Celebrity

24. května 2022 11:30

Vanesa Havlíková

Petra Janů o problémech s vlastním jménem: Málem jsem skončila bez peněz

Zpěvačka Petra Janů (69) letos oslaví 50 let na hudební scéně. Zlatá slavice se v rozhovoru s Honzou Dědkem rozpovídala o začátcích své kariéry, čočce v divadle Semafor, ale i o problémech se svým vlastním jménem. Kvůli Janě Petrů skončila málem bez honoráře.

Trojnásobná Zlatá slavice Petra Janů má letos před sebou hned dvě životní jubilea. Jedna z prvních dam české popové a rockové scény na podzim oslaví 50 let na jevišti a zároveň 70 let na světě.

Začátky kariéry: stříbrný řetěz a čočka v Semaforu

Její první kapela se jmenovala Styl. S tou také začala soutěžit. „Nejprve jsem se prosoutěžila do Tepny Náchod, pak do celostátního kola Mladé písně Jihlava, kde jsem vypadla v předkole, ale nedala jsem se a další rok jsem si připravila v normalizačním roce 1972 skvělý repertoár – Arethu Franklin (†76), takže jsem neměla nárok na zlatý řetěz. V porotě ale seděla Eva Pilarová (†80) a Karel Gott (†80) a řekli, že něco musím dostat. Tak jsem dostala stříbrný řetěz a smlouvu do Semaforu,“ vzpomíná na start své hudební kariéry talentovaná Pražačka.

Začátky v divadle pro zpěvačku nebyly jednoduché. „Jiří Císler (76†) mi v Semaforu dával strašnou čočku: ‚Zas to bylo falešně, chodíš tam jako polomrtvá, narovnej se, nechceš se vrátit do Náchoda?‘ Když jsem se otrkala, ptala jsem se ho, proč mě tak trápil, a on mi vysvětlil, že jsem byla takové tele, že jsem si nic jiného nezasloužila, což je pravda. Když jsem přišla do Semaforu, měla jsem sebevědomí na rozdávání. Vůbec nevím, kde jsem ho po cestě potratila. Teď když mě v listopadu čeká koncert v Lucerně, mám pocit, že mě musí klepnout,“ uvedla dále Janů v rozhovoru v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, který můžete sledovat v úterý večer na Primě.

Slavná Jana Petrů už jedna byla

V divadle Semafor také přišla ke svému jménu. Dlouhou dobu tam totiž působila už jedna Jana Petrů, a proto Jiří Suchý vymyslel, že by si přesmyčkou měla změnit jméno z původního na Petra Janů. „A mně dodnes spousta lidí nemůže přijít na jméno. Za dřívějšího režimu jsem dostávala peníze z televize na jméno Petra Janů. Na poště ale byla paní, která to viděla v občance obráceně – tam mám Jana Petrů. A ta paní trvala na tom, že mi peníze nedá, protože to tam mám obráceně. Tak jsem šla na policii a tam mně napsali: Držitelka OP používá v uměleckém životě jméno Petra Janů,“ vzpomněla také populární slavice s nezaměnitelným hlasem i životním elánem.

Přestože se Petra Janů nikdy netajila pravidelným docházením na kliniku estetické medicíny, před čtyřmi roky podivnou změnou vzhledu znepokojila nejednoho fanouška i média. V rozhovoru pro Blesk.cz tehdy všechny uklidnila, že za jejím náhle oteklým obličejem na fotkách nestojí nepovedený kosmetický zákrok, jako v případě znetvořené tváře topmodelky Lindy Evangelisty, ale jen příjemné léto.

„Grilovačky, dobré kalíšky s přáteli a zpěvačka nabobtnala... V létě vždycky ztloustnu, a jakmile začne sezona, zklidním se a zhubnu,“ uvedla s úsměvem a s nadhledem sobě vlastním ve videu u článku. A jak uvidíte v talk show Honzy Dědka, Petra Janů opět vypadá tak, jak jsme na ni po celou dobu její kariéry zvyklí – velmi dobře!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.