Celebrity

3. září 2021 06:01

Gabriela Kolinová

ABBA je zpět. Za sedmdesátníky ale budou tančit hologramy. Jak čtveřice vypadá dnes?

Legendární švédská skupina ABBA oznámila návrat. Kvarteto sedmdesátníků už má zřejmě důchodu dost, a tak letos v listopadu vydá po téměř čtyřiceti letech novou desku. Zpěváci zároveň na příští rok chystají digitální koncert v Londýně. Na něm ale vystoupí jen jejich hologramy. Jak vypadají dnes členové jedné z nejznámějších kapel?

Po vydání alba v listopadu bude příští rok následovat série koncertů. Skutečných členů se ale fanoušci nedočkají. Na koncertech vystoupí jen takzvané abbatary – digitální obrazy členů kapely v době největší slávy. Aby tyto hologamy mohly vzniknout, museli členové skupiny každou píseň zpívat před 160 kamerami. Ty zachytily každý jejich pohyb. Kapela při tom spolupracovala se společností legendárního režiséra Hvězdných válek George Lucase.

„Jediný velký problém představovalo to, že jsme si museli oholit vousy. Mám své vousy padesát let. Ale bylo to bohužel nezbytné,“ prozradil šestasedmdesátiletý Björn Ulvaeus. A co řekl návratu po čtyřiceti letech? „Nejdřív jsme udělali jednu píseň, pak více. Pak jsme si řekli: Proč neuděláme celé album?“ uvedl Ulvaeus.

Kapela si dala na čas. „Na jaře 1982 jsme si dali pauzu a teď jsme se rozhodli, že je na čase ji ukončit,“ uvedla ABBA v prohlášení. „Říká se, že čekat více než 40 let mezi deskami je neuváženost, takže jsme nahráli pokračování k The Visitors,“ dodala čtveřice.

Fanoušci mají z návratu skupiny ABBA neskrývanou radost. „Jsem fanouškem skupiny ABBA od roku 1974. V mládí mi viselo na zdi 395 plakátů skupiny. Stále mám doma ABBA pokoj plný plakátů a památečních předmětů, takže jsem z návratu skupiny fakt nadšený,“ prozradil Dirk Kowalski v reportáži CNN Prima News.

Písně kapely, která v minulosti zažila sňatky a následně i rozvody mezi svými členy, žijí dodnes. Čtveřice slavila největší úspěchy s hity jako Waterloo, Dancing Queen nebo Mamma Mia.

Podobné články

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.