Cvičení

18. října 2019 08:37

Anna Kopečková

Slavné ženy, které si oblíbily běhání: Kdo běhá s kočárkem a kdo zvládl i maraton?

Být slavnou ženou neznamená, že si nemůžete nazout tenisky a vyrazit ven jen v trenýrkách a tričku. Pro většinu hereček, zpěvaček nebo modelek je navíc velmi důležité, aby byly ve formě a měly hezkou postavu i s přibývajícími roky a dětmi. Některé běhají opravdu jen kvůli hezké postavě, ale některé v běhu našly i ideální způsob, jak si vyčistit hlavu a psychicky si odpočinout. A najdou se i takové, které mají na svém kontě běžecký maraton!

Heidi Klum

Pokud někdo zná recept, jak mít perfektní postavu, pak jsou to modelky. Náruživou běžkyní je například Heidi Klum, která dokonce navrhla vlastní tréninkové oblečení ve spolupráci se značkou New Balance. „Mám dva tipy, které mě vždy donutí k tomu, abych si obula běžecké boty. Ten první je běhat s parťákem. Díky němu si udržíte motivaci a přinutí vás vstát z postele, nenecháte ho přecei na holičkách. A tím dalším je, že si nedávám velké cíle. Například začnu tím, že uběhnu kilometr a pak kilometr jdu. Nebo běžím dva kilometry a půl kilometru jdu. A postupně si vzdálenosti prodlužuji a buduji si tím vytrvalost,“ řekla v rozhovoru pro StyleCaster. „Myslím, že je snazší dostat se do formy na jaře, když běháte venku. Nejenže je hezké běhat na čerstvém vzduchu, ale i jarní příroda dělá tuto aktivitu příjemnější a čas vám rychleji uteče,“ tvrdí slavná modelka, která si oblíbila trasu v New Yorku podél řeky Hudson, odkud je krásně vidět na Sochu Svobody.

Tereza Kostková

Sympatická a oblíbená herečka, která zazářila i jako běhající matka v české komedii Ženy v běhu, běhávala hlavně v minulosti. „Do dvaceti jsem běhání nesnášela, ale vášeň pro pohyb mě ovládala vždycky. Tančila jsem, plavala, jezdila na kole. Z běhání mě akorát píchalo v boku,“ řekla v rozhovoru pro Kafe.cz. Protože ale měla problémy se štítnou žlázou, rozhodla se zkusit rychlou chůzi a běh, které jsou prospěšné. A postupně zjistila, že se běhání dá zvládnout a že je to navíc příjemné, takže začala pravidelně a celkem hodně běhat – třikrát až čtyřikrát týdně na pásu ve fitku. Nyní už herečka tak intenzivně neběhá, ale užívá si pohyb jinak – miluje procházky, jízdu na kole nebo plavání.

Pusťte si zmiňovanou českou komedii Ženy v Běhu celou a uvidíte, že běhání se opravdu dá zvládnout:

Reese Witherspoon

Ačkoli na jaře oslavila už třiačtyřicáté narozeniny, má stejnou postavu jako ve filmu Pravá blondýnka, v němž zazářila před 20 lety. Americká herečka, která vyrůstala v New Orleans a později v Nashville, se netají svou láskou k vydatným jídlům, které nejen ráda vaří, ale hlavně konzumuje. Navíc je poměrně malá, měří jen 156 cm, a každé kilo navíc je hned vidět. Takže si svou postavu musí udržovat pravidelnými dlouhými běžeckými tréninky, což by jistě mohli potvrdit lidé z Brentwoodu v Los Angeles, kde slavná herečka žije. Snaží se běhat hodinu každý den, často v doprovodu svých kamarádek. „Považuji to za takovou formu terapie, dokážeme při běhání probrat děti, milostný život, přátele...,“ řekla v rozhovoru pro britský časopis In Style.

Katie Holmes

Ani americká herečka a bývalá žena Toma Cruise Katie Holmes nemá svou skvělou postavu zadarmo a musí na ní tvrdě dřít. Naštěstí je na pohyb odmalička zvyklá, protože ji ke sportu vedla rodina. Hlavně tatínek, který před lety založil tradici, kterou nazval Krocaní poklus, kdy všichni členové rodiny musí na Díkůvzdání uběhnout téměř pět kilometrů. Pravidelně běhala i po boku Toma Cruise a v roce 2007 se dokonce zúčastnila Newyorského maratonu, který uběhla v čase 5 hodin a 30 minut.

Pippa Middleton

Mladší sestra vévodkyně Kate je velkou milovnicí pohybu a zdravého životního stylu. Kromě plavání, jízdy na kole nebo lyžování miluje i běh. V roce 2015 uběhla dokonce svůj první maraton v africké Keni, což nebylo vůbec lehké, protože se běželo v horkém počasí a v poměrně velké nadmořské výšce. Absolvovala i maraton v severní Číně, kdy část trasy vedla po Velké čínské zdi. Když otěhotněla, ve svých sportovních aktivitách trochu polevila, ale postupně se k běhání vrací a dokáže skloubit běžecké tréninky i s péčí o syna Arthura. Občas dokonce vyráží běhat do londýnských ulic s kočárkem a se svými dvěma psy.

Oprah Winfrey

Ačkoli na to možná nevypadá, známá americká moderátorka byla skvělou běžkyní. Tvrdí, že běh je nejlepší metaforou života, protože od něj dostanete přesně to, co do něj vložíte. Oprah má na svém kontě dokonce několik maratonů, například v roce 1994 uběhla Marine Corps Marathon v čase 4:29:15 a o rok později další maraton v čase ještě o čtvrt hodiny kratším.

Simona Krainová

Známá modelka je od přírody štíhlá, v dětství byla prý jako špejle a dlouho ji podezírali z anorexie. Po dětech se to ale zlomilo a protože Simona není velkým příznivcem diet, musí na své postavě pravidelně dřít. Naštěstí se pro ni běh stal doslova drogou a neumí si už bez něj svůj život představit. Každý den ráno běhá hodinu, buď venku, nebo doma na pásu.

Autor: Anna Kopečková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.