Moudrý japonský horoskop: Odhalte, jací jste a jaký je váš symbol

V každém koutu světa narazíte na tajemná orákula, ke kterým se lidé v časech tísně obracejí o radu. I Japonsko má své věštící techniky. Jednou z nich je tento horoskop.

Borovice

22. prosince – 21. ledna

Silný kmen i kořeny dávají tomuto stromu dlouhověkost. Stejné je to i u člověka, který bývá velmi houževnatý, silný a mnoho vydrží. Nedere se do popředí. Spíš čeká, až přijde jeho čas. Tito lidé mají vnitřní řád, který dodržují. Jsou na oko přísní, ale jestliže získáte jejich srdce, získali jste na celý život přítele, o kterého se můžete kdykoliv opřít. Jestliže se neseznámí v mladším věku, mívají tito jedinci potíže s láskou. Ten "pravý" protějšek hledají velmi dlouho. V případě, že ho nenajdou, zůstávají raději sami. Nedělají kompromisy.

Slivoň

22. ledna – 19. února

Lidé narození v tomto znamení přinášejí druhým radost. Jejich příjemné chování ostatní potěší, stejně jako plody tohoto stromu. Tihle zrozenci jsou velmi přátelští, někdy myslí spíš na druhé než na sebe. Bývají skromní, nemusí hrát prim, i když mají rádi pozornost svých blízkých. Obklopují se kvalitními lidmi, takže nezůstávají nikdy sami. Jsou to idealisté a myslí na to, jak prospět a být užiteční pro blaho celku. Pozor, zásadně nemění své zvyky. Jestliže nikdo nezíská jejich srdce v mládí, žijí sami. Mají hodně přátel z celého společenského spektra.

Vějíř

20. února – 21. března

Tito lidé jsou upřímně laskaví a jemní. Skrývají svoji tvář – opravdovou povahu, bojí se totiž nepochopení a ublížení. Proto je jejich znakem právě vějíř, ten je chrání. Bývají velmi citliví a zranitelní. Dokážou se však vžívat do trápení druhých lidí. Umějí naslouchat, většinou mají velké množství přátel a známých, kteří se jim svěřují a očekávají od nich mnohé. Musí být ale opatrní, aby je snaha o pomoc druhým nepřivedla do problémů, konkrétně do časové, finanční i psychické tísně. Je pro ně velice důležité naučit se říkat "ne"!

Lampion

22. března – 20. dubna

Tak jako lampion vydává světlo, můžeme říci i o těchto lidech, že mnohdy září. Mají v sobě dostatek energie, jsou spontánní, hraví a dokážou druhé strhnout na svoji stranu. Jestliže jsou pozitivně orientovaní, přináší jejich společnost, přátelství a láska neocenitelnou pomoc. V opačném případě jsou to nebezpeční protivníci, manipulátoři, kteří dokážou druhé dovést tam, kam sami chtějí. Mají hodně síly a je pro ně důležité svou energii směřovat správným směrem. Tak aby ji nevydávali zbytečně, například do vztahů, pracovních projektů nebo koníčků, které jim nic nepřinášejí.

Kosatec

21. dubna – 21. května

Tajemná a půvabná květina je symbolem lidí, kteří vědí, co chtějí, a jdou si za svým cílem. Přestože to jde pomalu, jsou houževnatí a dojdou většinou až na konec svého snažení. To jim obvykle přináší kýžený výsledek. Tito lidé potřebují hojnost, aby byli klidní a vyrovnaní. Nemusí mít přepych a luxus, ale dostatek financí, a to nejen pro sebe, ale i pro své blízké. Bývají elegantní a na první pohled přitažliví. Muži se dvoří ženám a dámy tohoto znamení bývají pro opačné pohlaví žádoucí. Tito zrozenci jsou většinou spolehliví, uznávají vysoké morální hodnoty.

Sakura

22. května – 21. června

Sakura je japonským národním symbolem. I lidé tohoto znamení působí zajímavě, dokážou druhé okamžitě okouzlit. Jsou nevtíraví, ale zároveň odvážní, mají v sobě dostatek pokory k tomu, aby dokázali přiznat svoje chyby. Ve společnosti bývají velmi vyhledávaní. Jsou družní a vtipní, nezkazí žádnou zábavu. Potřebují mít pevné domácí zázemí, kde naleznou klidný přístav a kam se mohou kdykoliv vrátit a nabrat sílu. Většinou nepracují manuálně, jejich tělesná konstituce je křehčí. Spíš využívají svých obchodních a intelektuálních vloh.

