Kateřina Neumannová vzpomínala na Nagano. Co má společného s Jardou Jágrem?

Kateřina Neumannová jako VIP host v pořadu Inkognito

Tento týden se v zábavné show Inkognito můžou diváci tradičně těšit na tři hosty se zajímavými profesemi a jednoho VIP hosta. Pozvání tentokrát přijala olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích Kateřina Neumannová. Jaká byla její vysněná profese? A co má společného s Jaromírem Jágrem?

Byla úspěšnou sportovkyní, je bývalá česká běžkyně na lyžích a cyklistka, olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích. Přesto Kateřina Neumannová jako malá toužila po úplně jiné profesi. „Já jsem věděla, čím chci být jako malá, chtěla jsem být paní učitelkou, a to mě teda brzo přešlo a pak už jsem to dlouho nevěděla. To jsem vlastně nevěděla ani po tom, co jsem skončila se sportem. No a začala jsem něco dělat a postupně jsem si tu polohu nebo to, co mě baví dělat, našla,“ vzpomíná Neumannová.

Byly momenty, kdy se sportem chtěla skončit

Kateřina u sportu zůstala a věnuje se především organizování akcí nebo tvorbě koncepce sportu. V její sportovní kariéře bylo i období, kdy měla chuť vše hodit za hlavu. Rozum ale nakonec vždy zvítězil. „Je pravda, že občas člověka přepadne ta touha ještě zkusit něco jiného a někde jinde. Ale pak zase moudrost říká, že je moudré držet se toho, co člověk umí a co už má třeba vybudovaný,“ říká Neumannová, která má tolik sportovních aktivit, že když ji jedna přestane bavit, tak si zvolí jinou. Tím to vyvažuje a neustále si chuť k sportu udržuje.

Oslavy Nagana i stejné datum narození

Úspěšní sportovci se evidentně rodí 15. února. To je datum narození nejen Kateřiny, ale i hokejové legendy Jaromíra Jágra, který tento rok oslaví krásných 50 let. Oba sportovci se znají spoustu let a zažili spolu i oslavy Nagana, kde Kateřina slavila i medaili, kterou na olympiádě úspěšně vybojovala. „Nagano, tak to byla samozřejmě jedna z nejúžasnějších olympiád, co se týká hokeje, a historicky asi nepřekonatelná. Já už měla po závodech, své narozeniny jsem slavit mohla a Jarda ještě hrál, takže ty oslavy se pak nějak spojily s tou cestou domů. Nejsem s Jardou domluvená, ale určitě máme radši oslavy těch medailí než oslavy vlastních narozenin,“ vzpomíná jedna z našich nejlepších sportovkyň Kateřina Neumannová.

Jak úspěšná ale bude v pořadu Inkognito, kde vystoupí jako tajný VIP host, tak na to si počkejte ve 21:35 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.