Móda a krása

11. listopadu 2016 08:30

Anna Kopečková

9 věcí, které musíte vědět o nové první dámě USA

Může být první dámou žena, která v minulosti pózovala pro časopisy nahá? Může. Ani tato „aférka“ nezabránila Donaldu Trumpovi, aby byl zvolen americkým prezidentem. O něm toho už bylo napsáno víc než dost. Jaká je ovšem jeho okouzlující manželka se slovinskými kořeny Melania Trump? Seznamte se.

Jedinečná první dáma v mnoha ohledech

Bez ohledu na to, co si myslíte o jejím manželovi, je Melania Trump velmi elegantní a poměrně unikátní americká první dáma. Po dlouhé době se jí totiž stala žena, která se narodila v jiné zemi než v USA. Před ní to byla jenom v 19. století Louisa Adams, manželka šestého amerického prezidenta Johna Quincyho Adamse, což je tedy pořádný kus historie. Melania je ale rozhodně první americkou dámou, která se narodila a zároveň vyrůstala v zemi komunistické. Současně je taky ze všech z nich nejvíce jazykově vybavená – mluví plynně čtyřmi jazyky. A jak již bylo řečeno, bude snadno zapamatovatelná i díky tomu, že jsme její vnady mohli obdivovat v časopisech.

Jak začal její příběh?

Melania se narodila v roce 1970 v bývalé části Jugoslávie, z níž se později stalo Slovinsko. Její původní jméno bylo Melanija Knavs. Otec vlastnil řetězec prodejen automobilů, matka byla módní návrhářka. Má starší sestru Ines.

Melania se dostala do módního průmyslu velmi brzy – po molu se procházela už v 5 letech. V první reklamě se objevila v 16 letech, ovšem její průlomový rok přišel o rok později, kdy potkala uznávaného fotografa Stana Jerka. V dalším roce, to jí bylo 18 let, podepsala smlouvu s modelingovou agenturou v samotném Miláně. Nezanedbávala ani školu a vystudovala ve Slovinsku univerzitu se zaměřením na design a architekturu. Pak jí začal kolotoč létání z Paříže do Milána, kde střídavě fotila. Příjmení si změnila z Knavs na Knauss. V roce 1996 se přestěhovala do New Yorku.

Nejbližší přátelé z dětství o Melanii tvrdí, že to nebyla typická slovinská dívka, chtěla toho plno dokázat. Měla hodně ambicí, chtěla se především dostat do zahraničí a žít módou. Přesto její úspěch mnohé z nich překvapil, protože jim připadala spíše jako knihomol.

Její tvrdá práce se vyplatila

Z Milána, kde její kariéra stoupala raketovým tempem, se dostala na titulky prestižních časopisů jako například Voque a Harper’s Bazaar. Psalo se o ní v Elle, Vanity Fair a dalších módních časopisech. V roce 2000 se objevila nahá v jednom britském médiu a taky fotila pro edici plavek do Sports Illustrated. Roku 2006 pózovala pro Voque ve zlatých bikinách. Na tom by nebylo nic moc zvláštního, kdyby nebyla v sedmém měsíci těhotenství. Mohli jste ji taky vidět v několika reklamách nebo si všimnout některých jejích produktových řad (v kosmetice nebo špercích). Melania je zároveň aktivním filantropem. Sloužila třeba jako vyslanec dobré vůle amerického Červeného kříže.

S Trumpem to jiskřilo od prvního okamžiku

Poprvé se setkali v listopadu 1998 na párty Týdne módy na Manhattanu. Donald byl o 24 let starší než ona, nedávno podruhé rozvedený a navíc v té době s někým randil. Když ji poprvé spatřil, chtěl vědět, kdo to je, a snažil se získat její telefonní číslo. Melania si na něj ale dávala pozor, protože znala jeho pověst milovníka žen. Řekla mu, aby jí dal on telefonní číslo, že mu zavolá. Chtěla totiž vědět, jaké jí dá číslo. Kdyby bylo pracovní, nezavolala by mu, protože s ním žádný byznys dělat nechtěla. On jí dal ale soukromý telefon. Ozvala se mu za pár dní. Byla mile překvapena jeho vitalitou. Energie z něj doslova sršela. Začali se spolu scházet, v roce 2004 se zasnoubili a o rok později byli oddáni. Mají spolu desetiletého syna Barrona. A zajímá vás jejich sexuální život? V roce 2000 Melania přiznala, že je fantastický. Milovali se prý alespoň jednou denně. Otázka je, jaký je jejich sexuální život teď a jaký bude, až Trumpa zavalí prezidentské povinnosti.

