástavbu na lesnické průmyslovce. Pracoval pro zahraniční obchod 25 let – nákup dřeva, dovoz dřeva pro nábytkářský průmysl. Poté pracoval pro hotel Four Seasons v Praze jako průvodce a osobní řidič. Nakonec se z rušné Prahy odstěhoval a nyní bydlí v hájence, kterou miluje. Do Prostřeno! se přihlásil sám, ovšem vše důkladně konzultoval se svou manželkou.

Jeho menu nemůže být jiné než zvěřinové. Nabídne nejen rozličné tataráky, ale také polévku z bažantích slepic, nadívané koroptve… Snad jen – že dorty z masa být nemohou. Jak se na jeho kouzlení v kuchyni dívají ostatní soupeři, a hlavně, jak neobvyklá jídla ohodnotí? Povede se Vladimírovi zaujmout nedostupnými kousky masa, nebo naopak spolustolovníkům zkazí chuť, protože lesní zvířátka jsou přece tak roztomilá? Je fakt, že o infarktové okamžiky nebude nouze. Sledujte Prostřeno! už ve čtvrtek!

Pátek: Páteční soutěžící, podnikatel Jan (28), si zopakuje recept tohoto týdne už potřetí. Maso na víně. Bude právě jeho zpracovaní potřetí servírovaného pokrmu stačit na výhru?

Honzu do soutěže přihlásila jeho sestra. A on má jasno, jak by naložil s výhrou. Faktem ovšem je, že v pátek se při hodnocení nejvíc taktizuje, navíc jeho menu se dost opakuje – ve smyslu toho, že vše, co mohlo být, už bylo vařeno. Jan je podle své rodiny skvělým kuchařem, zvládne ale přípravu pokrmů i pro cizí hosty? Podaří se Janovi to, co od pořadu očekával? Tedy získat nové a pozitivní zkušenosti s natáčením? Nebo bude odcházet zklamaný?

Přestože je považován za pohodáře a sám sebe tak popisuje také, můžou ho jeho hosté pořádně rozhodit. Navíc si pro ně přichystá cizokrajné menu, a to nemusí být všem po chuti. Nebo naopak ano? Navíc pátek je vždy nevděčným dnem, kdy soutěžící mají pocit, že mají poslední šanci zvrátit svá předchozí hodnocení. Bude tomu tak i dnes? Jak naladěni pro páteční zúčtování dorazí hosté světoběžníka a sportovce Jana? Sledujte už v pátek!

Dívejte se na Prostřeno! od pondělí do pátku od 17.40 na Primě a hlasujte. SLEDUJTE PROSTŘENO! ON-LINE

Užijte si také další oblíbené pořady, seriály a filmy, které pro vás máme k přehrání ON-LINE a zdarma na iPrima.cz:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.