Bleskový úklid za 15 minut aneb návštěva je za dveřmi

Pokud se vám to ještě nestalo, připravte se, že se to dříve nebo později přihodí. Ozve se zařinčení telefonu, do něhož oznámí tchyně, že má čirou náhodou cestu kolem, a tak se u vás za patnáct minut zastaví.

V lepším případě vám zatelefonuje kamarádka anebo matka, ale ani těm nechcete předvést byt, ve kterém panuje skličující nepořádek. Jenomže na úklid teď máte jen několik minut. Lepší než začít naříkat bude začít bleskurychle uklízet. Ale co si budeme namlouvat, za deset až patnáct minut prostě nelze uklidit stoprocentně. V tomto případě jde spíše o to, aby návštěva měla dojem, že je v bytě vzorně uklizeno, i když ve skutečnosti není.

Slunce je nepřítel

Za těchto okolností je naším nepřítelem číslo jedna světlo, sluníčko. Přičiníme se tedy, aby v místnostech, kde se návštěva s největší pravděpodobností ocitne, to znamená v obývacím pokoji, koupelně, ale možná že i v kuchyni a dětském pokoji, panovalo milosrdné přítmí. Mějte na paměti, že co je lesklé, přitahuje pozornost, proto je strategické lesklé plochy, které návštěva zaručeně spatří, rychle vyleštit. Ať už se jedná o zrcadla, obrazy nebo ledničku a digestoř v kuchyni.

Máte hezké krabice?

Pokud nemáte dostatek pěkných, ozdobných krabic, rychle si je pořiďte. Veškeré poházené předměty, které nelahodí oku, do nich pak naskládáte úžasnou rychlostí. Nikde by se nic nemělo povalovat, to vzbuzuje dojem nepořádku. Nezapomeňte narovnat veškeré textilie, to znamená ubrusy, přehozy, záclony, prostírání, koberečky. Židle přistrčte ke stolům, časopisy na hromádce pěkně urovnejte. Pokud bude vše "zařezávat", máte vyhráno.

PŘEČTĚTE SI: 10 TRIKŮ, JAK VYUŽÍT V DOMÁCNOSTI OBYČEJNÝ MYCÍ PROSTŘEDEK NA NÁDOBÍ

Pozor na předsíň

V kuchyni jsou zásadní úhledně složené utěrky a co nejméně věcí na pracovní ploše linky. Při úklidu mějte po ruce pytel na odpadky a vše nepotřebné hned vyhoďte. Důležitá je předsíň, kvůli prvnímu dojmu. Boty nastrkejte do botníku, bačkory vzorně urovnejte. Zkontrolujte věšák, pokud zde visí příliš mnoho kabátů, co nejvíc z nich schovejte do skříní. Mrkněte nad sebe. Jestliže spatříte pavučiny, pryč s nimi.

Pomůže i televize

Bleskově zameťte a utřete prach utěrkou z mikrovlákna. Vyluxovat už patrně nestihnete, ale nebojte se, žaluzie jsou přece přinejmenším napůl zatažené, takže není nebezpečí, že by návštěva zpozorovala každé smítko. Pusťte televizi. Zdánlivě to nemá s uklízením nic společného, ale je to chytrý psychologický tah. Oči všech budou připoutané k obrazovce, a to i když zcela ztlumíte zvuk, a nebudou pátrat jinde.

Rychle do koupelny

Vlhkým hadříkem přeleštěte umyvadlo, svižně umyjte toaletu, případně rychle vytřete podlahu koupelny, protože tam host velmi pravděpodobně vejde. Závěrem udělejte co nejvíce pro to, aby byt hezky voněl. Vyvětrejte, zapalte vonné svíčky, můžete také v kuchyni v hrnci svařit v troše vody vonné koření, například hřebíček, skořici, anýz. Hotovo, teď už můžou zazvonit.

autor: Eva M.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 12. 2023

Tento den je vhodný pro vyjádření vašich pocitů. Tím, že o problému budete mluvit nahlas, se nakonec domluvíte na řešení. Tím, že to, co se vám honí hlavou, externalizujete, se problém nějak snáze zvládne. Držet vše v sobě mu dává jen velmi málo prostoru k pohybu. Jste blíž řešení, než si myslíte. Najděte svůj hlas a odpověď si najde vás.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.