Celebrity

20. září 2021 05:55

Zuzana Schneidewind

Keira Knightley natáčela v Praze Zraněná srdce v největším mrazu. Co ji zahřálo?

Zraněná srdce - upoutávka

Krásku z Pirátů v Karibiku pořádně ochladilo natáčení v Česku. Herečku Kieru Knightley k nám přivedlo natáčení britského válečného melodramatu Zraněná srdce, které se odehrává na pozadí poválečného Německa. Jen tak na něj nezapomene.

Hned úvodní scéna filmu Zraněná srdce, který můžete vidět v televizní premiéře na Prima MAX již v sobotu 25. září, vznikala v zimě na pražském hlavním nádraží. Nástupiště 1 v něm filmaři proměnili v Gleis 6 Hamburg Hbf. Rachael Morgan (Keira Knightley) přijíždí v roce 1946 do ruin rozbombardovaného Hamburku, aby se setkala se svým manželem Lewisem (Jason Clarke, známý například z filmu Everest), britským plukovníkem, pověřeným obnovou zničeného města, v němž stále vládne chaos a beznaděj.

Podobné články

Herečku zahřívali lahví s horkou vodou

S lehkou nadsázkou lze říci, že na pokraji beznaděje se ocitla během pořizování některých scén snímku i představitelka hlavní hrdinky. „Podle scénáře mělo být ve filmu hodně sněhu, produkce ale neměla dostatek peněz na umělý sníh, tak padlo rozhodnutí, že se bude točit bez sněhu. A najednou napadl sníh a do Prahy přišla nejchladnější zima od roku 1937. Takže jsme byli po celou dobu ve sněhu,“ vzpomíná herečka Keira Knightley na nečekaný dar shůry.

Právě mrazivé lednové dny roku 2017 činily herečce zmíněné potíže. Během jedné scény na sobě měla dobové zlaté šaty. „Byly krásné, ale nedovolili mi pro ni kabát, protože prý ty zlaté šaty vypadají na sněhu úžasně. A taky že vypadaly,“ prozradil hereččin filmový manžel Jason Clarke. Aby se herečka nenachladila, bděl v zákulisí asistent se zahřívací lahví, a jakmile hvězda opustila obraz, termofor jí předal.

Keira Knightley o odhalených scénách: Už se nepotřebuji tolik vystavovat

Už český název filmu napovídá, že trojicí hlavních postav zmítá láska i zrada. Po příjezdu do poválečného Hamburku se Keiřina Rachael po boku manžela vydá do nového domova, kde jí čeká nepříjemné překvapení. Lewis se rozhodl, že dům budou sdílet s jeho předchozím německým vlastníkem Stefanem Lubertem (Alexander Skarsgård) a jeho dospívající dcerou Fredou. Rachael ztratila během války syna při německých náletech na Londýn, a tak vnímá soužití s nedávným nepřítelem jako nemyslitelné. Mezi ní a Stefanem vzniká silné napětí. Když zjistí, že i on utrpěl během války velkou osobní ztrátu, začíná se její postoj měnit. A povinnostmi zaneprázdněný Lewis až příliš pozdě zjistí, že její původní odmítání a zármutek vystřídaly vášeň a zrada.

Podívejte se na reportáž z natáčení filmu Zraněná srdce v Česku:

Další zajímavostí a zároveň možná i zklamáním pro fanoušky Keiry Knightley je fakt, že za herečku při natáčení vášnivých odhalených scén s Alexanderem Skarsgårdem (představitel Tarzana z filmu Legenda o Tarzanovi byl několikrát zvolen nejvíc sexy mužem Švédska a patří do slavného herecké klanu Skarsgårdů) zaskočila dvojnice. Od svých šestnácti let se odhalila na filmovém plátně několikrát. Po porodu v květnu 2016 se však nechala slyšet, že nahá už hrát nebude. „Dřív jsem neměla problém odhalit prsa, protože jsou tak malá, že diváky ani moc nezajímají. Teď mám dítě, je mi přes pětatřicet. Se svým tělem jsem velmi spokojená, ale cítím, že ho nepotřebuji tolik vystavovat.“

Keiru Knightley ve filmu Zraněná srdce si užijte v sobotu ve 20:00 na Prima MAX.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.