Celebrity

26. října 2021 14:00

Petra Kloidová

Jiří Suchý prozradil, co Karel Gott záviděl Matuškovi

7 pádů Honzy Dědka (26) - Legenda Jiří Suchý

Zakladatel divadla Semafor, textař, skladatel, zpěvák a spisovatel, to je legendární Jiří Suchý. Nedávno oslavil devadesát let a během života se mu podařilo spolupracovat se všemi legendami české kultury. Jak vzpomíná na Karla Gotta, který se kvůli jeho rozhodnutí cítil trochu dotčeně? A proč s Jiřím Šlitrem dlouhou dobu nebyli přátelé?

Jiří Suchý tento měsíc oslavil deváté kulatiny. Vlastní narozeniny a výročí však sám nijak neoslavuje. Ačkoliv to byl právě on, kdo udělal pro českou kulturu výjimečnou práci, sám o sobě říká, že je introvert a raději je sám doma. Nelibost k oslavám má ale také v genech po svém dědečkovi.

„Je to hrozné, já jsem notorický neslavič. Měl jsem dědečka, který v den svých narozenin vstával v pět ráno, šel do lesa a vracel se v noci. Asi to mám v genech,“ uvedl v pořadu 7 pádů Honzy Dědka Suchý.

Ačkoliv celý život stál na pódiu, pozornost v osobním životě nemá rád. „Neslavič jsem proto, že musím pořád poslouchat, jak jsem dobrý, já to vím, že jo, ale já nevím, jak se na ty chvály tvářit, aby to vypadalo aspoň trošku upřímně, poněvadž jinak jsem otrávený. Mám pocit, že je vidět, že se přetvařuji,“ prozradil umělec. Ani Jiřímu Suchému se v životě nevyhnuly osobní tragédie, jako byla smrt jeho první manželky a syna.

Gott chtěl Terezu Waldemara Matušky

Společně se svým kolegou Jiřím Šlitrem patřili mezi nejvýznamnější skladatele a textaře a stojí za nimi několik fenomenálních projektů, jako je například muzikál Kdyby tisíc klarinetů. Jiří Suchý si vzpomněl na to, že Karel Gott záviděl Waldemarovi Matuškovi píseň, již se Šlitrem napsali pro Matušku.

„Vím, že Karel Gott strašně záviděl Waldovi Matuškovi Terezu. Pořád říkal: Neměl bych to spíš zpívat já? Ale protože už to měl Walda slíbený a také to pasovalo k jeho roli ve filmu Kdyby tisíc klarinetů, tak jsme potom Gotta odškodnili tím, že jsme mu napsali duet s Evou Pilarovou – Dotýkat se hvězd,“ zavzpomínal s úsměvem na spolupráci se Slavíkem.

Suchý se Šlitrem se stali kamarády těsně před smrtí

Málokdo ví, že známou dvojici Suchý a Šlitr dlouhá léta nepojilo přátelství. Jeden z důvodů bylo i to, že oba dva měli velice rozdílnou povahu a spojovala je dlouhou dobu jen práce. „Vztah s Jiřím Šlitrem byl velice zajímavý, poněvadž jsme byli každý jiná povaha. Zjistili jsme, že nám jde práce nesmírně dohromady. Stýkali jsme se pracovně, kamarádství mezi námi tolik nebylo, až ke konci jeho života. Byli jsme v západním Německu, v Norimberku, a tam jsme si v hotelu hodně povídali, tam vzniklo kamarádství. Povídali jsme si o životě, o holkách a najednou to bylo hrozně hezký. Bohužel to nemělo dlouhé trvání,“ prozradil s lítostí v hlase čerstvý devadesátník, který nesnáší narozeninové oslavy. Jiřího Suchého nebo Mahulenu Bočanovou můžete vidět v úterý 26. 10. ve 21:35 na Primě v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.