Bydlení Pavla Vítka: Na Karlštejně z ruiny vybudoval krásný dům s malebnou zahradou
Zpěvák Pavel Vítek, který 30. září oslavil 63. narozeniny, žije už mnoho let ve spokojeném vztahu s producentem Janisem Sidovským. Usadili se na Karlštejně, kde si v polovině devadesátých let koupili starší dům, který si krásně zvelebili. Jak to v jejich království vypadá?
Pavel Vítek s Janisem Sidovským zpočátku bydleli v Praze. Zpěvák měl garsonku na Vinohradech, Janis ve Strašnicích. Když ale v roce 1995 objevili inzerát s prodejem staršího domu s velkou zahradou na Karlštejně, rozhodli se vyměnit ruch velkoměsta za poklidný život na venkově.
Čtěte také: Zpěvák Michal David žije s manželkou a vnukem v luxusním domě. Mají v něm bazén i wellness
Dům koupili jako ruinu
Od koupě je neodradilo ani to, že se objekt nacházel v dezolátním stavu. Čekala je náročná a velmi nákladná rekonstrukce, výsledek ovšem stojí za to. Postupem let si dokázali vybudovat velmi útulný domov, kde je jim dobře a mají v něm vše, co k životu potřebují. Dům zvenku i zevnitř připomíná spíše chalupu, která ale překypuje barvami a mísí různé styly. Například stěny jsou porostlé břečťanem.
Ze zahrady udělali přírodní ráj
Samotnou kapitolou je zahrada u domu, která byla původně zanedbaným, vymírajícím sadem. Tu si vzal na starosti Pavel Vítek, který si od kamaráda nechal vypracovat projekt a pak už pokračoval metodou pokus - omyl. Postupná obnova zahrady znamenala její přeměnu na původní přírodní podobu. Dnes je z ní udržovaný ráj, na který zpěvák může být právem pyšný.
Vztah tajili i před vlastními rodiči
Pavel Vítek a Janis Sidovský byli v devadesátých letech mezi prvními, kdo o své sexuální orientaci otevřeně promluvili. Vztah tajili deset let, a to i před vlastními rodiči. „Seznámili jsme se v roce 1987, tehdy jsem tancoval, dělal jsem křoví zpěvákům. Začínal jsem v Pardubicích jako tanečník a vypracoval se na mistra republiky v moderním tanci. Díky tomu jsem se dostal do show k Heleně Vondráčkové a k Pavlovi. Přeskočila jiskra, vesmír se postaral a najednou to bylo,“ zavzpomínal Janis Sidovský v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.
Jeho spolužáky byli Roden, Holubová nebo Chýlková
Pavel Vítek krátce po ukončení DAMU, kde studoval herectví po boku Karla Rodena, Evy Holubové nebo Ivany Chýlkové, nazpíval hit Má svůj den, čímž odstartovala jeho pěvecká kariéra.
„Tehdy jsem byl benjamínek scény, objev. Nastudovávali jsme číslo pro televizi, potřebuju mít všechno nazkoušené, nesnáším improvizaci. Ale vypadl mi nějaký pohyb, uvědomil jsem si, že mám být vzadu, ohlédl jsem se a tam byl pár tmavých a rozzářených očí. Najednou jsem věděl, že ty oči se dívají na mě a já se dívám do těch očí. A řekl jsem si, že by se s tím mělo něco dělat. A tak to začalo,“ řekl Pavel Vítek o seznámení s Janisem u Honzy Dědka.
Podívejte se, jak Pavel Vítek před třemi lety slavil šedesátiny: