Show Jana Krause s rytířem vína Postráneckým, angažovanou básnířkou a mistrem sexu dle feng-šuej

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Václav Postránecký, textařka Mirka Ábelová a odborník na sex podle feng-šuej Jiří Černák. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu ve 21.35 na Primě.

Na úplný úvod Jan Kraus poblahopřeje k vítězství ve Fed Cupu Barboře Strýcové, která přišla na natáčení coby divačka.

Jako první host dnes přijde diváky pobavit herec Václav Postránecký, který v současnosti září například v seriálu Vinaři. Moderátor nám připomene už Václavovy úplné herecké začátky před kamerou. Pan Postránecký byl totiž podobně jako Jan Kraus dětským hercem. „Já jsem začínal ve filmu Konec strašidel, kde jsem se sestrou Ládi Pucholta zpíval budovatelskou písničku. A to bylo povedený,“ vzpomíná herec, a dokonce ji krátce zanotuje. Protože se v herecké branži pohybuje takřka 60 let, může srovnávat, co všechno se změnilo, a co naopak vůbec. Ovšem bulvár mu podobně jako Janu Krausovi vadí. „O mně napsali, že se řítím do neštěstí, protože jsem si prochlastal játra a chlastám dál. Já nevím, jak na to přijdou! Oni musejí mít někde nějaké ústředí, kde si vytipují, komu budou škodit a jak ho zlikvidují,“ spekuluje o bulvárních novinářích pan Postránecký.

Dalším hostem je tisková mluvčí organizace Greenpeace, ale především básnířka a textařka Mirka Ábelová, která otextovala poslední desku Davida Kollera, zároveň také pracuje ve Slovenském rozhlase, kde má přímo svůj pořad – Nedělní chvilka poezie. Jako dárek přináší Janu Krausovi své básnické sbírky, přičemž komentuje název jedné z nich: „Striptýz, to je takový debilní název, to už bych dnes znovu nedala. Přitahuje to pozornost na něco, co v té knize vlastně ani není.“ Píše volným veršem, což tedy znamená, že se text nemusí rýmovat, ovšem určitá prozodická pravidla zachována být musí.

Posledním dnešním hostem je Jiří Černák, původní profesí ekonom, který se nyní věnuje feng-šuej. „Ve stručnosti je to učení, které se snaží navodit vnitřní rovnováhu v životě člověka. Zabývá se takovými základními devíti oblastmi života, které se snaží držet v rovnováze.“ A co jsme asi tak nejvíce schopni ovlivnit? „Feng-šuej vytváří prostředí, kde se těm oblastem života dobře daří. Bude se tam tedy dařit tomu, co člověk zrovna momentálně potřebuje; někdo řeší kariéru, někdo vztahy, jiný zdraví,“ vysvětluje pan Černák a pokračuje: „Řešíme i otázky bydlení, nejdůležitější je například kuchyně, protože ta je zdrojem vaší energie.“ Toto učení se zaobírá ale i sexem, protože je to důležitá oblast partnerského života.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.