Móda a krása

9. listopadu 2016 09:00

Martina Čerňanská

Poražená, ale přesto stylová aneb Móda podle Hillary

Hillary Clintonová – toto jméno slýcháme obzvlášť v posledních dnech v médiích velmi často. A také ještě velmi dlouho budeme, to nám věřte! A to i přesto, že právě v těchto hodinách prohrála boj o Bílý dům.

Hillary Clinton, celým jménem Hillary Diane Rodham Clinton, je americká politička a (v tuto chvíli již víme, že poražená) kandidátka v amerických prezidentských volbách v roce 2016.

První dáma USA

Jako manželka bývalého amerického prezidenta Billa Clintona byla mezi roky 1993–2001 první dámou USA. Poté působila v roli služebně mladší senátorky za stát New York. V prezidentských volbách roku 2008 se ucházela o nominaci za Demokratickou stranu, kterou posléze získal vítěz voleb Barack Obama. V letech 2009–2013 zastávala úřad ministryně zahraničních věcí Spojených států amerických v kabinetu Baracka Obamy.

Život Hillary Clinton

Pochází z republikánského předměstí Chicaga. Její otec Hugh Ellsworth Rodham vlastnil textilní továrnu a velkoobchod, matka Dorothy Howell Rodham byla v domácnosti a zastávala demokratické názory. Má mladší bratry Hugha, právníka a politika, a Tonyho.

Od mládí byla aktivní v různých spolcích. V roce 1973 absolvovala právnickou fakultu Yaleovy univerzity. O jejím vzdělání, pracovních zkušenostech a životě po boku jejího muže Billa by se dalo popsat mnoho a mnoho stránek. Ale o tom si můžete přečíst třeba na Wikipedii.

Nová ikona stylu?

Ale v tomto článku vám chceme ukázat Hillary trochu jinak. Hillary jako dámu. Hillary jako ikonu stylu. Hillary jako ženu udávající módní styl své generaci. Co myslíte? Má na to?

[[nid:]]

Připravila: Martina Hrušková, zdroj: Wikipedia


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.