Herečka Marie Doležalová je máma na plný úvazek. Svou nedokonalost se přitom nestydí ukazovat

Marie Doležalová na první pohled pořád působí jako holčička, dnes však slaví své 35. narozeniny. Je herečkou, autorkou a také úspěšnou bloggerkou. Její blog s názvem Kafe a cigárko, ve kterém se s potřebou dávkou humoru pouští do odhalování hereckého podsvětí, získal prestižní cenu Magnesia Litera. V osobním životě jí zaměstnává především role matky. Jak se k výchově svých dvou dětí staví?

Sympatická zrzka si získala pozornost diváků především díky své roli ve filmu Pusinky (2007), ve které si střihla dokonce odvážné lesbické scény. Následovala kontrastní role stydlivé Saši v komediálním sitcomu Comeback. Kromě svého hereckého talentu se Marie Doležalová může pochlubit také tím autorským. Po knize Dopisy Ježíškovi, vydala knihu s názvem a knižního vydání se dočkal také její blog Kafe a cigárko.

Ve svých zápiscích i v reálném životě se pak snaží být co nejupřímnější a dát lidem pocit, že ve svých peripetiích nejsou sami. „Čím víc jsem toho na sebe řekla, tím ke mně byli lidé shovívavější. A tak už jsem se té autorské upřímnosti nepustila a snažím se o ni i v osobním životě. V upřímnosti je velká síla a přiznat nedokonalost i pochyby může vyvolat i to, že lidé okolo vás jsou ochotni podat pomocnou ruku. A vlastně si oddychnou, že nejsou sami, kdo něco řeší. Mám ráda ten efekt, kdy člověk spadne z piedestalu a najednou je lidskej,“ řekla herečka pro iDnes.

S partnerem se seznámili ve StarDance

K osudovému setkání došlo v roce 2015, kde se seznámila se svým přítelem, tanečníkem a choreografem Markem Zelinkou. Dohromady je svedlo účinkování v televizní soutěži StarDance, ve které spolu tvořili taneční pár. Dvojice se nechala slyšet, že první dojem prý vůbec nebyl ideální, ale postupem času si k sobě našli cestu a začali si rozumět. Stala se z nich neporazitelná dvojce, a to jak na parketu, tak i v životě. Soutěž nakonec vyhráli a po několika letech randění se z nich stali pyšní rodiče. V srpnu 2018 se jim narodila dcerka Alfréda a v březnu 2020 syn Rudolf.

Role (ne)dokonalé matky

Mateřství bere už od samého počátku vážně a chce se mu věnovat naplno. Práci tedy na nějaký čas odsunula na druhou kolej. „Chci si počkat na moment, kdy budu mít pocit, že pro svůj další vývoj musím něco udělat, abych nezakrněla. Přijde mi škoda neužít si tuhle důležitou fázi života, která mi může mnoho dát. Podle kolegyň je mateřství studnice emocí a zkušeností, bylo by nefér se o to kvůli povolání ochudit,“ svěřila se v rozhovoru pro web prozeny.cz.

Na sociálních sítích se nebojí ukázat strastiplné chvilky vyčerpané, ale milující matky, ze kterých si umí udělat legraci. Svým fanouškům zprostředkovává jak jinak než realné chvilky, pocity a dojmy. „Vůbec se nestydím svou nedokonalost ukázat. Děti mě pořád nutí říkat si: Nevadí, jedem dál! Jedeme dál! Třeba i přes rozšlapané špagety na zemi,“ svěřuje se.

Aktuálně chystá krutě upřímné články na téma špatné matky. „Chci psát o mateřství a mám slinu přiznávat mateřské věci. Rozhoupávám se k tomu stát se mluvčí špatných matek. Ne proto, že jsme špatné matky, ale kvůli noční můře z toho hesla. Bojíme se, že o nás někdo prohlásí, že jsme špatné,“ prozradila v říjnu minulého roku v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Sdílejte článek
Štítky rodina mateřství narozeniny Marie Doležalová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.