Celebrity

13. prosince 2021 06:05

redakce Prima Ženy

Barbara Nesvadbová: Jako šéfredaktorka Playboye jsem skončila těhotná

7 pádů Honzy Dědka (32) - Barbara Nesvadbová o Playboyi

Upřímná a velice otevřená spisovatelka Barbara Nesvadbová má za sebou několik zfilmovaných knih o vztazích, ale i zajímavé šéfredaktorské zkušenosti s ještě zajímavějšími konci. Jaké bylo dělat šéfredaktorku ve třiadvaceti letech padesátiletým novinářům?

Barbara Nesvadbová je autorkou knihy Bestiář nebo Pohádkář. Knihy o sexu a mezilidských vztazích ale čas od času mění za psaní pohádek a povídek.

Bizarní život mezi psychiatry

Nesvadbová se jako jedináček narodila dvěma psychiatrům a podle toho také její výchova vypadala. Její otec Josef Nesvadba byl známým lékařem, ale i autorem slavných sci-fi. „Táta napsal Zítra vstanu a opařím se čajem, já ale vůbec nevím, která postava je která. Jsem úplně spletená. Ale byl to muž, takže jsem k němu přistupovala něžně. Řekla jsem mu: ‚Tatínku, já se v tom nevyznám.‘ A on mi na to řekl, že on taky ne, že je to věc režiséra. To říká každý autor. Tatínek byl rozostřený intelektuál. Narozeniny a svátky se nás moc netýkaly,“ zavzpomínala Barbara. Spisovatelka vyprávěla i o tom, jak její tatínek sice přišel na třídní schůzky, ale do úplně jiné školy.

Ani Vánoce nebyly u Nesvadbových klasické. „Štědrý večer u nás vypadal tak, že si naši otevřeli červené víno, pustili Mahlera a říkali, že to je deprese. Pak se šlo na hroby pozdravit ty, co jsou pod zemí,“ smála se.

Šéfredaktorkou časopisu Playboy a těhotenství s ministrem

Nesvadbová se však po vzoru rodičů lékařkou nestala a vydala se jinou cestou. „Já nejsem dost chytrá, abych se dostala na medicínu. Já mohla studovat jenom pavědy, vystudovala jsem sociální vědy a politologii,“ prozradila. Už v sedmnácti letech začala psát povídky a spolupracovala s novinami a časopisy. Proto není divu, že ve třiadvaceti letech dostala nabídku na pozici šéfredaktorky časopisu Playboy.

„Napadlo to Arnošta Lustiga, byl to kamarád mého táty. My dva jsme spolu také kamarádili. Když odcházel z Playboye, nabídl mi to. Bylo mi třiadvacet, a pak samí padesátníci, muži. Tolerovali mě. Skončila jsem tam jako těhotná,“ zavzpomínala v talkshow 7 pádů Honzy Dědka. Bývalým manželem Báry Nesvadbové je politik Karel Březina, se kterým se po dvou letech manželství rozvedla. Březina se stal v sedmadvaceti letech nejmladším českým ministrem. Během jejich společného vztahu se narodila jediná dcera spisovatelky Bibiana.

Nesvadbová sedmnáct let vedla módní časopis Harper's Bazaar, poté se vydala na dráhu filantropky, zaměřuje se na handicapované děti.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 2. 2024

Berani, dnes v noci by vás mohly trápit temné, depresivní sny, které se pravděpodobně budou střídat s hloupými, které vás rozesmějí nahlas. Ráno byste se mohli probudit zcela zmatení z těchto představ a mohli byste mít tendenci je odmítat. Nedělejte to. Vaše sny se vám snaží něco sdělit o vás samotných. Zažili jste v poslední době své emocionální vzestupy a pády? Střídavě jste se nad něčím smáli a plakali? Zamyslete se nad tím!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.