zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zuzana Čaputová s Emmou není jediná. Modeling dělá i dcera viceprezidentky USA. Kdo další?

Petra Kloidová , Vydáno: 21.10.2021
Modelingová kariéra sedmnáctileté dcery slovenské prezidentky Zuzany Čaputové hýbla žlučí celému Slovensku. Šikanu, která se rozjela po necitlivém komentáři poslance Tomáše Taraby, okomentovala i slovenská policie v čele s prezidentkou. Je opravdu tak nezvyklé, aby se dcery významných politiků a političek věnovaly modelingu?

reklama

Klasický status sociálních sítí mířený na adresu sedmnáctileté dívky, kterou se rozhodl veřejně okomentovat dospělý dvaačtyřicetiletý muž, vyvolal nenávistné reakce po celém Slovensku. Vše rozpoutala obyčejná fotografie z módní přehlídky slovenských designérů, kde Emma předváděla.

 

Exemplární šikana od muže ve středním věku

Poslanec slovenského parlamentu Tomáš Taraba sdílel na sociální síti status o dceři slovenské prezidentky Zuzany Čaputové Emmě. „Po včerejším dni víme, že na Slovensku máme novou top modelku,“ píše. Svým komentářem vyvolal nenávistné reakce nejen k prezidentce, ale hlavně k její mladé dceři. Slovenská hlava státu popsala celý akt jako politické dno a nechutný útok na svou osobu přes děti. Vlnu nenávisti okomentovala i slovenská policie na svých sociálních sítích. Čin poslance označila jako exemplární příklad šikany v on-line prostoru a podněcování k nenávisti.

Emma Čaputová jako modelka na akci Fashion Live
Autor: profimedia Emma Čaputová jako modelka na akci Fashion Live

„Je to exemplární šikana přes internet. Je to středověk. Je to názorná ukázka toho, že bezcitné chování na internetu může dosáhnout takových rozměrů šikany, že může vést k největší lidské tragédii.“

Je opravdu tak nezvyklé, aby se děti politicky mocných žen a mužů věnovaly modelingu?

Viceprezidentka USA má na přehlídkovém mole nevlastní dceru

Modeling není tabu ani pro jiné vlivné ženy a muže, kteří se pohybují na minovém poli jménem politika. Viceprezidentka USA Kamala Harris je první ženou na takové pozici a před veřejností se nezříká ani role matky. V profesionálním modelingu otevřeně podporuje nevlastní dceru, jež slaví velké úspěchy.

Kamala Harris s nevlastní dcerou na inauguraci
Autor: profimedia Kamala Harris s nevlastní dcerou na inauguraci

Dvaadvacetiletá Ella Emhoff zaujala veřejnost během týdnů módy na přehlídkách Miu Miu, Balenciagy a dalších módních domů už minulý rok. Zajímavý vzhled Emmy zalarmoval nejlepší modelingovou agenturu na světě, která mladé studentce nabídla smlouvu.

Ella Emhoff se stává múzou světových módních domů
Autor: profimedia Ella Emhoff se stává múzou světových módních domů

„Budu upřímná, vůbec jsem to nečekala, život se mi otočil vzhůru nohama,“ prozradila pro Good morning Vogue.

Dcera českého exministra obrany zvítězila v nejprestižnější modelingové soutěži

Dcera bývalého ministra obrany a lobbisty Jaroslava Tvrdíka v roce 2016 jako teprve patnáctiletá vyhrála nejprestižnější modelingovou soutěž Schwarzkopf Elite Model Look.

Jana Tvrdíková po výhře v modelingové soutěži s rodiči
Autor: profimedia Jana Tvrdíková po výhře v modelingové soutěži s rodiči

Ta ve většině případů dokáže každé modelce zajistit dlouhou a úspěšnou modelingovou kariéru. Jana Tvrdíková se už tak několik let pohybuje ve vysokých vodách modelingu, ačkoliv jí otec tuto profesi zprvu zakázal. Když ale viděl úspěchy, kterých jeho dcera dosahuje, změnil názor.

Ivanka Trump po boku budoucího svého otce a budoucího prezidenta USA
Autor: profimedia Ivanka Trump po boku budoucího svého otce a budoucího prezidenta USA

Ivanka Trump jako profesionální první dcera a bývalá modelka

Ačkoliv se během prezidentské kampaně svého otce Ivanka Trump ke svým rokům v modelingu veřejně nehlásila, na konci devadesátých let předváděla pro takové návrháře, jako je Vivienne Westwood nebo Thierry Mugler. Její otec Donald Trump už tehdy koketoval s politikou, třeba v období, kdy třicet let neplatil daně, a také s modelingovým gigantem Elite Model Management. Odtud si také přivedl manželku Melanii. Dcera Ivanka se se svými mírami však nevešla do klasické modelingové divize, a tak ji agentura přiřadila do kategorie celebrit.

Dcery slavných.

Krásné dcery českých celebrit dobývají showbyznys. Která má největší šanci uspět?

Sabina Laurinová a její dcery. Skoro osmnáctiletá Valentýna (vlevo) a čtrnáctiletá Mája.

Exkluzivně: Sabina Laurinová ukázala poprvé své krásné dcery. Podívejte se

reklama

Související témata: Zuzana Čaputová , Emma Čaputová , modeling , Kamala Harris , Jana Tvrdíková , ivanka trump , Donald Trump

reklama

Přečtěte si také

reklama