Bez cestovního pojištění ani ránu aneb cestujte chytře a bezpečně

Rádi poznáváte nové kraje a cizí kultury? Trávíte-li na cestách spoustu času, určitě se vám nevyhnul nějaký nepříjemný zážitek. Mohlo se jednat o zavazadlo ztracené na letišti, odcizení dokladů či úraz. Všechny tyto situace jsou sice nepříjemné, ale se sjednaným cestovním pojištěním je jejich řešení natolik snadné, že se již nemusíte stresovat, co dělat v případě, že ne vše půjde během vašich cest podle plánu.

Jak si pojištění sjednat

Kartička pojištěnce je sice platná ve většině evropských zemí, ale někdy je nutné připlatit za spoluúčast, takže byste se nevyhnuli zbytečným poplatkům. Cestovní pojištění je proto něčím, co byste měli mít sjednáno před každou cestou, protože díky němu si v případě úrazu či lékařského ošetření, ušetříte spoustu výdajů. Sjednat si takové pojištění je přitom velmi snadné. Stačí si s pomocí internetu vyhledat cestovní pojištění srovnání. Díky tomu ihned najdete tu nejlepší a nejvýhodnější nabídku a pojištění si sjednáte pohodlně a online.

Co si při cestování pojistit

K cestovnímu pojištění si můžete přidat i různé druhy připojištění. Výhodné je bezesporu připojištění zavazadel. Zejména v případě, kdy do cílové destinace letíte. Ztráty zavazadel na letištích jsou sice méně časté, ale to neznamená, že k nim vůbec nedochází. Dalším praktických připojištěním je připojištění dokladů. Jejich odcizení v zahraničí se totiž rychle může změnit v noční můru, zejména pokud proti jejich ztrátě nejste pojištění.

Sporty a storno zájezdu

Dalším praktickým druhem připojištění je připojištění rizikových sportů. To by mělo být povinné pro všechny milovníky adrenalinu, kteří si nenechají ujít žádný extrémní sport. Pokud se chystáte do světa s cestovní kanceláří a vydáváte se na hromadně pořádaný zájezd, připojištění storna zájezdu vás ochrání v případě, že den před odjezdem onemocníte a nebudete moci vycestovat. Bez tohoto připojištění by vám totiž cestovní kancelář vyplatila zpět pouze směšně nízkou částku z celkové ceny zájezdu.

Hlavně bezpečně

Se sjednaným pojištěním na cesty si ušetříte spoustu zbytečných starostí. Zejména pokud se vám při pobytu v zahraničí udělá špatně, budete mít jistotu, že veškeré léčebné výlohy vám vaše pojišťovna proplatí. Asistenční služba na telefonu vám navíc pomůže v případě, kdy se nedomluvíte místní řečí v cílové destinaci.

Cestování je zábavné a rozšiřuje vám obzory, ale mnohdy je také plné nástrah a nepředvídatelných situací. Chraňte se před nimi tak, že si před každou cestou sjednáte výhodné cestovní pojištění, které vás bude chránit za každé situace. Pečlivě také zvažte, které druhy připojištění se vám vyplatí a přidejte je ke svému pojištění na cesty.

Komerční sdělení

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.