zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Malátný: Chinaski jsem podřídil celý život. Se zesnulým bubeníkem mluvím každý den

Anna Lacinniková , Vydáno: 27.09.2021
Kapela Chinaski existuje na české hudební scéně už více než dvacet let. U jejího zrodu stáli spolužáci ze základní školy Michal Malátný s Pavlem Grohmanem. Skupina byla pro ně vším. Avšak samotný vztah mezi hudebníky nebyl nejlepší. V posledních letech si moc nerozuměli a jediné, u čeho se shodli, byla hudba.

reklama

V roce 2008 Grohman zahynul při tragické dopravní nehodě. Třináct let od události se na jejich vztah Malátný dívá úplně jinak. Lituje například toho, že nestihl svému dlouholetému kolegovi před jeho smrtí říct některé věci.

„Pro nás s Pavlem znamenala kapela všechno. Absolutně jsme jí podřídili naše životy. Byla na prvním místě,“ uvedl Malátný v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Kamarádi z jičínské základní školy nejprve založili skupinu Starý hrady, ze kterých se díky fanouškům staly Starý hadry a v 1994 ji přejmenovali na Chinaski. Tehdy také vydali první z řady úspěšných alb.

Chinaski v prvním seskupení. V roce 2017 museli čtyři členové odejít
Autor: profimedia Chinaski v prvním seskupení. V roce 2017 museli čtyři členové odejít

Chinaski slavili jeden úspěch za druhým, vztahy v kapele byly na štíru

Kapela slavila na české scéně úspěch a v roce 2007 vyhrála i cenu Anděl. Vztahy uvnitř skupiny byly ale napjaté. Zejména mezi Malátným a Grohmanem. „Komunikovali jsme spolu a skládali písničky řadu let. Je ale pravda, že se naše cesty rozešly. Já jsem byl rozevlátý bohém, kdežto Pavel nesmírně cílevědomý a pracovitý člověk, který měl pocit, že když se věci nedaří, tak se dají přetlačit silou. A já tohle neměl rád,“ uvedl Malátný.

Po pracovní stránce se ale prý velmi respektovali a až do poslední chvíle spolu psali písně. Grohman pak v roce 2008 zahynul při tragické dopravní nehodě na motorce. „Ačkoliv jsme spolu nechodili na pivo a ani se neplácali po ramenou, ve studiu jsme se vždycky shodli. Pokud šlo o píseň, věděli jsme, co přesně chceme. Bohužel však měl Pavel vášeň pro motorky a skončilo to takovou tragédií,“ doplnil zpěvák.

Pavel Grohmann alias Hroch na předávání cen Anděl
Autor: profimedia Pavel Grohmann alias Hroch na předávání cen Anděl

Není den, kdy bych na něj nemyslel

Neuplyne den, aby na svého dlouholetého kamaráda nepomyslel. „Na Hrocha myslím velmi často, skoro denně. A často si s ním v hlavě povídám a radím se s ním,“ svěřil se v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Malátný.

Od nehody uplynulo 13 let a Malátný se dnes na věci dívá úplně jinak. „Zpětně vidím, že spousta věcí, které Pavel direktivně razil a mně tenkrát byly proti srsti, byly vlastně docela dobrý. Tenkrát jsme si ale dělali naschvály a měli mezi sebou kohoutí zápasy, občas až trochu nesmyslný,“ zamyslel se frontman Chinaski. Svému dlouholetému kamarádovi pak vzkázal i několik slov. „Jeho disciplína a pracovitost je pro mě dodnes velmi inspirující. Vlastností, kterých jsme si na něm tehdy nevážil, dnes oceňuji a snažím se jimi často i řídit. To bych mu rád řekl, ale bohužel jsem to už nestihl,“ dodal Malátný.

reklama

Související témata: Michal Malátný , Chinaski , Povídej , CNN Prima News

reklama

Přečtěte si také

reklama