Pstruh

22. června – 21. července

Nádherná ryba je symbolem lidí, kteří dokážou proplouvat různými úskalími svého života. Narodili se pod vládou vodního živlu, mají v sobě skrytý oceán citů, jen těžko dokážou projevovat své emoce. Z nevyhovujících vztahů jsou schopni vyklouznout stejně jako ryba z nepevné sítě. Milují volnost, zároveň ale potřebují zázemí, místo, kam se mohou ze světa s důvěrou vracet. Znamení Pstruha dokáže druhého člověka učinit šťastným. Jenže musí od druhých pocítit lásku. Jinak pluje životem osaměle. Často se chytí do stítí smutku, lítosti a odevzdanosti.

Tři struny

22. července – 21. srpna

Číslice tri představuje ve všech kulturách plnost. Existují trojstrunné nástroje, které vyluzují příjemné melodie. Tak i lidé v tomto znamení mají ve vínku množství darů, které se během svého života musí naučit objevovat, rozvíjet a využívat. Tři struny jsou zábavní, společenští lidé, kteří nezkazí žádnou legraci. Problémem u nich může být skutečnost, že chtějí za každou cenu hrát hlavní part, nesnesou podřízenou roli. Bývají velmi společenští, takže jim nedělá problém získat pozornost a přátelství. Těžší je pro ně udržet zájem a nadšení pro cokoliv.

Cikáda

22. srpna – 22. září

Jemné a příjemné znamení, které ohlašuje dobu odpočinku a klidu. Jeho zrozenci jsou většinou neprůbojní lidé. Rádi stojí spíše v pozadí všeho dění. Nadevše upřednostňují harmonické a čisté prostředí, kde mohou klidně pracovat nebo se věnovat svým koníčkům, přátelům a rodině. Cikády jsou velmi pracovité, mnohdy raději převezmou cizí závazky na svoje bedra, jen aby výsledek vyzněl podle jejich očekávání. Protože jsou velmi citliví, vyhýbají se častému styku s veřejností. Žijí spíš ve svém vlastním světě.

Divoký jetel

23. září – 22. října

S lidmi tohoto znamení se nebudete nudit. Jsou totiž svobodomyslní a pro druhé nesmírně přitažliví. Většinou dobře znají hodnotu věcí, druhým dokážou poradit. Mívají spousty přátel, kteří se k nim uchylují se svými problémy a žádají o pomoc a radu. Tito zrozenci dokážou nezištně pomáhat, což však může přinášet nebezpečí, že v určitých chvílích zapomenou sami na sebe. Získat si jejich srdce je těžké a ještě těžší je si ho udržet. Přátelům dokážou odpustit mnoho, partnerům však nic. Žijí většinou podle svých pravidel a společenské klišé je nechává chladnými.

Javorový list

23. října – 22. listopadu

Symbol tohoto silného, mohutného stromu se přenáší i na tyto zrozence. Ve svých rozhodnutích jsou většinou stálí. Můžete se na ně spolehnout, protože vás nezklamou. Mají spíš samotářskou a hloubavou povahu. Zabývají se důležitými tématy, třeba ochranou přírody, rovnoprávností, mají vyvinutý smysl pro spravedlnost. Jsou velkými humanisty a rádi inspirují druhé. Jejich emoce jsou silné. Pokud se týká citů, není radno si s nimi zahrávat. Pozor, v případě, že jim někdo ublíží, se dokážou nepříjemně ohradit. Na zklamání a zrady neumějí zapomenout. Neznají slitování.

Hedvábí

23. listopadu – 21. prosince

Hedvábí je nejpevnější tkanina, ze které lze ušít šaty. V zimě hřeje a v létě chladí. Vydrží dlouho. I lidé zrození v tomto znamení mají hodně předností. Jsou jemní i pevní, ochrání vás a pomohou vám v každé situaci. Většinou jsou všude vidět a slyšet, na jejich přítomnost jste upozorněni okamžitě. Jsou to rozené osobnosti, které vyzařují zvláštní charisma. Pro leckoho mají kouzlo. Většinou se jim ve všem daří, tedy v práci i ve vztazích. Jsou nestranní, nemají přehnaně kritickou a hodnotící mysl. Obvykle přijímají život takový, jaký je.

Autor: Věra Várady


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.