zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Iva Janžurová žije s dcerami v jednom domě a vzpomíná: Byla jsem špatná matka

David Laštovka , Vydáno: 01.03.2021
Herečka Iva Janžurová může být na své dvě dcery, Sabinu a o dva roky mladší Theodoru, pyšná. Obě pokračují v rodinné tradici a úspěšně se angažují v umělecké oblasti, v níž si získaly respekt a uznání. Theodora je herečka a dokumentární režisérka, Sabina je momentálně úspěšnou televizní herečkou a také scenáristkou. Přesto o svojí výchově Iva Janžurová pochybuje.

reklama

Přestože je mezi sebou pojí idylické vztahy, ne vždy bylo všechno zalité sluncem. Legendární herečka má kvůli tomu dokonce i výčitky. „Svým způsobem jsem byla špatná matka, co se týče výchovy. Bála jsem se je zarazit nějakým odsudkem,“ svěřila se Janžurová. 

Iva Janžurová nechtěla dcery do kumštu

V jednom měla jasno. Aby se dcery jednou nevydaly v jejích šlépějích: „Říkala jsem si, že je k tomu nepustím. Ani na filmování jsem je nebrala. Jen jednou, když jsem neměla hlídání, stály někde na Moravě v komparzu. Chtěla jsem je od toho ochránit, protože jsem měla veliký nápor práce v televizi, filmu i divadle, ale pořád jsem zažívala nějaké ústrky a vnímala, že herec je otrokem všech. Každý si s ním nakládal, jak potřeboval. Takový úděl jsem jim nepřála,“ vysvětlila herečka. 

Iva Janžurová si nepřála, aby se dcery věnovaly kumštu. Geny byly ale silnější
Autor: profimedia Iva Janžurová si nepřála, aby se dcery věnovaly kumštu. Geny byly ale silnější

Sabina s Theodorou si ale i přes její odpor nakonec prosadily svou. A jí nezbývalo nic jiného než tento fakt přijmout. „Vychovala jsem je velmi prozřetelně, aby mohly nade mnou vždycky cítit příjemnou nadřazenost. Většinou je poslouchám jako hodinky. Dnes z nich vyrostly docela cynické ženy. Když jsem měla třeba stou reprízu v divadle, jedna z nich prohlásí, že to ještě neviděla,“ sdělila s trpkým úsměvem.

Celá rodina bydlí pospolu

Všichni společně žijí pod jednou střechou ve vile v pražských Střešovicích, kterou si kdysi pořídila se svým celoživotním partnerem a otcem svých dcer, hercem a režisérem Stanislavem Remundou. Ivě patří přízemí, Theodora se svým mužem a třemi dětmi obývá první patro a Sabina s manželem a dcerou elegantně upravené podkroví. 

Iva Janžurová s dcerami a vnoučaty
Autor: profimedia Iva Janžurová s dcerami a vnoučaty

„Nejsme opičí rodina, že bychom se pořád mazlili a miliskovali. Jsme rodina, která se rozhodla, že k sobě patří. Přibyli mi dva synové, čímž myslím své zetě. Je to pro mě velká životní zkouška, protože vím, že se k těm mužům musím chovat velice dobře, abych v nich nevzbudila sebemenší touhu prchnout. Dům jsme přestavovali tak, aby nám všem vyhovoval a měli jsme v něm oddělené bydlení. Vidíme se, jen když chceme,“ nastínila herečka. I tak ale někdy dochází k drobným sporům.

„Občas kvůli zahradě. Když někdo uřízne něco, co nemá, a podobně. Na to jsem háklivá a to pak třeba i křičím,“ prozradila Janžurová, která před světem dlouho tajila jedno rodinné tajemství. Nikdy se neměla narodit. „Když mě maminka čekala, bylo ji devětatřicet let, tak s tatínkem vážně uvažovali o tom, co se s tím dá udělat… Jediné mé štěstí bylo, že měli dva syny a říkali si, co kdyby to náhodou byla holčička? To mě zachránilo,“ svěřila se s odstupem let herečka.

reklama

Související témata: Iva Janžurová , Sabina Remundová , Theodora Remundová , kukačky

reklama

Přečtěte si také

reklama