Nemá ráda být na výsluní

Tedy alespoň pokud jde o politiku. Jakmile její manžel ohlásil kandidaturu na prezidenta, okamžitě odmítla být součástí jeho kampaně. Přiznala, že na veřejnosti nerada prosazuje své politické názory. To je přece práce jejího muže. Být prezidentem si vybral on a plně respektuje, že to je jeho rozhodnutí, ne její. Nicméně párkrát na jeho shromáždění vystoupila. Manžela podporovala, stála při něm, ale spíše se věnovala výchově jejich syna Barrona, protože nemají chůvu. Trávit společné chvíle se synem považuje Melania za jedny z nejdůležitějších okamžiků v životě.

A pokud jde o politické souznění se svým manželem, nesouhlasí s ním v postoji k migrantům. Donald chce deportovat 11 milionů ilegálních přistěhovalců a postavit na hranicích s Mexikem zeď. Sama vzpomíná na těžké začátky své kariéry, kdy plně respektovala zákony, a proto se musela častokrát vracet do Evropy jenom kvůli prodloužení víza. Nakonec se jí podařilo v roce 2001 získat zelenou kartu, později i občanství, ale byl to prý šílený proces.

Byla objektem hrubých a sexistických reklam

Bylo by opravdu divné, kdyby se její hanbaté fotky udržely v tajnosti. Obzvlášť v době, kdy je její manžel středem mediální pozornosti celého světa a kdy je díky technologiím možné „vygooglit“ téměř cokoliv. A nepřátelé Trumpa samozřejmě tyto fotky použili jako útok proti jeho osobě. Internetem se například šířila fotografie nahé Melanie a na ní byl nadpis: „Seznamte se s Melanií Trump, vaší budoucí první dámou“.

Nečekejte ale z její strany nějaké urážlivé reakce

Ačkoliv je Donald zvyklý se do každého hned navážet a pro peprný výraz nejde daleko, pro Melanii je čas natolik vzácný, že ho nechce ztrácet lidmi, kteří ji pomlouvají. Udělají to za ni její fanoušci z řad celebrit, kteří ji plně podpořili a napsali do New York Times tyto vzkazy: „Paní Trump je skvělá a oddaná manželka, úžasná matka a krásný člověk.“ „Není schopná být jenom průměrná.“ Je opravdu velmi půvabná a pro Donalda je naprosto perfektní.“

Je sama sebou

Melania se nikdy nebála Donaldovi říci, že s ním nebo jeho kolegy v něčem nesouhlasí. Je přece normální, že se s manželem ve všem neshodnou. Naštěstí jsou rovnocenní partneři, proto mu vždycky řekne, co si myslí. Stojí nohama pevně na zemi a je svým vlastním pánem. To je podle ní ve vztahu strašně důležité.

Její projevy během kampaně byly kontroverzní

Melaniina řeč během Republikánského národního shromáždění se velmi rychle šířila mezi novináři. Ti ji totiž obvinili, že byla část jejího proslovu plagiátem projevu Michelle Obamy z roku 2008 na Demokratickém národním shromáždění. Mluvila o lásce, rodině, tradičních lidských hodnotách a vzájemném respektu. Otázkou ovšem je, zda to byla chyba odborníků, kteří proslov vytvářeli, nebo to byl nějaký záměr. Každopádně Donald se své milované manželky zastal a tvrdil, že mluvila o svých vlastních zkušenostech.

-šp-/Foto: profimedia.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.