Celebrity

27. září 2021 18:55

Petra Kloidová

Malátný: Chinaski jsem podřídil celý život. Se zesnulým bubeníkem mluvím každý den

Kapela Chinaski existuje na české hudební scéně už více než dvacet let. U jejího zrodu stáli spolužáci ze základní školy Michal Malátný s Pavlem Grohmanem. Skupina byla pro ně vším. Avšak samotný vztah mezi hudebníky nebyl nejlepší. V posledních letech si moc nerozuměli a jediné, u čeho se shodli, byla hudba.

V roce 2008 Grohman zahynul při tragické dopravní nehodě. Třináct let od události se na jejich vztah Malátný dívá úplně jinak. Lituje například toho, že nestihl svému dlouholetému kolegovi před jeho smrtí říct některé věci.

„Pro nás s Pavlem znamenala kapela všechno. Absolutně jsme jí podřídili naše životy. Byla na prvním místě,“ uvedl Malátný v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Kamarádi z jičínské základní školy nejprve založili skupinu Starý hrady, ze kterých se díky fanouškům staly Starý hadry a v 1994 ji přejmenovali na Chinaski. Tehdy také vydali první z řady úspěšných alb.

Chinaski slavili jeden úspěch za druhým, vztahy v kapele byly na štíru

Kapela slavila na české scéně úspěch a v roce 2007 vyhrála i cenu Anděl. Vztahy uvnitř skupiny byly ale napjaté. Zejména mezi Malátným a Grohmanem. „Komunikovali jsme spolu a skládali písničky řadu let. Je ale pravda, že se naše cesty rozešly. Já jsem byl rozevlátý bohém, kdežto Pavel nesmírně cílevědomý a pracovitý člověk, který měl pocit, že když se věci nedaří, tak se dají přetlačit silou. A já tohle neměl rád,“ uvedl Malátný.

Po pracovní stránce se ale prý velmi respektovali a až do poslední chvíle spolu psali písně. Grohman pak v roce 2008 zahynul při tragické dopravní nehodě na motorce. „Ačkoliv jsme spolu nechodili na pivo a ani se neplácali po ramenou, ve studiu jsme se vždycky shodli. Pokud šlo o píseň, věděli jsme, co přesně chceme. Bohužel však měl Pavel vášeň pro motorky a skončilo to takovou tragédií,“ doplnil zpěvák.

Není den, kdy bych na něj nemyslel

Neuplyne den, aby na svého dlouholetého kamaráda nepomyslel. „Na Hrocha myslím velmi často, skoro denně. A často si s ním v hlavě povídám a radím se s ním,“ svěřil se v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Malátný.

Od nehody uplynulo 13 let a Malátný se dnes na věci dívá úplně jinak. „Zpětně vidím, že spousta věcí, které Pavel direktivně razil a mně tenkrát byly proti srsti, byly vlastně docela dobrý. Tenkrát jsme si ale dělali naschvály a měli mezi sebou kohoutí zápasy, občas až trochu nesmyslný,“ zamyslel se frontman Chinaski. Svému dlouholetému kamarádovi pak vzkázal i několik slov. „Jeho disciplína a pracovitost je pro mě dodnes velmi inspirující. Vlastností, kterých jsme si na něm tehdy nevážil, dnes oceňuji a snažím se jimi často i řídit. To bych mu rád řekl, ale bohužel jsem to už nestihl,“ dodal Malátný.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.