Kouzelné bytosti českých lesů ožívají v rodinném filmu Mazel a tajemství lesa. Pusťte si ho online

Po boku lidských hrdinů vystupují v rodinném filmu Mazel a tajemství lesa i kouzelné lesní bytosti, které ožívají, když se nedíváme. Prodlužte si prázdniny poutavým příběhem z jednoho letního tábora online v archivu iPrima.cz a bez reklam.

„Mazel je letní film s prázdninovou atmosférou. Na natáčení jsme měli svůj vlastní opravdový tábor a všichni jsme velmi brzy přestali vnímat rozdíly mezi natáčením a hrou, mezi skutečnými vedoucími a těmi hereckými, takže jsme pak vlastně točili jeden opravdový oddíl,“ říká režisér nového rodinného filmu Petr Oukropec, v němž městský kluk Martin, přezdívaný Mazel, musí proti své vůli na letní skautský tábor pod stan.

Mnohem radši než přírodu má Martin svůj telefon a celý tábor je pro něj jen trapárna. Právě on ale objeví tajemné lesní bytosti různých velikostí a tvarů a uzavře s nimi dohodu. Nejdřív mu pomáhají uspět v táborové hře a získat uznání, nakonec ale musí společně s ostatními vyřešit mnohem důležitější a náročnější úkol.

V hlavních rolích herci i lesní bytosti

Hlavní dětské postavy hrají Sebastian Pöthe a Josefína Krycnerová, v rolích dospělých se jako vedoucí a rodiče objeví Vasil Fridrich, Aleš Petráš, Kristýna Boková nebo Ester Geislerová. Snímek vznikl podle scénáře Kateřiny Kačerovské.

Vedle opravdové atmosféry letního tábora jsou pro film důležité lesní bytosti, které ovlivní osud celého tábora. Podoba kouzelných tvorů vychází ze skutečných tvarů v přírodě a při jejich vzniku tvůrci kombinovali moderní počítačové triky a tradiční animaci s částečnými loutkami z přírodních materiálů. Do děje filmu se z celého utajeného světa zapojí zejména travní mužíci, létající čarodějnice ostružníková, různí květinovití, rodiny bojovných šišek, několik originálních větvíků a mechovic a po vzoru pověstných entů i celé obživlé stromy.

„Někteří z nich jsou veselí a jiní možná i nebezpeční. Mějte na paměti, že pokud v lese zakopnete o kořen nebo na vás spadne šiška, není to náhoda a není to ani hravá veverka. Jsou to oni a ukazují, kdo je v lese doma,“ vypráví Petr Oukropec, který dal coby uznávaný producent vzniknout řadě ceněných českých filmů posledních pětadvaceti let a jako režisér natočil snímky Modrý tygr a Ani ve snu!.

Idylickou přírodu a kouzelný les pod horou Královka, kde se příběh odehrává, našel Petr Oukropec na několika místech - v areálu Bolfánek na západě Čech, v údolí Úterského potoka a na několika místech na Jižní Moravě. „Na Bolfánku, kde jsme postavili náš hlavní nefalšovaný tábor včetně latríny a polní kuchyně, jsme našli opravdu magické místo. Byly to parádní prázdniny s kamerami a klapkami. Věřím, že to bude ve filmu znát,“ vzpomíná Oukropec.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.