3x podzimní věnec: Vyrobte si listový, mechový nebo papírový

Výroba věnců se už zdaleka nepojí jen s dušičkami nebo Vánoci. Krásný věnec si můžete vyrobit v kterémkoli ročním období a vyzdobit si jím interiér domu či bytu nebo vstupní dveře. Máme pro vás tři tipy, které můžete vyzkoušet právě teď, na podzim.

Věnec z podzimního listí

Výroba tohoto jednoduchého věnce vám nezabere víc než 15 minut. Je to tak jednoduché, že ho zvládnou vyrobit i děti.

Co budete potřebovat: věnec z větviček vinné révy (lze ho koupit hotový), barevné listy (přírodní nebo umělé) a širokou stuhu na zavěšení.

Listy rozdělte na jednotlivé kusy a zastřihněte jim stonky na délku několika centimetrů. Postupně je kolem dokola zapichujte těsně vedle sebe do věnce z větviček, až pokryjete celý věnec. Listy by měly držet i bez použití lepidla. Díky tomu pak můžete věnec znovu použít (například na Vánoce, kdy do něj místo listů zapícháte umělé květy vánoční hvězdy). Pokud listy z věnce vypadávají, namočte vždy stonek do lepidla nebo na něj naneste trochu lepidla z tavné pistole a pak ho do věnce zapíchněte.

Pokud chcete věnec pověsit třeba na dveře, přidejte nakonec širokou stuhu.

Mechový věnec s plody lesa

Máte-li někde poblíž les, je ideální čas do něj právě teď vyrazit nejen kvůli houbám, ale i kvůli šiškám, žaludům, mechu a dalším surovinám, které skvěle poslouží jako dekorace na věnec. Kromě toho budete na výrobu potřebovat základ na věnec, tavnou pistoli a umělé malé dýně (koupíte je například v hobby marketu nebo v květinářství).

Na věnec nejdříve přilepte pomocí tavné pistole mech. Pak do mezer postupně přilepte šišky, žaludy a plody, které najdete v lese. Snažte se, abyste zaplnili všechen volný prostor a základ věnce neprosvítal. Nakonec přilepte malé dýně.

Podzimní ombré věnec

Krásný věnec se dá vyrobit i z obyčejného barevného papíru (nebo papírových stužek, pokud si chcete ušetřit práci se stříháním). Na podzimu jsou krásné jeho barvy. Vyberte na věnec tedy papíry v podzimních barvách – žluté, oranžové, vínové, červené...

Co dalšího budete potřebovat: základ na věnec (ideálně z polystyrenu, o průměru cca 30 cm), sešívačku, nůžky, látkovou stužku na obtočení věnce, tavnou pistoli

Začněte tím, že barevné papíry nastříháte na proužky široké přibližně 2,5 cm a dlouhé asi 12 cm. Celkem byste měli mít 120 proužků.

Konce každého proužku k sobě spojte pomocí sešívačky.

Proužky pomocí tavné pistole nalepte na věnec. Postupujte podle barev a proužky lepte tak, aby se částečně překrývaly.

Nakonec na věnec přivažte stužku na zavěšení.

Anna Kopečková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.