Linda Evangelista o znetvoření po estetickém zákroku: Skoro jsem nevycházela z domu

Linda Evangelista po estetickém zákroku

V devadesátých letech patřila mezi špičku ve světě modelingu. Linda Evangelista začala jako modelka v pouhých třinácti letech a její kariéra raketově rostla. Dodnes se považuje za jednu z nejvýznamnějších světových topmodelek. V poslední době se však před světem skrývala. Nyní se rozhodla otevřeně promluvit o tom, proč se několik let styděla vycházet z domu.

Linda Evangelista (56) v roce 2016 podstoupila kosmetický zákrok, který ji podle jejích vlastních slov „brutálně znetvořil“. Evangelista se rozhodla bojovat s projevy stárnutí pomocí procedury, která se jmenuje kryolipolýza.

„Kryolipolýza je ošetření, kdy se zmrazí tuková tkáň a dojde k úmrtí tukových buněk, jakoby se rozdrolí a lymfatickým systémem se dostanou stolicí z těla pryč,“ vysvětlila majitelka kliniky estetické medicíny Petra Řehořková.

Bývalá modelka však zažila velmi vzácnou alergickou reakci, která u ní způsobila pravý opak. Tukové buňky se začaly množit a růst. Tomuto jevu, který postihuje méně než 1 % pacientů, se říká paradoxní tuková hyperplazie.

„Milovala jsem chození po přehlídkových molech. Teď se děsím jen toho, že potkám na ulici někoho známého. Nemůžu už tak dál žít, skrývat se a stydět se za sebe. Nemůžu už dál žít v této bolesti. Chci konečně nahlas promluvit. Snažila jsem se ten problém vyřešit sama, myslela jsem si, že něco dělám špatně. Dostala jsem se dokonce do stavu, kdy jsem přestala úplně jíst. Měla jsem pocit, že úplně zešílím,“ popsala Evangelista v rozhovoru pro magazín People.

Zhruba tři měsíce po zákroku si začala všímat boulí na bradě, stehnech a v oblasti podprsenky. Místa, která si přála zmenšit, se začala zvětšovat a tvrdnout. „Snažila jsem se to nejdříve napravit sama, protože jsem si myslela, že jsem dělala něco špatně,“ sdělila s tím, že potom začala držet diety a více cvičila. „Dostala jsem se do bodu, kdy jsem nejedla vůbec. Myslela jsem si, že se zblázním.“

V červnu roku 2016 se konečně odhodlala a navštívila svého doktora. „Svlékla jsem si kvůli němu župan. Brečela jsem a řekla jsem mu, že nejím a hladovím, a ptala jsem se ho, co dělám špatně,“ vzpomíná. Lékař jí následně sdělil šokující diagnózu. „Řekl mi, že žádné cvičení ani diety to nikdy nespraví,“ řekla zdrcená Evangelista.

Podle Petry Řehořkové je však zákrok bezpečný, pokud ho provádí správně vyškolený personál. „Důležité je, aby ten přístroj byl skutečně lékařský a obsluhoval ho vhodný personál, tam skutečně potom mohou vznikat komplikace, jakými je například omrzlina nebo nedokrvení té oblasti. Jinak tam nejsou žádné velké komplikace nebo něco, co by nás mělo znepokojovat. Hlavně ale musíme mít tuk ke kryolipolýze vhodný. Odborník by si tuk měl osahat a říct, ano, je měkký, můžeme ho mrazit, nebo naopak že je pevný a musíme ho první zkapalnit,“ uvedla.

Do zrcadla už se ani nedívám

Kliniku CoolSculpting, na které Evangelista zákrok podstoupila, se rozhodla zažalovat a žádá odškodné ve výši 50 milionů dolarů, což je v přepočtu více než miliarda korun. „Jsem trvale zdeformovaná a brutálně znetvořená. S takovou tváří už nemůžu pracovat,“ uvedla s pláčem.

Nyní se však Evangelista rozhodla jít s kůží na trh a o svých problémech veřejně promluvit. Chce tím pomoci ostatním lidem a zase normálně žít, aniž by se neustále musela skrývat. „Do zrcadla se už ani nedívám. Ten člověk v něm nevypadá jako já. Doufám, že tím, že jsem o tom všem otevřeně promluvila, pomůžu alespoň několika dalším lidem, kterým se stalo to samé co mně a jsou ve stejně hrozné situaci. Trvá to už šestým rokem. Už se nemohu dále jen schovávat doma,“ uzavřela Kanaďanka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.