Po šedesátce topmodelkou? Jde to! Tyto ženy jsou důkazem. Někteří je však kritizují

Krása kvete v každém věku a nikde není psáno, že se vaše možnosti s přibývajícími léty limitují. Barbara a Lieselotte jsou jasným důkazem toho, že šmrnc, atraktivitu a charisma mají ženy i po šedesátce. Jak se tyto dvě oslňující dámy udržují v kondici a co vzkázaly ostatním?

Barbara (68) a Lieselotte (66) patří mezi ženy, které se rozhodly zúčastnit další série reality show Německo hledá topmodelku. Tu vede světová topmodelka a nestárnoucí kráska Heidi Klum (48). Zastává v ní roli výkonné producentky a také nekompromisní porotkyně, která svým svěřenkyním dává rady v oblasti modelingu.

V minulosti byla tato show kritizována za prezentování příliš jednotného modelu krásy, to už ale ovšem dávno neplatí. Loni totiž soutěž vyhrála transgender modelka Alex Mariah. I v letošním roce se tvůrci rozhodli vyjet ze zajetých kolejí a dát možnost všem ženám bez ohledu na to, kolik jim je let. Výběr modelek zahrnuje věkové kategorie v rozmezí od 18 až do 68 let. Rozdíl mezi některými kandidátkami je tak téměř půl století.

Barbara a Lieselotte jsou z celého výběru nejstarší. Obě ženy neskrývaly dojetí a mají ze své účasti v soutěži obrovskou radost. „To, že v mém věku můžu zažít tohle, pro mě znamená hrozně moc. Je to skoro vrchol,“ sdělila své pocity Barbara. „Je to tak. Plakala jsem radostí a pokorou, když jsem zjistila, že mi bylo umožněno tam být,“ doplnila Lieselotte.

Ačkoliv obě dámy už teď upoutaly veřejnost svým odhodláním, krásou a samozřejmě také věkem, v soutěži to budou mít stejně těžké jako jejich kolegyně. „Samozřejmě i přes jejich věk je obě hodnotím stejně jako mladší kandidátky. Výjimky neexistují. Ale energie, kterou ty dvě mají, je znát. Je za tím hodně vůle a to je skvělé,“ pronesla Heidi Klum.

Barbara: Teď, nebo nikdy!

Šestaosmdesátiletá Barbara to na cestě k modelingu neměla zrovna jednoduché. „Můj manžel mi tehdy řekl, že buď si vyberu jeho, nebo modeling. Samozřejmě jsem byla zamilovaná a modelingovou kariéru jsem vzdala,“ vzpomíná pro web prosieben.de. Následně se plně zaměřila na roli matky a vychovala čtyři děti. I to je důvod, proč si řekla, že svůj sen uskuteční právě nyní. Řídí se postojem teď, nebo nikdy! „Řekla jsem si, že teď to konečně udělám a zkusím,“ řekla odhodlaně Barbara. Ráda žije aktivní život a v kondici se udržuje zejména díky lyžování, turistice, cvičení a józe. „Chci být první ženou, ve věku 68 let, která tuhle soutěž vyhraje, a povzbudit tak všechny starší ženy a dokázat, že věk je jen číslo,“ prohlásila dlouhovlasá blondýnka.

Lieselotte: Musíte být tak trochu blázen!

Bývalá učitelka je na první pohled veselá kopa. Lieselotte přiznává, že musíte být tak trochu blázen, abyste se v 66 letech chtěli zúčastnit podobné soutěže. „Pro mě osobně to byla vlastně ta správná doba. Teď jsem v důchodu, tak chci zkusit něco nového a moc se na to těším,“ svěřila se. Mezi její záliby patří hudba a zdraví životní styl, což je ostatně na její postavě vidět.

Lidé na internetu na dvě netradiční modelky reagují spíše pozitivně a oběma ženám drží palce. Jedna z fanynek napsala: „Když se někteří lidé mohou vydat na politickou dráhu v 75 letech, proč by nemohly ženy začít po šedesátce s modelingem.“ Našli se ale i tací, kteří je kritizovali. Jedna žena například komentovala nevhodně zvolené šaty princeznovského stylu, které se k modelkám jejich věku podle ní nehodí.

Sdílejte článek
Štítky stáří Německo soutěž krása supermodelka modeling modelky Heidi Klum topmodelky starší modelka Heidi Klumová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.