Prostřeno!: Romka Markéta má bílého manžela

Vdaná Romka a maminka Markéta (32) se úplně zbytečně bála, jak a jestli vůbec ji kolegové přijmou.

Uprostřed týdne hosty k sobě domů pozve Markéta, která má tři syny, a ještě pečuje o manželovu malou vnučku, takže se doma stará o početnou rodinu. Všichni od Markéty čekají nějakou specialitu romské kuchyně, záhy se ale dozvědí, že Markéta ji nevaří – prý i proto, že ji vlastně neumí. Markétin manžel není Rom, takže to od ní ani nevyžaduje, navíc hostitelka má s rodiči, kteří její partnerskou volbu neschvalují, napjaté vztahy. Markéta se rozpovídá o svých dvou životech; je hrdá na to, jak zapadla do manželova světa. Ale vrozený temperament v sobě nezapře, což předvede při hudební zábavě, kam si pozve bratrance hudebníka. Vystoupení zvedne ze židle i ostatní.

Markéta povídá o své komplikované rodinné situaci:

A jak dokáže Markéta uvařit? Rozhodla se pro inspiraci internetem, některé chody jsou premiéra. Začne těstovinovým salátem s kuřecím masem a sýrem, kam netypicky přidá trochu mléka. Její marinované špízy se sušenými švestkami a jablky úplně nesedí těm, kdo nemusí kombinaci sladkých a slaných chutí, přílohou jsou opět šťouchané brambory, ty se povedly. Kakaová roláda s krémem a jahodami neobsahuje mouku, zato je k ní dost šlehačky, která i ke kávě se zmrzlinou.

Podívejte se, jak Markéta válčí s dezertem:

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.