Celebrity

15. srpna 2021 06:05

David Laštovka

Marek Taclík má za sebou bouřlivou minulost. Proč málem skončil ve vězení?

Herec Marek Taclík během života spadl na existenční dno. Nasekal obrovské dluhy a jeden čas byl bezdomovcem. K problémům se ale postavil čelem a své závazky splácí. Navíc se mu podařilo najít osudovou lásku, se kterou založil rodinu a dnes už je dvojnásobným tatínkem.

Život herce Marka Taclíka připomíná tak trochu horskou dráhu. Jednou je dole, podruhé nahoře. Na začátku devadesátých let dokonce začal užívat drogy. „Jel jsem v LSD, speedu, tripech, kokainu a perníku,“ svěřil se herec s tím, že se na nich ale nikdy nestal závislým, a tudíž odbornou pomoc nepotřeboval. „Nikdy jsem se nedostal do situace, že by se mi to vymklo kontrole. Žádné problémy jsem neřešil. Koketoval jsem s tím jako většina mladých lidí,“ přiblížil.

Kvůli omamným látkám ale málem skončil ve vězení. V roce 1993 ho zadrželi na hranicích a objevili u něj drogy. „Vracel jsem se z výletu z Amsterdamu, to ještě byly na Rozvadově hraniční kontroly a já měl v batohu kus trávy. Žádný dealer jsem nebyl, měl jsem je pouze pro vlastní potřebu. Němci to ale vyhmátli a dostal jsem podmínku na tři roky,“ popsal Taclík.

Před lety se zase zamotal do dluhové pasti a vypadalo to s ním všelijak. Bylo proti němu vedeno několik exekučních řízení za několik milionů korun a jeho veškerý majetek skončil v exekuční dražbě. Ocitl se tak bez střechy nad hlavou. Problémy ze začátku řešil tím nejhorším možným způsobem – alkoholem. „Chlastal jsem první ligu,“ přiznal s odstupem let.

Tajná svatba?

Kvůli své složité finanční situaci nemohl narazit na partnerku, se kterou by mohl založit rodinu, po níž toužil. Dlouhou dobu žil úplně sám a měl problém se s někým seznámit. Naštěstí mu osud do života přihrál osudovou lásku – půvabnou barmanku Pavlu, která se jeho minulosti nebála. Dodala mu klid a zázemí, které tolik potřeboval, a navíc mu porodila dvě krásné děti: dceru Matyldu a syna Antonína. Údajně už mají za sebou i svatbu, což ale ani jeden z nich oficiálně nepotvrdil.

Ke svým dluhům se Taclík postavil čelem. Vyhlásil osobní bankrot a soud mu v roce 2019 odklepl splátkový kalendář. Po dobu pěti let by měl měsíčně splácet částku 24 000 Kč. Výhodou pro něj je, že je velmi obsazovaným a pracovitým hercem. Točí reklamy, hraje v divadlech, seriálech a filmech.

Na jeden z jeho počinů se můžete podívat v neděli, kdy televize Prima ve 20:15 vysílá rodinnou komedii Martin a Venuše, kde ztvárnil jednu z hlavních rolí.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.