15 tipů, jak z domova vyhnat negativní energii

Na každého někdy dopadne melancholie. Pokud se ale doma cítíte smutní vlastně pořád, je načase se zbavit negativních vln jednou provždy.

Tohle byste rozhodně měli zkusit:

Pusťte dovnitř vzduch

První, co musíte udělat, aby negativní energie opustila dům, je pustit dovnitř vzduch. Otevřete dokořán všechna okna a nechte vzduch pořádně proudit. Přestože venku třeba právě mrzne. A když už jste u toho, natřepejte v průvanu polštáře a přikrývky.

Zapalte vonné tyčinky

Vonné tyčinky se používají při meditacích, tak proč je nevyzkoušet i doma? Zkuste vůni Nag Champa. Je pro tento účel perfektní, protože vytváří klidnou a vyrovnanou atmosféru a bude se vám při ní dobře usínat.

Vyhoďte nebo opravte všechny rozbité věci

Už dlouho se chystáte opravit tu kancelářskou židli? Nic dobrého pro váš domov. Poškozené věci totiž blokují proudění energie a vytvářejí negativní vlny.

Provoňte dům pomerančovým esenciálním olejem

Pomerančová vůně vyvolá úsměv na tváří a připomene sluníčko. Nejenže odstraňuje negativní energii, ale dokonce zlepšuje náladu. Použijte difuzér nebo sprej s esenciálním olejem.

Co nejdřív se zbavte nepořádku

Existuje vysvětlení, proč se cítíte tak dobře, když si uklidíte na stole. Věci totiž pohlcují spoustu energie a fyzicky, mentálně, emocionálně i duševně blokují naši cestu vpřed. Nehledě na to, že kvůli nepořádku se cítíte unavení a vystresovaní.

Vykuřte dům šalvějí

Původní obyvatelé Ameriky měli speciální způsob, jak se zbavit špatné energie. Chcete se inspirovat? Zapalte suché lístky šalvěje a foukejte do plamene. Kouř se dostane do domu a vy si můžete představovat, jak očišťuje každou skulinku vašeho domova.

Chraňte domov pomocí kamenů

Nemůžete ale vybírat jen tak podle barvy, která se vám líbí. Kameny mají totiž různé vlastnosti. Například černý turmalín rozpouští negativní energii, růžový křemen umí nahradit negativní pocity těmi kladnými. Abyste dosáhli většího efektu, doporučuje se umístit kameny blízko elektroniky.

Zazvoňte si

Zní to až moc jednoduše, že? A také to jednoduché je. Prostě zazvoňte v každém rohu místnosti a u vstupních dveří na zvonek. Pak si představujte, jak zvukové vlny odnášejí negativní energii a pouštějí dovnitř tu dobrou.

Vymalujte na žluto

Barvy hrají v našich životech zásadní roli. A žlutá barva neutralizuje negativní energii. Interiéroví designéři vám také potvrdí, že díky žluté barvě budou místnosti vypadat větší a působit tepleji.

Nasypte sůl do každého rohu v místnosti

Negativní energie po předchozích majitelích se zbavíte, když nasypete do každého rohu místnosti sůl. Nechte ji tam dva dny, pak ji vysajte nebo smeťte a vyhoďte.

Začněte s čistým štítem

Když koupíte dům nebo byt, měli byste vyčistit všechny povrchy ještě předtím, než si přinesete svoje osobní věci. Odstraníte tím negativní energii po předchozích majitelích.

Odstraňte ostré hrany

Jedním ze základních a nejdůležitějších pravidel feng shui je mít doma co nejméně ostrých rohů a hran. Jasně, není to snadné, ale stojí to za to. Pořiďte si kulatá stínidla na lampách, vybírejte oblé dekorace, jako jsou vázy, šperkovnice nebo stolky. Přinesou do domácnosti pozitivní energii.

Přidejte zrcadla

Abyste posílili pozitivní energii (známou jako chi), pořiďte si domů zrcadla. Ale pozor, vyhněte se hranatým. Zrcadlo pomůže vytvořit pozitivní energii a očistí vaši mysl.

Držte se neutrálních barev

Tmavé a výrazné barvy jsou velmi osobité. Ale když je toho na vás moc, potřebujete pravý opak, toužíte po uklidňujícím prostředí. Vyhněte se všemu tmavému, co vyvolává nepříjemné pocity a dělá místnosti menší, než ve skutečnosti jsou.

Chraňte okna a dveře

Dveře a okna jsou vstupní bránou pro energii. Abyste tato místa uchovali čistá, omyjte je vodou s příměsí citronové šťávy, soli a lihového octa. Otřete všechny kliky a okna a pod rohožku u dveří nasypte mořskou sůl. Zabrání negativní energii, aby se dostala dovnitř.

-az-/Foto:iStock

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.