Celebrity

21. října 2021 17:30

Petra Kloidová

Zuzana Čaputová s Emmou není jediná. Modeling dělá i dcera viceprezidentky USA. Kdo další?

Modelingová kariéra sedmnáctileté dcery slovenské prezidentky Zuzany Čaputové hýbla žlučí celému Slovensku. Šikanu, která se rozjela po necitlivém komentáři poslance Tomáše Taraby, okomentovala i slovenská policie v čele s prezidentkou. Je opravdu tak nezvyklé, aby se dcery významných politiků a političek věnovaly modelingu?

Klasický status sociálních sítí mířený na adresu sedmnáctileté dívky, kterou se rozhodl veřejně okomentovat dospělý dvaačtyřicetiletý muž, vyvolal nenávistné reakce po celém Slovensku. Vše rozpoutala obyčejná fotografie z módní přehlídky slovenských designérů, kde Emma předváděla.

Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku.

Posted by Tomáš Taraba • SNS - ŽIVOT NS on Tuesday, October 19, 2021

Exemplární šikana od muže ve středním věku

Poslanec slovenského parlamentu Tomáš Taraba sdílel na sociální síti status o dceři slovenské prezidentky Zuzany Čaputové Emmě. „Po včerejším dni víme, že na Slovensku máme novou top modelku,“ píše. Svým komentářem vyvolal nenávistné reakce nejen k prezidentce, ale hlavně k její mladé dceři. Slovenská hlava státu popsala celý akt jako politické dno a nechutný útok na svou osobu přes děti. Vlnu nenávisti okomentovala i slovenská policie na svých sociálních sítích. Čin poslance označila jako exemplární příklad šikany v on-line prostoru a podněcování k nenávisti.

„Je to exemplární šikana přes internet. Je to středověk. Je to názorná ukázka toho, že bezcitné chování na internetu může dosáhnout takových rozměrů šikany, že může vést k největší lidské tragédii.“

Je opravdu tak nezvyklé, aby se děti politicky mocných žen a mužů věnovaly modelingu?

Viceprezidentka USA má na přehlídkovém mole nevlastní dceru

Modeling není tabu ani pro jiné vlivné ženy a muže, kteří se pohybují na minovém poli jménem politika. Viceprezidentka USA Kamala Harris je první ženou na takové pozici a před veřejností se nezříká ani role matky. V profesionálním modelingu otevřeně podporuje nevlastní dceru, jež slaví velké úspěchy.

Dvaadvacetiletá Ella Emhoff zaujala veřejnost během týdnů módy na přehlídkách Miu Miu, Balenciagy a dalších módních domů už minulý rok. Zajímavý vzhled Emmy zalarmoval nejlepší modelingovou agenturu na světě, která mladé studentce nabídla smlouvu.

„Budu upřímná, vůbec jsem to nečekala, život se mi otočil vzhůru nohama,“ prozradila pro Good morning Vogue.

Dcera českého exministra obrany zvítězila v nejprestižnější modelingové soutěži

Dcera bývalého ministra obrany a lobbisty Jaroslava Tvrdíka v roce 2016 jako teprve patnáctiletá vyhrála nejprestižnější modelingovou soutěž Schwarzkopf Elite Model Look.

Ta ve většině případů dokáže každé modelce zajistit dlouhou a úspěšnou modelingovou kariéru. Jana Tvrdíková se už tak několik let pohybuje ve vysokých vodách modelingu, ačkoliv jí otec tuto profesi zprvu zakázal. Když ale viděl úspěchy, kterých jeho dcera dosahuje, změnil názor.

Ivanka Trump jako profesionální první dcera a bývalá modelka

Ačkoliv se během prezidentské kampaně svého otce Ivanka Trump ke svým rokům v modelingu veřejně nehlásila, na konci devadesátých let předváděla pro takové návrháře, jako je Vivienne Westwood nebo Thierry Mugler. Její otec Donald Trump už tehdy koketoval s politikou, třeba v období, kdy třicet let neplatil daně, a také s modelingovým gigantem Elite Model Management. Odtud si také přivedl manželku Melanii. Dcera Ivanka se se svými mírami však nevešla do klasické modelingové divize, a tak ji agentura přiřadila do kategorie celebrit.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.